Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zvrasnena tes. guma zadniho skla - doplněné FOTO

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 8:28 pm    Předmět: Zvrasnena tes. guma zadniho skla - doplněné FOTO Citovat

Zdravím.

Včera ráno jsem chtěl něco hodit do kufru auta.Při příchodu k zádi vozu a otvírání kufru mě hned něco tlouklo do očí. Těsnící guma skla byla v jednom místě zvrásněná a nepřiléhala ke dveřím. Jsou tam takové dvě vlnky. Je to přesně v místě, kde se nachází zadní stěrač a ty dvě vlnky jsou symetricky rozloženy na jednu a druhou stranu od stěrače. V ose pod stěračem to přiléhá. Absolutně nevím co to mohlo způsobit, protože ještě minulý týden to bylo v pořádku. V první řadě tudy může zatékat a zadruhé to nevypadá vůbec hezky. Nevím co s tím, jestli to přilepit natvrdo silikonem, nebo nechat tu gumu vyměnit (pokud to jde). Zítra pořídím foto, aby bylo jasné o co se jedná.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla


Naposledy upravil Agnes dne po listopad 12, 2007 6:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Znám tento případ, vyskytuje se opravdu zřídka, jak uschne tak se zase přispůsobí, chce to zasucha přilepit buďto silikonem nebo tekutou gumou nejraději v černé barvě a máš pokoj.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Vůbec se nelekej, dělá mi to taky každý rok, a skoro po celé délce u toho víka kufru, jak se trochu ochladí, na jaře, s vyšší teplotou to zase lehne. Můžeš tu gumu maximálně ošetřit nějakým přípravkem na gumová těsnění. A zatíkání se taky bát nemusíš, ještě se mi to teda nestalo, aby tudy zateklo. Hodně zdaru.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 9:07 pm    Předmět: Citovat

Takže může za to současné chladné počasí. To by asi souhlasilo. Ikdyž mám vozidlo celkem krátce, toto se projevilo až minulý týden a to začala být už celkem zima. Do jara to tedy bude takto a s vyššími teplotami se to srovná. Tak to nechám plavat a uvidíme co se bude dít najaře. Díky za info.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 6:32 pm    Předmět: TAk tady jsou fotky Citovat


http://img32.picoodle.com/img/img32/5/11/12/f_P1020441m_7258909.jpg
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla


Naposledy upravil Agnes dne po listopad 12, 2007 9:55 pm, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 7:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Takhle to vypadá na mém autě, akorát nemám breaka, ale materiál, ze kterého je to těsnění je asi totožný.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký přípravek na ošetření té gumy, že by to třeba potom neďálo tuto neplechu. Díky za rady.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 9:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Osobně používám přípravek přímo na gumová těsnění na auta, co jsem dostal od kámoše, který mi doporučil nepoužívat všelijaké ty silikony apod., že ta guma pak údajně trpí. Na to zvrásnění to ale stejně nepomáhá, takže to víc neřeším.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 7:51 am    Předmět: Citovat

A nenapsal by si mi, jak se ten přípravek jmenuje, že bych si ho pořídil. Sice tedy nezabrání zvrásnění, ale to těsnění je takové hrubé a chtělo by nějak ošetřit.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 7:55 am    Předmět: Citovat

Nevím jak kdo, ale já už léta letoucí používám obyčejný silikonový olej na ošetření všech gum. Smile
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 6:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Bohužel nevím, jak se to jmenuje. Byl to spray se škodifkářským znakem, asi přímo od autorizovaného servisu, a na tom bylo psáno, že slouží k ochraně gumových těsnění oken a dveří na autech a zbytek z letoška jsem dal bráchovi. Myslím si ale, že v nějakém krámku s autokosmetikou by Ti mohli něco slušného nabídnout. Jinak ale mám tušení, že se to asi loni řešilo tady na fóru, nebo na CITROENY.CZ, a někdo psal, že to maže přímo glicerínem, který údajně není agresivní vůči gumě, tak to zkus pohledat.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)