Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SERVO a ZIMA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
srnec



Založen: 10.11.2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

jak se dostanu k tomu kloubku na promazání??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
A je to tady, když vám člověk radí: dávejte LHM jen Total tak se najde spousta oponentů.......jak jim to krásně fachčí, jistě že v létě.

No vidíš,a proto máme všude po proplachu a TOTAL,kloubky namazaný,a přesto neservíme
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jaXmi



Založen: 27.11.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 7:06 pm    Předmět: Citovat

Mám obavu že jsem na tom úplně stejně... teda mě volantem včera při těch -15° točit šlo, ale hrozně trhaně a jen velkou silou... kloubek mám taky promazaný...
_________________
Citroën Xantia Berline, 1,8 16V, rok 96.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 8:06 pm    Předmět: Citovat

Servo u obou xantii mi zatuhlo také (tím myslím že je nefunkční někdy par minut někdy i 15 minut ) , je to prostě bud vychozená posilovací pístnice a nebo rozdělovač tlaku nebo jak se tomu říká nevím je to prostě ten baznecht co je na řízení napojený na trubky od čerpadla nebo kostky záleží na systému co máte . Dá se překroužkovat ten rozdělovač tlaku ovšem žeprý , těžko říct jestli to pomůže na sto procent , pomůže to určitě ale asi to už nemusí být vždy uplně OK tzn stoprocentní funkčnost např e jde více ztuha než dříve apod. Nicméně v citroenu prodávají sadu na překroužkováíní řízení. Ale zeptejte se PaM Smile ten o tom ví nejvíce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 3:36 pm    Předmět: Citovat

Mne stuhlo riadenie po celodennej bezproblémovej jazde na jeseò za dažďa. Odstavil som auto a po opätovnom naštartovaní mi strašne začal píska remeò asi tou vodou sa prešmykoval a riadenie úplne stuhlo. Pod¾a mòa je to servom aj v týchto mrazoch. Inak ponaštartovaní v týchto mrazoch riadenie pekne šlo ,aj za studena s malým odporom. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 3:41 pm    Předmět: Citovat

Nemažu kolubek, LHM mám takovou která tam byla když jsem to koupil a nikdy žádnej problém že by šlo těžko řízení, nebo že by škubalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 4:25 pm    Předmět: Citovat

No Kiki,tak to máš štěstí,když tě nic nepálí neřešíš to,tj normální,ale ty problémy si kluci tady jen tak z nudy nevymýšlejí-nic ve zlém Wink
Každý napíše své zkušenosti,protože si myslím,že není vždy jen jedno řešení obecně platné pro všechny auta-nebo konkrétně xantie(a o to doufám snad pořád na tomto foru jde..)
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 10:44 pm    Předmět: Re: SERVO a ZIMA Citovat

vikicv napsal:
kizby napsal:
Ahoj lidičky, potřebuju radu, kterou jsem tady nenašel, ale možná že jen blbě hledám tak se omlouvám. Ted jak začaly mrazy tak po nastartování auta se mi hydraulika normálně zvedne, sice to trvá dele než když je teplo, ale to je asi normální. Problém mám pouze s řízením, je tuhé a sekavé jak kdyby servo chvílema vůbec nešlo. zhruba ale po ujetí pár km, nebo spíše po 5 minutách je vše zase v normálu a servo chodí jak má. Co vy na to? Normální to asi nebude, že? Díky všem za rady a omlouvám se pokud se to tu už řešilo.


Mám aktuálně stejný problém. Navíc někdy během jízdy, kdy už to šlo v pohodě, to ztuhne cca na 5min a pak to zas přestane.....

Nevím, netroufnu si říct, že za to můžou mrazy.... počkám až přestane mrznout a zjistím jak se to bude chovat dál.


Mráz pryč, problémy pryč ..... alespoò to tak vypadá. LHM kapalina vyměněná před 2 roky (cca 50 tis.km), ale bez proplachu. V Holetíně mi v té době řekli, že proplach nedoporučují....

Postupem času jsem dospěl k opačnému názoru, proplachovat a mech. pročistit, co lze....pak teprv nalít novou LHM.....
Ale to je zas na dlouhý flamewar. Øešilo se to tu mnohokrát.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 11:17 pm    Předmět: Citovat

TAKŽE PÁNOVÉ překroužkoval jsem rozdělovač u obou xantíí a mohu řící že paradoxně u XANTIA ACTIVA to pomohlo nooo ty VOLE tak to neposilovalo ani když jsem to koupil pře 60 tisíci km a to ted má najeto 260 litrů. A u druhé XANTI 1.9TD hydroactiv to pomohlo částečně ta má ale podstatně více najeto min 400000 a podezřívám bud čerpadlo nebo posilovací pístnice. U XANTIE ACTIVA je LHM stará dva roky a na ní najeto cca 60 tisíc čili plánuji výměnu a u druhé XANTIE TD nevím. U ACTIVI to pomohlo na sto pro ani v mínus pod pár stupnu už to neblbne, u TD to pomohlo tak že aspon posiluju po cca 30 vteřinách až se zvedne zadek a to je to proč si myslím že je v háji čerpadlo nebo posilovací pístnice, ale pomohlo protože před tím jsem posiloval částečně po cca 5 minutách a plně po cca 15 minutách.
Smile

PS: jinak obě xantie už posilují lehce Smile proplach nedávám jako proplach použvám levnou LHM a konkrétně posilovač to je asi nanic to je holt prutokač Smile u obou jsem nenalezl v rozdělovači bordel bahínko atd prostě tam není kde bz se to uchytlo tím to určitě není že by se rodzělovač přicpal. U obou rozdělovačů byly kroužky už ale sjeté provozem takže se není co divit že jaksi propouštěli mezi okruhy (resp TD) a do přepadu (ACTIVA) tot můj report mějte se a at vám to jde líp od ruky než mě je to vopruz to přetěsněnéí dělat a zvláště na ACTIVE - pošušnáníčko prvního stupně NAHOVNO tot vše HAWK Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qwerz



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 17
Bydliště: JM

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 6:35 pm    Předmět: Citovat

Mě to pro jistotu při -15 nestartuje vůbec...takže sem neměl možnost vyzkoušet chování serva.. Shocked Ale při -9 to trochu ztuha jde..to jo.
_________________
No ty koki :c)....(Xantia X2 Break, 99', 2.0HDi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 11:19 am    Předmět: Citovat

a to sa ti zdá normálne? Shocked
To by som mohol svoju XA takmer na celú zimu odstavi Laughing
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jájinka



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:25 pm    Předmět: Citovat

Pánové, moje první Xantuška (2,1 TD) baštila jen LHM Castrol a po tři zimy jsem točila s volantem malíčkem Very Happy . Pak mě jeden šikula "sestřelil" Crying or Very sad . Druhý Xanák (2,0HDi) šel ihned po koupi "do parády".
Tentokrát, podle názoru druhých dostala LHM Total (na jaře O9) a už třetí den né a né otočit volant malíčkem Very Happy . A to bylo dnes jen -8°C... Mrazy před svátky bylo všechno v pohodě . Tak nevím...promazat, překroužkovat... ale určitě "vydža ".
Jinak startujeme celkem bez problémů Very Happy
_________________
NAS NÌDOGÓÒAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
qwerz



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 17
Bydliště: JM

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

No..už asi vim proc to nestartuje... Sem se konecne dostal ke znamimu do garage a tam jsem se hned vrhnul na zhavice...mel jsem tuseni, ze bude 1 spatnej...ale prekvapilo me ze jsou spatny vsecky 4. Takze na to, ze ani jeden zhavic nezhavi, tak je celkem dobry, kdyz rano startuju bez problemu i za mrazu..teda jen do -9.. Shocked Uz jsou objednany...snad se behem tydne dostanu opet do garage Rolling Eyes
_________________
No ty koki :c)....(Xantia X2 Break, 99', 2.0HDi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:52 pm    Předmět: Citovat

No ak by ti odišli všetky žhaviče tak nenaštartuješ ani v lete nie to ešte pri mrazoch ako píšeš. Wink Mal si ich ako sa vraví "polomrtve" čiže nežhavili do dokonca. ¡Ja som menil žhaviče na jeseò a to ešte nemrzlo a chytalo to na 3-4 pretočenie motora. Menil som všetky štyri iba jeden bol poškodený , a teraz za studena na jedno pretočenie naskočí a môže by mínus bárs ko¾ko. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 9:53 pm    Předmět: Citovat

HDi není TD,HDi chytá bez žhavení do cca -10 stupnů, v pohodě,je to přímovstřik,kdežto komůrkové TD žhavit musí,jinak nechytnou. Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)