Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna chladiče(edit J)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
trdlo



Založen: 22.11.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2009 12:55 pm    Předmět: Výměna chladiče(edit J) Citovat

nemate niekto blbuvzdorny obrazkovy navod na vymenu chladica ? Very Happy
taky ten super foteckovy so sipkami pre telce ako som ja s poznamkami ze pozor na to a hento aby si to neurval . dakujem


zistil som ze mi niekde zo spodu pomaly tecie ked je pod tlakom prejavuje sa to po tom co mi termostat pusti vodu do chladica a zacne na spodku niekde pod tym ako trci olejovy filter z motora vytekat spenena chladiaca kvapalina z chladica

ad jedna premyslam to docasne utesnit nejakym pripravkom co sa pridava do chladiacej kvapaliny mate s tym skusenosti ak hej tak napiste pls ake uskalia a postupy
ad dva oplati sa kupovat chladic z vrakaca ? ci koli bezpecnosti nie je lepsie kupit novy ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 10:01 am    Předmět: Citovat

Mě praskl chladič za jízdy, tak jsem koupil na první benzínce na "dočasnou" opravu ten prášek, nasypal do chladiče a už s tim jezdim něco přes rok a dobrý, žádnej úbytek.

Jinak v práci jsme do v3esky daly do chladiče lógr z kafe a taky to zalepil, už to tak jezdí několik měsíců. A prej funguje i kremžská hořčice nebo vajčko, ale do xa bych to neriskoval(:
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 10:24 am    Předmět: Citovat

bog-fran napsal:

Jinak v práci jsme do v3esky daly do chladiče lógr z kafe a taky to zalepil, už to tak jezdí několik měsíců. (:

To věřím, V3S je vzduchem chlazená Laughing
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 11:23 am    Předmět: Citovat

jeste před mesicem bych ti doporucil chladic z vrakace ale ted jsem byl nechat spravovat jeden a ten opravař to oduvodnil tim že prazdnej chladiš vyžerou zevnitř zbytky fridexu. když z vrakače tak je to bud sazka do loterie a nebo aspon brat z auta ve kterem je jeste kapalina a neni dlouho suchej jinak ten sajrajt prasek z autokelly funguje a zatim mi to i topí ale prej to spolehlive kurvi radiator topeni a termostat ale bohužel jsem nenašel misto kterym mi voda unika tak mi nic jineho nezbylo...
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
naphd



Založen: 21.9.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 11:24 am    Předmět: lepidlo Citovat

pokud je to benzin budiz...

do diesla bych nic nelil a vymenil chladic, klidne slusnej z vrakace. Diesel ma uz tak problemy s chlazenim a opravny prostredky tomu rozhodne nepridaj. Hlavy jsou drahy... i kdyz leto daleko.
_________________
jirka

XA1 - 1.9(96) TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 12:43 pm    Předmět: Citovat

Mě utíkala pořád někde voda-roky stejně roky beze změn,spoustu mechaniků se snažilo na to přijít odkud,nikdy jsme ani po natlakování a různých prohlídkách na nic nepřišli...radiátor nikdy nemmlžil,nijak významně nemsrděl,nikde se nic netlakovalo,nic nemíchalo..
Tak mě nic jiného nezbylo,než nasypat přípravek na utěsnění,bohužel už nevím jméno,ale dohledám to.Náhodně jsem ho použil na návštěvě u Pama,protože s tím už měl nějaké zkušenosti a zatím jen dobré.Jezdím s tím už druhým rokem a zatím vše OK,jak chlazení tak těsnost.
Spoustu lidí namítne,že je to špatně,ale někdy nic jiného nezbývá,určitě bych neměnil jen tak z plezíru postupně chladič,radiátor,dělal hlavu a já nevím kde skončil a s nejistým výsledkem Rolling Eyes
Jiná věc je mít evidentně děravý chladič či jinou věc,to bych neváhal a rozhodně to vyměnil,tehdy bych byl rád,kdyby se něco takového odhalilo.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Mně taky mizela voda, už jsem si řikal, že bude třeba těsnění pod makovicí a řešila to výměna těsnění bloku termostatu - tzn. jak pod hliníkovým odlitkem (kde žádné nebylo - asi nějakej kutil), tak kruhové pod termostatem.
Zřejmě se voda ihned odpařovala na bloku motoru.

Zatím je klid i když mi určitě malinko sákne radiátor a chladič taky. Ale úbytky kapaliny jsou nepatrné.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 5:11 pm    Předmět: Citovat

Jo to jsi možná uhodil na hlavičku,pod termostatem sice těsnění mám a funkční,ale zpod toho bloku termostatu či jak to nazvat,tam to prý často a rádo mírně utíká,tam by se to mohlo i méně nápadně ztrácet-odpařovat.
Já tam měl taky nepatrné bílé sraženiny po fridexu,ale vypadaly dost staře a opravdu jen mikrostopy.Navíc ani jednou při různých jízdních režimech a námaze motoru odtud nevyšla jediná kapka.Na můj větší únik kapaliny to rozhodně nebylo..
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
naphd



Založen: 21.9.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2009 6:47 pm    Předmět: vymena chladice Citovat

taky k tematu:

Zrovna jsem se vratil zmrzlej od auta a mam problemek Smile, prozmenu...

Poradi mi prosim nekdo jak se vynadava chladic s turbodiesla s klimou. Mam odpojeny vsechny hadice, ale nejsem schopnej ho dostat ven. Nahore je zaseklej na kovovejch packach. Jde vyklonit ale ne tak aby ty packy nezavazely a sel vytahnout nahoru, to nejde. Musel bych ty packy ohnout silou upne nahoru a to uz praska plast v kterym drzej, navic mi pak nezbejva ruka ktera by vyndala chladic...

Navic visi dole hrdlo odtokove hadice (uplne spodni pod PZ svetlem) pod jednou hadici od kompresoru klimatizace do jejiho chladice (tuha nehnu sni). Cvicil jsem stim doprava, doleva a akorat to mam ted cely zasekly nakrivo, jezek v kleci...

Nemusi se pro vydolovani chladice sundat jeste neco? Ja oddelal jen hadiceintercooleru aby byl lepsi pristup. Nemusi se odstrojit vrsek a vyhodit ty packy co to drzej...?
_________________
jirka

XA1 - 1.9(96) TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
naphd



Založen: 21.9.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 7:40 pm    Předmět: chladic Citovat

tak u turbodiesla (DHX) jsem musel sundat obe gumove hadice intercooleru, baterku a jeji drzak, filtr vzduchu a jeho drzak + privod vzduchu zespoda k filtru. Je to jen par sroubu. Pak je tam mista dost a chladic i intercooler jdou vpohode ven.
Nejvetsi zapeklitost byla u me odchozi hadice z chladice (tlusta vpravo uplne dole) ta nema rychlospojku ale je prichycena k chladici klasicky. Lepsi je ji oddelat az jako posledni po vyhaknuti a posunuti chladice kousek vlevo. Jinak je oprena o nadrzku ostrikovace a neni ji kam zatlacit a sundat, jeji hrdlo na chladici je dlouhy. Howhgt Smile
_________________
jirka

XA1 - 1.9(96) TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá leden 01, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

Luboš.H napsal:
bog-fran napsal:

Jinak v práci jsme do v3esky daly do chladiče lógr z kafe a taky to zalepil, už to tak jezdí několik měsíců. (:

To věřím, V3S je vzduchem chlazená Laughing


Originál samozřejmě jo, ale nám tam montujou jiný motory, říkaj jim "detroity" a ty už jsou chlazený vodou, zas takovej hòup nejsem Shocked

http://www.postimage.org/image.php?v=TsnEciS
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rsaly



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Semily, Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 4:22 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pánové,
nerad otravuji s trochu jiným problémem, ale je to také ohledně chladící soustavy ve vozidle. Vytekla mi skoro všechna chladící kapalina z okruhu a zjistil jsem, že mi voda teče skrze nějakej bazmek, kterej je ukrytý v levém rohu nárazníku na straně řidiče a vedou z něj různé hadice a také jedna nerezová trubka, která vyúsuje pod nárazníkem, z této teda nic neteče, je to asi nějaký přepad, či nasávání. Vůbec netuším co je to za zařízení. Jsou na něm nějaká čidla, pravděpodobně teplotní. Toto zařízení je uchyceno nějakým držákem, který vede kolem poloviny jeho těla a přímo pod ním vytéká ta voda, přímo pod vyústěním toho nerezového přepadu. Rád bych se dozvěděl co je to za potvoru, z které mi to teče a jak to popřípadně opravit. Hledal jsem tu ale nikde nic co by tomu odpovídalo, bohužel nevím jak se to jmenuje. Děkuji mnohokrát za odpověď, nechci zatím zakládat nové vlákno. Hezký den
-auto je roku výroby 2001
_________________
Xantia Break 2.0 HDI, 80kW, Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 4:42 pm    Předmět: Citovat

Je to bufík.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rsaly



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Semily, Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 5:16 pm    Předmět: Citovat

to mi chceš říci, že mám v autě nezávislé topení, nebo k čemu to je?a popřípadně jak a kde se to zapíná?Pokud je to bufík, tak přeci musí jít zapnout bez běžícího motoru, jinak jde o něco jiného, dle mého laického názoru. Díky
_________________
Xantia Break 2.0 HDI, 80kW, Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Je to přihřívač, který se dá přestavět na bufík. Pravděpodobně ho máš nefunkční v důsledku nějaké závady. To slovo "bufík" jsem napsal schválně, protože jsem očekával, že ho okamžitě použiješ jako klíčové u funkce hledat a dozvíš se víc. Hledej tady http://www.xantiaclub.cz/forum/search.php a nebo na starém foru na www.citroeny.cz v sekci Xantie http://www.citroeny.cz/forumxxx/
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)