Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

přidušuje se

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ambi



Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 9:11 pm    Předmět: přidušuje se Citovat

zdárek chlapi.poradíte mi někdo s již déle trvajícím problémem...mam X2 1.8 16v a při každém kvaltu se chvilku jakoby přidušuje než se rozjede,,,zejména na 1a2 kvalt v nízkých otáčkách.měnil jsem benz. filtr a chvilku to přestalo, ale už to dělá zas.měnil sem i svíčky a mam trochu netěsnost ve výfuku...jinak nevim
_________________
HOUPU SE ALL INCLUSIVE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 11:04 pm    Předmět: Citovat

Já taky ne.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 2:18 pm    Předmět: Citovat

měl jsem loni podobný problém, na diagnostice řekl že lambda jede na cca 40% a brzo zdechne. Výměna lambdy a svíček dle předpisu Citroen současně i olej (total Q9000) a je po problému. I spotřeba šla dolů o cca 0,7l. Za kolik jezdíš, víš?
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ambi



Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

jezdim převážně město a to 9 až 10 litrů
_________________
HOUPU SE ALL INCLUSIVE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 7:02 am    Předmět: Citovat

ambi napsal:
jezdim převážně město a to 9 až 10 litrů


taky jezdím v podstatě furt město a za 8,2litru... Asi bych šel do té diagnostiky, standardně stojí cca 1000,-Kč, na srazu bývala za 250,-Kč. Napiš si do profilu odkud jsi. A zkus se poptat ostatních z klubu v okolí jestli nemají nějakou možnost jak ti to udělat levněj než 1000,-..... Nebo počkej do srazu, jestli se podaří zas to někomu domluvit
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 7:04 am    Předmět: Citovat

jo a jezdím tak i přesto, že mi taky fouká výfuk - na konci těsně před tlumičem
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 9:22 am    Předmět: Citovat

Ha! Tak jsem si při čtení tohoto tématu uvědomil, že mi to dělá to samé (taky mám 1,8 16V). Tento týden jsem byl na emisích a STK. Emise jsou dle technika v naprostém pořádku (extra jsem se na to ptal). Měl jsem z nich trochu obavu, nebo auto má podle tachometru 211 000 km (teoreticky a snad i fakticky - při koupi mělo celkem uvěřitelnou servisku...) ale nebyl jsem úplně přesvědčenej, že tam z katalyzátoru ještě něco bude. Ale asi ho chválihodně někdo přede mnou měnil. Svíčky jsem měnil kvůli jinému problému hned po koupi, ale tenhle problém pomalého náběhu výkony (díra v akceleraci) při razantnějším rozjezdu a přeřazení na vyšší rychlost se tím nezměnila. Moc Xantuši nehoním, při standardní jízdě to nedělá, jen při prudší akceleraci, tak jsem to zatím neřešil. Spotřeba je podle mně taky dobrá, běžně jezdím v létě při lehké noze 7-7,5 l/100km (60% dálnice, 40% město a vesnice - jsem venkovan), Chorvatsko jsem jel ve třech lidech a natřísklým kufru za 6,5 l/100 km a to jsem to drbal všude lehce nad hranici beztrestnosti (140 km/h dálnice, 100 km/h mimo D). Ve spotřebě taky problém nevidím. Pokud by to ale přece jen znamenalo, že je na odchodu lambda (je to při dobrých emisích a takovéto spotřebě možné?) a její výměnou by se to vyřešilo a zároveò se nějak výraznějc ještě snížila spotřeba, tak bych do toho šel. Diagnostiku si umím zařídit, ale rád bych napřed znal názor, zda to v mým případě vůbec může být vadnou lambdou a zda to za daného stavu má význam řešit. Nerad bych dospěl do stavu, že do něčeho dloubnu a následně se vyvalí hrst dalších problémů. Co cca stojí nová Lambda (origo a neorigo)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin



Založen: 4.4.2008
Příspěvky: 60
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 9:52 am    Předmět: Citovat

Od boba, tady máš ceník http://www.xantiaclub.cz/html/cenik.htm#RANGE!A945
_________________
XANTIA II r.v 98,18/16v jak na vlnách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin



Založen: 4.4.2008
Příspěvky: 60
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 10:10 am    Předmět: Citovat

Nebo ještě v auto kelly. http://obchod.autokelly.cz/default.aspx
_________________
XANTIA II r.v 98,18/16v jak na vlnách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 1:22 pm    Předmět: Citovat

to: Petr Falář

Ověř si jestli máš skutečně svíčky podle předpisu Citroen. A když máš diagnostiku za levno tak nic nepokazíš, jen budeš o autku víc vědět. Ale jinak v tvém případě skutečně nevím....
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

to: Laadin_o
Svíčky jsem už řešil před cca rokem a půl. Píšu o tom tady:
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1521&postdays=0&postorder=asc&start=30
Takže tam nemám svíčky přímo doporučený výrobcem. Citröen jestli se dobře pamatuju, dává originál svíčky právě BOSCH. S těma mi to ale právě nejelo. NGKáčka jsou podle mě v pohodě. Krom těch razantnějších rozjezdů motor necuká ani nekucká, startuje bez problémů studenej i teplej na "brnknutí". Ještě jsem zapomněl minule napsat, že mi brblá vejfuk. Minimálně třetí díl není originál a tak to dost drnčí. Před dovolenou jsem byl na kanále pod autem na namátkový kontrole, aby mě cestou do Chorvatska nepřekvapila nějaká lapálie. Koukal jsem i na vejfuk, ale ten prorezlej není a nezdál se ani nikde uvolněnej a netěsnej. To drčení je podle mě daný jen tím posledním neoriginálním dílem. Může tu díru ve výkonu při razantnější akceleraci dělat ten vejfuk? Nebo spíš ta lambda? Nebo mě systémově zlobí malej francouzkej trpaslík??? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)