Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Silentbloky ramena přední nápravy
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 6:10 pm    Předmět: Silentbloky ramena přední nápravy Citovat

Pánové je někde článek o výměně silentbloku ramena př. nápr.. Popřípadě poraďte někdo čeho se vyvarovat a nebo jak postupovat, aby to šlo co nejlíp. Předem díky. Ahojky všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miky



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 6:49 pm    Předmět: Citovat

NO já si sundaval na zkoušku cele rameno z nepojizdne a měnil ho cele. Šlo to docela dobře jen při vyndávání jsem povytáhl poloosu z převodovky a odpustil trochu oleje. To je asi jediny kritický místo. Podle všeho se pak ale silentblok vytlouká ale musí to být hrozná práce. Nevím jestli je to teda stejné u BX a jestli jsem to dělal dobře.
_________________
XA2 automat, 2.0i 16V, Exclusiv 2000
X1 1.8 16V 1996 KLIMA a to same na díly(bez Klimy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirďa



Založen: 16.5.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

Nazdárek. já sem měnil silenbloky před cca.měsícem. oba a na obou stranách. Vyndání ramene je pohodovka,ale následovná výměna je lepší na lisu. Já sem skočil za jedním ,,ochotou mechotou" a on mě je přelisoval. měl obyčejnej opravárenskej lis (mechanickej hřebenovej) Very Happy Než sem mu to dal tak sem to skoušel ve svěráku a palicó,ale nesetkal sem se úspěchem,vúbec to nešlo. Takže pokud múžu radit, vymontuj,hoď ramena na ramena a utíkej (nikoli k lesu) ale za nejbližším mechotou ochotou a nech si je přelisovat. Mr. Green Jen dej pozor a máš zadní silenloky tak jak předtím,aby ti je nepootočil !!!! to je pak problééém Confused . Tak mnoho zdaru. Mimochodem za přelis po mě chtěl pan mehánik 200 kč celkem, takže paráááááda, už to zase jezdí a nemlátí Very Happy Wink . Čau Mirďa
_________________
Mirďa z Kuřima. X 1-1,8 8v BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:49 am    Předmět: Citovat

jo,lis je dobrej,ale kdyz se vyndavaj jen majzlikem a kladivem,to je pak prace jako svina...nedavno sme to delali,a je to teda sila...jenom vymlatit,nam to neslo vylisovat vubec...slysel jsem ,ze je nekde vypaluji autogenem Shocked fakt si to nedovedu predstavit...ten smrad Rolling Eyes
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeus69



Založen: 8.12.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Police nad Metují , Hony 64

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

Děla jsem to někdy minulý rok u kamarádovi Xantie. Demontáž silentbloků z ramene nebyl žádný problém. Zadní silentblok(ten na čepu , s objímkou) jsem opatrně , abych nepoškodil čep , podélně rozřízl flexou a byl dole . Přední ( ty nalisované v oku ramene) jsem kolem dokola podélně provrtal (tu gumu) středovu část následně lehce vyrazil a pak vhodným předmětem ( např. ostrý sekáč, šroubovák, co kdo má po ruce) vyrazit vější trubku (pl᚝) silenbloku z oka ramene a není třeba běhat někam na lis. Nalisování nových předních siletbloků do oka ramene jsme provedli vmáčknutím mezi čelistmí velkého svěráku a stejně asi i zadní. To si už nepamatuju, možná se narazily vhodnou trubkou, nebo podobně. Snad to někomu pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

dneska při přezouvání na léto jsem se trochu začlt pídít po tom, proč to v přední nápravě tak hrozně klepe na hrbolech, nejvíce na přejezdech. Když jsem auto přede 2 lety přivezl z DE (poctivých 180tkm), bylo krásně tichoučké. 25tkm na českých cestách a věk se asi už podepsal.

Původně jsem se domníval, že to budou jen kosti (stabilizátory). Ty se mi ale zdají dobré, no zkrátka žádnou vůli jsem nepozoroval (jak ji vlastně správně prověřit?).

Tak jsem šel dál a zjistil, že ten červeně označený silentblok má celkem znatelnou vůli.

klikni pro větší rozlišení

Může být tato vůle primární příčinou takového klepání? Rachtá v tom jak je starých pendlovkách. To se mi nelibí, na STK se jim to taky líbit nebude, nechám to vyměnit, sám si ale netroufám, nemaje lis ani patřičný fortel ne tyhle zarezlé potvory Confused

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

Ty přední tolik netrpí, ale ty zadky máš očividně utrhnuté.
To měkdy dělává takovou paseku že po zastavení auto samo couvne deset čísel zpátky Wink a při rozjezdu napřed jedou přední kola a za nimi teprve auto Laughing

Další ojedinělý kousek s deklem pod motorem Wink napiš mi .
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

A jakou osvědčenou značku silentbloků páni mechanici používáte? Já tam při první výměně koupil TRW a byly po chvíli opět v háji. Zrovna se to chystám řešit podruhé, tak bych tam dal rád něco slušnýho.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Myslím že to není ani o značce, ale hlavně (jak už někdo uvedl) o tom, jak jsou nalisované-v jaké poloze. Mělo by to být uprostřed zdvihu ramene aby se zbytečně nenamáhaly krutem. To samé platí o předním-dotáhnout šroub v jízdní poloze. Mimochodem TRW není špatná značka.
A také komforty jim určitě dávají víc zabrat.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakci, ve správné poloze to samozřejmě bylo.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Tak tam dej MOOG , ale ty jsou cenově kolem 800,. kus.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 9:45 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Ahoj,
nechám to vyměnit, sám si ale netroufám, nemaje lis ani patřičný fortel ne tyhle zarezlé potvory Confused
Pavel


tú výmenu v pohode zvládneš, nie je to nič zložité.
Stačí zhodi koleso a jeden spoj kosti, odšrobova matku gu¾ového čapu ramena, riadne klepnú po oku ramena aby vyskočilo. Potom len odšrobuješ šroby čo držia silentbloky a vyberieš rameno.

Predné silentbloky: vylisova, tu sa toho moc vymyslie nedá. Väčšinou ale tieto silentbloky bývajú dobré.

Zadné silentbloky: - vykrúti silentblok (ak ešte vôbec drží) a ostane ti na ramene len kovová trubička. Stačí ju flexou nareza priečne na oboch stranách a potom majzlom klepnú po jednom reze - trubka krásne odletí.

Následné nalisovanie a zloženie je už brnkačka Cool
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
...Potom len odšrobuješ šroby čo držia silentbloky a vyberieš rameno...


Toho se v poslední době vždy obávám. Jen něco odšroubit, v mém případě znamená způsobit škodu 100x větší než cena šroubu. Auto týden nepojízdné.

Nemám ani lis. Nemám ani autogen, žádný lepší trik na zarezlé šrouby neznám, WD40 ani petrolej příliš neúčinkují. A nic lepšího mi nikdo ještě neprozradil. A jak tak koukám na všechny ty čtyři matice/šrouby, bude to veselé.

Tak už tohle nechávám na těch, co to umí. Mají to rychle a snadněji.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

Těch zarezlých šroubů bych se nebál, jsou tam samojistící matice a pod něma to bude čisté.Dneska jsem se nudil tak jsem tréninkově udělal pravou stranu, ale dával jsem jen přední. Oba zadní jsou jak nové. Vyrobil jsem si na to stahovák, šlo to jak po másle. 2hod práce, a to jsem při tom hlídal dcerku. Jak bude čas, tak sem hodím nějaké foto, ještě budu dělat levou stranu.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Jen něco odšroubit, v mém případě znamená způsobit škodu 100x větší než cena šroubu. Auto týden nepojízdné.

Nemám ani lis.
Pavel

S tými šrobami nebudeš ma žiadny problém lebo sú dos ve¾ké a tuším sú z nehrdzavejúceho materiálu. Stačí len očisti závit oce¾ovým kartáčom, strieknu na závity WDčko a pôjdu dole skoro samé Laughing

Keď nemáš lis tak nevadí, dá sa to zvládnu aj vo zveráku. Ale by tebou tak sa na ne vykašlem - tie predné silentbloky bývajú v drvivej väčšine v poriadku. A na zadné ti stačí zverák, flexa a 10min času Cool
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)