Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zámek pátých dveří.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MiraJames



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 3:51 pm    Předmět: Zámek pátých dveří. Citovat

Zdravím všechny Xantiáky a zároveò prosím o radu.Mám X 2 kombi 99 a zámek u pátých dveří se postupně začal zamykat až na podruhé nebo na třetí uzamčení.Eletrický motorek s táhlem na uzamčení jsem měl vyndanej,sílu na uzamčení má,ale udivilo mě že i po uzamčení se s táhlem dá volně posouvat.Proto bych se rád zeptal lestli je volný pohyb táhla před i po uzamčení běžný,nebo je v motorku nějaká závada.Pokud je kaput neví někdo kolik asi stojí?

Dík za odpověď a s pozdravem Míra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 6:18 pm    Předmět: Citovat

Závadu bych nehledal v motoru, ale v drátech, které prochází průchodkama v rozích dveří - budou přelámané. Volný pohyb táhla je normální.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 6:19 pm    Předmět: Citovat

Mi to delalo to same draty byly ok motorek jsem vymenil a ok.
_________________
X2 2,1 td
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 6:20 pm    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Závadu bych nehledal v motoru, ale v drátech, které prochází průchodkama v rozích dveří - budou přelámané. Volný pohyb táhla je normální.

MíraCB Very Happy

Mu to zavira sice napodruhe ale zavira tudiz nemuzou byt prervane draty.
_________________
X2 2,1 td
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 6:26 pm    Předmět: Citovat

Přelámaný dráty v průchodkách je bolest kombíků, můj typ jsou dráty. Snad se MiraJanes pochlubí, jak to opravil.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 10:47 am    Předmět: Citovat

takhle jsem zamykal i odemykal nadvakrát když jsem auto koupil, jen jsem sundal tapecírunk a prostříkal táhla koknorem. pomohlo to, za dva a půl roku už s tím problémy nebyly.
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 9:45 pm    Předmět: Re: Zámek pátých dveří. Citovat

MiraJames napsal:
Zdravím všechny Xantiáky a zároveò prosím o
.........
závada.Pokud je kaput neví někdo kolik asi stojí?

Dík za odpověď a s pozdravem Míra.


Ahoj!

Toto je bežná závada na našich kombíkoch. Už odchádza servo motor. To plastové tiahlo sa normálne môže vo¾ne pohybova. Je to divné, ale tak to asi má by. Mne dlhodobo nepomohlo premazanie tiahiel na zámku ale až výmena servo motora.

Pozri sa na toto:

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2006100001

Tam som sa inšpiroval ako aj mnohí predo mnou. Ten nový servo motor ma nestál viac ako 90,-Kč. Drahšia je dobierka. Opravoval som to asi pred pol rokom. Mimochodom, tento nový motorček nemá jeho tiahlo vo¾né. Ale to ničomu nevadí, funguje to správne.


Marián
_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dukoz



Založen: 20.10.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: okr. Přerov

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 7:01 am    Předmět: Citovat

Taky jsem zamykal napodruhé a po prostříknutí motorku i napopáté.
Motorek jsem vytáhl, rozebral vyčistil (ale až elektromotorek), pořádně odmastil elektročističem od MOTIPu, vysušil a motor jede už přes rok bez jediné chyby. Jen je potřeba poznačit si orientaci před oddělením části, kde jsou uhlíky. Já to neudělal a po 1 složení chodil motorek perfektně, ale při zamklém autě byl odemklý kufr a opačně........ Shocked


Naposledy upravil dukoz dne st září 30, 2009 6:04 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 9:40 am    Předmět: Re: Zámek pátých dveří. Citovat

marian.hutira napsal:
MiraJames napsal:
Zdravím všechny Xantiáky a zároveò prosím o
.........
závada.Pokud je kaput neví někdo kolik asi stojí?

Dík za odpověď a s pozdravem Míra.


Ahoj!

Toto je bežná závada na našich kombíkoch. Už odchádza servo motor. To plastové tiahlo sa normálne môže vo¾ne pohybova. Je to divné, ale tak to asi má by. Mne dlhodobo nepomohlo premazanie tiahiel na zámku ale až výmena servo motora.

Pozri sa na toto:

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2006100001

Tam som sa inšpiroval ako aj mnohí predo mnou. Ten nový servo motor ma nestál viac ako 90,-Kč. Drahšia je dobierka. Opravoval som to asi pred pol rokom. Mimochodom, tento nový motorček nemá jeho tiahlo vo¾né. Ale to ničomu nevadí, funguje to správne.


Marián


Jen bych dodal, že motorek uvnitř serva, viz. odkaz, jsem koupil v radioamatéru za 15 kaček. Naprosto stejné rozměry.
Samozřejmě se musí stáhnout a natlačit na nový motor pastorek.
Asi tyto motorky používá PCA všude, protože jsem je měnil i v servech na korekci světel u P 106 .
Jen pozor, dělají je na různá napětí.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraJames



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny a děkuji za rady.
Zámek jsem několikrát důkladně promazal,ale vždy šlapal asi den.Poté opět zamykám na podruhé někdy až napočtvrté.Dneska jsem si podle rady Roberta obědnal nový motorek,vyšel na 290,- včetně poštovného.
Zajímala by mě ale jiná věc.Co dělat když kufr nejde otevřít?Měl jste někdy někdo takovou zkušenost?

Dík Míra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RICCI



Založen: 4.9.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 3:54 pm    Předmět: Citovat

Odklop si zadní sedačku a vlez si do kufru. Tam šroubováčkem tak dlouho skoušej odjistit zámek, až se ti ti podaří. Ale pozor. Kolikrát to už máš, ale nevíš o tom. Je fajn když pomocník skouší zároveò otevřít 5-té dveře. Když se ti to podaří tak si dobře nastuduj systém zámku a příště víš jak na to. Smile
_________________
tmavá XANTIA BREAK 2.0 HDi 80 kW
Nissan Cherry 1.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Mě se teda žádným šouráním zámek nepodařilo otevřít.Udělal jsem to jednoduše.Zalezl do kufru a násilím odehnul na horní straně u okna ten tapec.Myslím,že uprostřed je výstupek,který je podstrčen pod plast který kryje okno.Ten jsem prostě vyloupl,odehnul tapec,abych do něj strčil ruku a zatáhl za táhlo,které vede od kliky k zámku,případně dole za očko které otevře samotný zámek.Vše bez nejmenší újmy na čemkoli.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)