Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Imobilizer stratil nervy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nightfighter



Založen: 17.12.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 10:35 pm    Předmět: Imobilizer stratil nervy Citovat

Velmi nerad zakladam novu temu, ale moj problem s imobilizerom je odlisny od vsetkych tu spominanych. Vcera vecer mi pocas jazdy na zasnezenej ceste z nicoho nic vyplo motor, po zastaveni(stastnom) a zistovani priciny som zistil nasledovne: pri vypnutom kluciku imo blika na cerveno ako ma, po zapnuti klucika sa vsak najskor slabo potom normalne rozsvietia obe kontrolky, aj cervena aj zelena. A samozrejme nejde nastartovat. V okoli mi nikto nevie poradit, a auto fakt potrebujem, potreboval by som imo opravit alebo demontovat. (totiz po natahani nafty rucne a nepretrzitom stlacani tej hrusky na natlacenie nafty sa motor podarilo nastartovat a jeho chod bol nepretrzity pokial bola pumpovana nafta, je teda imo spojeny s riadiacou jednotkou? nedal by sa vymontovat?) Citroen Xantia 1,9 TD 1996 66kW atd. za vsetky rady dakujem, pripadne odporucte niekohoznameho z okolia ktory by to vedel spojazdnit, este raz dakujem. Ondrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smiki1



Založen: 3.11.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: KV

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 11:28 pm    Předmět: Citovat

Obejít imo neni problem,stačí se dostat na elektro ventil co otevírá naftu v čerpadle.Pak si vytáhneš + jakýkolyv který je přes klíč a připojíš ho na ele.ventil.Problém je jenom se dostat na ten ventil je totiž pod krytem čerpadla,který je jištěný trhacíma šroubama.Popsal jsem motor DHX r.00.Čerpadlo jsem musel vyndat.Práce mi trvala cca 2hod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 12:37 am    Předmět: Imobilizér ztratil nervy Citovat

Nemáš spíš zmrzlou naftu? Připadá mi to jako by jsi měl zalepený filtr a sítko v nádrží parafínem. Zkus auto dat do tepla a nalej do nádrže nějaký přípravek do nafty Pomůže i trocha benzínu,který ten parafín rozpustí. Pokud nemáš garáž pomůže i když vytáhneš z čerpadla přívod nafty a pořádně ho profouknout do nádrže tím se ten parafín částečně odlepí a když tam pak naleješ nějaký ten přípravek mělo by se to rozpustit Proto ti to jelo,když jsi pumpoval tak jsi tam tu naftu dostal i přes ucpané sítko. Asi letní nafta si myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 9:41 am    Předmět: Citovat

jj, Zdeněk má asi pravdu. Netankuješ náhodou nejakú "extra" naftu od kámoša v sude? Stačí torcha "říznutá" vodou a máš o prúser postarené...
Bývam neďaleko, bohužia¾ motor 1.9TD nepoznám a nemám "kalkulačku".

U nás býva ešte o tých 5 stupòov chladnejšie a preto cez zimu nikdy nejazdím bez aditivovanej nafty. Hlavne CR motory sú háklivé na tuhnutie nafty, keď udrú -30C teploty, nie je prolém vidie odstavené moderné naftové CR autá po pár km jazdy Laughing
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nightfighter



Založen: 17.12.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 6:43 pm    Předmět: Citovat

skusim tu naftu, ale aka je spojitost medzi zmrznutou naftou a rozsvietenymi kontrolkami? naftu tankujem na OMV...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 7:22 pm    Předmět: Imobilizér ztratil nervy Citovat

Z kontrolkama nemá ztuhlá nafta asi nic společného,ale to pumpování balonkem by mohlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MacoLM



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Martin / Slovensko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Najjednoduchsie bude do buducna ten imobilizer odpojit a nepouzivat. Kto by tu Xantiu dnes kradol... a ten kto ju bude velmi chciet, tak ho imob. nezastavi Smile
kazdy sikovny autoelektrikar to zvladne rychlo odpojit a budes mat pokoj
_________________
X2 1.9TD rv. 1999 Break
klima, abs, 4xabg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nightfighter



Založen: 17.12.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 11:53 am    Předmět: Citovat

asi najhorsie je ze ziadneho takeho sikovneho elektrikara sa mi nedari zohnat... auto je vo vykurenej miestnosti uz treti den takze tou nafftou to asi nebude... Uz len zohnat toho elektrikara
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Tak skoušej znovu zadat správný kód, ničím jiným to nebude.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nightfighter



Založen: 17.12.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 3:28 pm    Předmět: Citovat

ked stlacam kod klavesnica pipa ale nezasvieti zelena kontrolka, stale svietia obe a auto nestartuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 10:17 pm    Předmět: Citovat

Pokud svítí obě, tak je jasné že to nepojede. Ještě zkontroluj na naftovém čerpadle všechny konektory.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ikotala



Založen: 22.12.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Mám něco podobného, po necelé hodině jízy zdechne a chová se jak bylo popsáno. Po vychladnutí ale zase běží. Problém je na čerpadle pod štítem s trhacími šrouby. Když se sundá plastový kryt na tom štítu, je za ním konektor. Při zapnutém "zapalování" s ním zaviklám a je slyšet jak cvaká elektroventil. Dá se pod to nějak dostat bez vyndání čerpadla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nightfighter



Založen: 17.12.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 10:38 pm    Předmět: Citovat

mne uz to chladne par dni ale ako sa zda nechysta sa v blizkej dobe.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 10:42 pm    Předmět: Citovat

Uraz to majzlem, myslím to vážně. Tak aby ses dostal k těm zatrhlým šroubům, vyšroubuj je a napoj cívku na konektor, tam kde jde + s klíčem.
Z druhé strany těch šroubů je objímka kolem elmagventilu. Tu vyndej také. Klávesnici můžeš v tomto případě zahodit a sehnat si odkládací misku buďto ze XA2 nebo z prvních modelů, aspoò je kam si odložit drobnosti.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nightfighter



Založen: 17.12.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

stalo sa, imobilizer vysekany, klavesnica na ozdobu Very Happy ale necham si ju, ved aj kurier ju mal Smile Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)