Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SERVO a ZIMA
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kizby



Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Dubí - Mstišov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 3:08 pm    Předmět: SERVO a ZIMA Citovat

Ahoj lidičky, potřebuju radu, kterou jsem tady nenašel, ale možná že jen blbě hledám tak se omlouvám. Ted jak začaly mrazy tak po nastartování auta se mi hydraulika normálně zvedne, sice to trvá dele než když je teplo, ale to je asi normální. Problém mám pouze s řízením, je tuhé a sekavé jak kdyby servo chvílema vůbec nešlo. zhruba ale po ujetí pár km, nebo spíše po 5 minutách je vše zase v normálu a servo chodí jak má. Co vy na to? Normální to asi nebude, že? Díky všem za rady a omlouvám se pokud se to tu už řešilo.
_________________
Xantia 1,9SD 55kW 1996

<Š120><Š105><Opel Vectra 1,6i><Hyundai Acent 1,4i><Opel Astra 1,6i><BMW E36 325TDS><Honda Accord 2,0i><BMW E36 1,8i><Xantia 1,9SD - zatím až na maličkosti spokojen>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 3:38 pm    Předmět: Re: SERVO a ZIMA Citovat

kizby napsal:
Ahoj lidičky, potřebuju radu, kterou jsem tady nenašel, ale možná že jen blbě hledám tak se omlouvám. Ted jak začaly mrazy tak po nastartování auta se mi hydraulika normálně zvedne, sice to trvá dele než když je teplo, ale to je asi normální. Problém mám pouze s řízením, je tuhé a sekavé jak kdyby servo chvílema vůbec nešlo. zhruba ale po ujetí pár km, nebo spíše po 5 minutách je vše zase v normálu a servo chodí jak má. Co vy na to? Normální to asi nebude, že? Díky všem za rady a omlouvám se pokud se to tu už řešilo.


Mám aktuálně stejný problém. Navíc někdy během jízdy, kdy už to šlo v pohodě, to ztuhne cca na 5min a pak to zas přestane.....

Nevím, netroufnu si říct, že za to můžou mrazy.... počkám až přestane mrznout a zjistím jak se to bude chovat dál.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem (od minulé středy jsem byl mimo domov a bez auta) musel při točení vyvinout větší sílu,ale připisuji to teplotě pod -5°c a auto pár dní nejelo ,po ujetí x km a postupném zahřátí vše OK.
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
srnec



Založen: 10.11.2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 7:26 pm    Předmět: Citovat

s tuhým řízením mám při mrazech po ránu taky problém ale připisuji ho zatuhlé lhm kapalině
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Dal bych tam proplach a vyměnil LHM.
Jo, holt čistej systém a nová LHM dokážou divy.
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

No,tak já mám po proplachu,a čisté LHM cca 5 tisíc km,ale dneska ráno mi nešlo otočit volantem.

Včera (-10) mi chytla v poho,a volant šel lehce ztuha,ale šel,dneska (-14) jsem trochu neochotně natočil(slabý startér),a chytil jsem za volant-prd,nešlo s ním otočit,ani na jednu,ani na druhou stranu,trochu jsem s ním kvedlal,pak jsem se jal vycovávat z řady,takže po třetím nepodařeném pokusu jsem zabral hrubým násilím,zapřel se nohama o zem,a oběma rukama volant"urval",šel o půl otáčky,a pak se utrhl,ruplo v tom,a najednou se protočil o dvě otáčky ůplně lehce.
Pak jsem už vyjel,řízení šlo docela ztuha,ale šlo,za chvilku začalo posilovat.

Jinak to maká normálně,ale to ráno mně vyděsilo,nešlo s tím zaboha hnout,až brutální síla pomohla,a navíc ta rána,co jsem slyšel Rolling Eyes
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malda



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 9:02 pm    Předmět: Servo a zima Citovat

Minulou zimu jsem měl stéjný problém.Je to zatuhlý kloubek řízeni na volantové tyči.U mého auta stačilo pořádně prostříkat WDečkem.Bohužel je k němu nelepší přístup zespodu a jestli máš kryt motoru a nemáš garáž jako já tak ti v těhle mrazech vůbec nezávidím Laughing Nutno podotknou,že od té doby je to v poho.Letos jsem to chtěl udělat preventivně před zimou,ale bohužel k tomu nedošlo. A se daří!
_________________
XII 99 HDI 80kw Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

to JIRaY : Mám úplně přesně stejné příznaky co ty !!! Jen s tím rozdílem, že jsem neměl odvahu za to rvát jako ty. Dnes u nás -16. Šel jsem k manželčině Xant a ta v pohodě.....U mě LHM 10tis. cca 1 rok...

S tím kloubem řízení se mi to moc nezdá co píše Malda a i ostatní / i když nevylučuju, že je to možné / nebo: Když jsem to koupil tak jsem ho pořádně prostříkal a namazal, před pár dny když bylo -4 tak to chvilku šlo taky ztuha a asi po 5km to už šlo normálně.... Odpoledne jsem ten kloub, kterej byl mastnej jak kachna, prolil tedy ještě jednou WD a volant lítal na na místě dokola jedním prstem......
Mám takový podezření, že to nebude kloub, ale něco jiného.......
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

kloub to není,je maštěný cca 4 měsíce z5,a důkladně Wink
To bylo jako by vylítl posilovač,a ještě se tam něco šprajclo,nebo co,nechápal jsem,mírné chování nepomáhalo,takže po 5 minutách čekání pomohla až hrubá síla...snad jsem něco neutrh Rolling Eyes

Jinak,na HDi xantii běžně neposiluje servo v mrazech,ale jenom to jde ztuha,zaáčí to,kdežot u mně to bylo jako bych stál u obrubníku,přitom jsem od něj byl dalekou.Prostě to bylo seklý,šlo to normální silou jen o čtvrt otáčky,a pak byl zásek.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hajkis



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 10:30 pm    Předmět: Citovat

Dneska ráno úplně ten samý problém,ale po 1 minutě OK.Je to prostě zimou
_________________
X2 18i 16V 1998 sedan stř.metla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 10:55 pm    Předmět: Citovat

Taky mě pomohlo promazání kloubku a zatím už druhou zimu ok i bez dalšího mazání,i když by to už chtělo znova.
Před promazáním jsem skoro nemohl točit volantem a teď i při -15 to jde jen trošku více ztuha.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 3:01 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
...Jinak,na HDi xantii běžně neposiluje servo v mrazech,ale jenom to jde ztuha,zaáčí to...


Na mojom HDi ide teda posilovač či mrzne alebo nemrzne. Zatia¾ ani minuloročných ranných -25C mu nerobilo žiaden problém Laughing
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

A je to tady, když vám člověk radí: dávejte LHM jen Total tak se najde spousta oponentů.......jak jim to krásně fachčí, jistě že v létě.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Mi v techhle mrazech taky jde ze zacatku servo ztuha. Proste to je zmrzly... kdyz se to ohreje, maka OK. LHM mam pravda uz pomalu zralou na vymenu, i kdyz pred cca mesicem mi unikala vypadou prepadovou hadickou, tak je tam litr novej...

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
A je to tady, když vám člověk radí: dávejte LHM jen Total tak se najde spousta oponentů.......jak jim to krásně fachčí, jistě že v létě.

Tak to tedy nevím josef,jestli je to ten pravý důvod,v mém případě určitě ne,když mě to před rokem dvěma zlobilo,LHM-kou to určitě nebylo.Dávám jen Total a byla čistá i při výměně.No už mám klid,jen zpočátku možná mírně víc ztuha.Taky je otázka jestli nechceme v -15 bo -20 hned ze startu po xantii toho trošku moc.Jestli se najdou šetřílci co dávaj něco jiného než Total,nebo šetří na jeho periodické výměně,případně nezkusí ani promazat kloubek,či mají jen zamrzlé nánosy v podbězích je jiná věc Smile (ty ledy v podbězích měl kolega a furt proč nejde to řízení urvat Very Happy )
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)