Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vibrace volantu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jájinka



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 8:42 pm    Předmět: Vibrace volantu Citovat

Zdravím,může se někdo podělit o své zkušenosti? Embarassed
Po výměně silenbloku (u motoru) jsem cestou ze servisu na nejbližší křižovatce(při volnoběhu) zjistila,že mi něco hrozně tříská do volantu.Už jsem se nevracela,bylo pozdě a druhý den to reklamovala.Bylo mi řečeno,že tam nic netříská a že si to časem"sedne".Po ujetí asi tisíc km,se nic nezměnilo.Při volnoběhu a mírném točení volantem,tam vyloženě něco mlátí.Vibrace jsou opravdu silné,zvláště dnes při mrazíku to byla hrůza.Navíc po jedné radě a "máš tam olej" se zjistilo,že se někam ztratil,po doletí 1,5l LHM+ jsem si všimla,že ani neukazuje ukazovatel (pod kapotou LHM).Před návštěvou autorizovaného servisu,byl doletý olej jak hydraul.tak motorový,ukazovatel ukazoval,jelikož podle něj se olej doléval.Jezdím s autem denně,někdy i delší trasy a nikdy problém nebyl.Až po té nešasné výměně.Servis jsem kontaktovala celkem 3x,ale nemají se k ničemu Sad
Můžete mi někdo poradit? Confused Boženka je 2,1TD samozdřejmě xantia
_________________
NAS NÌDOGÓÒAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

zkus zacvičit autem párkrát nahoru a dolů jesli to neni jen zavzdušněné ale přijde mi to dost divné Shocked jinak LHM se měří při nastartovaném motoru v horní servisní poloze (kdyby náhodou Rolling Eyes )
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jájinka



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 9:55 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
zkus zacvičit autem párkrát nahoru a dolů jesli to neni jen zavzdušněné ale přijde mi to dost divné Shocked jinak LHM se měří při nastartovaném motoru v horní servisní poloze (kdyby náhodou Rolling Eyes )

Jak se měří LHM,samozdřejmě vím Laughing
_________________
NAS NÌDOGÓÒAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 10:01 pm    Předmět: Citovat

Jájinka napsal:
Máca napsal:
zkus zacvičit autem párkrát nahoru a dolů jesli to neni jen zavzdušněné ale přijde mi to dost divné Shocked jinak LHM se měří při nastartovaném motoru v horní servisní poloze (kdyby náhodou Rolling Eyes )

Jak se měří LHM,samozdřejmě vím Laughing


tak v poho říkám kdyby náhodou nepochybuji o tvých znalostech

jinak bohužel nemám tucha co by to mohlo dělat
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 11:47 pm    Předmět: Citovat

asi trochu smůla, žes to hned neotočila a nereklamovala hned, teď budeš něco těžko dokazovat....... Mno tříská do volantu po výměně silentbloku, to fakt nevím, nevím co ta výměna všecko obnáší.... Crying or Very sad že by špatně poskládaný zpět?
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 9:39 am    Předmět: Citovat

Určitě ti namontovali jiný silentblok,než který na 2.1TD patří. Pravděpodobně se změnila i výška uložení motoru a výfuk nebo převodovka mlátí do nápravnice čímž se to přenáší do řízení. Klidně uveřejni servis který to tak zprznil a odmítá reklamaci. Ta LHM s tím může mít spojitost také, páč bůhví co tam ještě poje.... .

Doporučuji pročíst dole rubriku: servisy, dobré i zlé ...

Stará ves n. Ondřejnicí není špatná, kluci tam tomu hodně rozumí, ale určitě je větší výběr.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 9:58 am    Předmět: Citovat

hele,a to se chci zeptat-to se ti ani nerozsvitila STOP-ka?ja kdyz tam mel malo,tak uz mi davnos vitila,mela by byt napojena cidlem k tomu kloboucku,takze pokud tam bylo malo lhm,ze nebyl videt kloboucek,tak by asi svitit mela(nevim,kdyztak mne opravte)
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jájinka



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 10:22 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
hele,a to se chci zeptat-to se ti ani nerozsvitila STOP-ka?ja kdyz tam mel malo,tak uz mi davnos vitila,mela by byt napojena cidlem k tomu kloboucku,takze pokud tam bylo malo lhm,ze nebyl videt kloboucek,tak by asi svitit mela(nevim,kdyztak mne opravte)

No právě,že se kontrolka vůbec nerozsvítila Shocked Taky to nechápu,ale myslím,že pravdu bude mít Josef2.Hned se mi zdál jiný jak jsem ho viděla(silentblok) a Stará Ves je suprovní Laughing Tam jezdím pořád.
Dnes jedu k citronkovi,snad pomůže Very Happy
_________________
NAS NÌDOGÓÒAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jájinka



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 7:13 am    Předmět: Citovat

Chtěla bych všem poděkovat za radu a pomoc,nejvíc za kontakt na "citronka Boumu". Laughing Laughing Laughing
Autíčko je v pořádku.Vyměnil se silentblok(ten co nám měnili v servise Sad )a problém je fuč.
Tak všem ještě jednou děkuji,moc jste mi pomohli Razz Razz Razz
_________________
NAS NÌDOGÓÒAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 10:37 am    Předmět: Citovat

To je tak na reklamaci v tom původním servise, měli by přinejmenším vrátit prachy. To je na prd, když po nich má druhej ještě opravovat "opravené". Takoví "odbornící" by měli jít do opravny hraček osahávat barbíny a nevrtat se lidem v autech.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 2:34 pm    Předmět: Citovat

Hodnotím relace - Pucholt dobrý, Josef 2. se vyzná.

Jen bych doplnil, nemůže Citronek dát dobrozdání, že to zprznili a vomlátit jim to vo hlavu ?
To jest oslíčku otřes se a prachy sem ?
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jandy



Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 11:04 pm    Předmět: Citovat

U X2 2.1TD jsem vyměnil velký kulatý silentblok nalisovaný v tom hliníkovém kusu nahoře vedle rozvodů za nový( koupen v autokelly) před výměnou volant při rozjezdu na okamžik zavibroval. po výměně se volant klepe i na volnoběh.stačí malinko zvýšit otáčky a vybrace přestanou, za jízdy v pořádku dokud nesešlápnu spojku. proste na volnoběh to mlátí. je možné ,že ten silentblok co jsem koupil tam být nemá?v autokelly nerozlišujou horní a spodní silenblok, i když maj stejný rozměry aby neměly různou tvrdost. nebo lze při výměně něco podělat?
_________________
X2 2.1TD Break exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 12:25 am    Předmět: Citovat

Tam velice záleží na poloze, ve které je zalisovaný. V žádném případě by se neměl pootočit ani o kousek, je lepší před slisováním starého si poznačit polohu! Nedejbože jesli ho někdo pootočí o 90° , to je pak jak motokára, to samé platí pro ten spodní.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jandy



Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 8:36 am    Předmět: Citovat

právě, že jsem ho dal stejně jako ten puvodní,dneska ho na zkoušku otočím o 90" a uvidím,pak napíšu.původní silentblok tam byl větším uchycením vodorovně s motorem tj. zeslabení nahoře a dole. dík
_________________
X2 2.1TD Break exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)