Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zimní pneu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Menil som zimné pneumatiky mal som rozmer pod¾a TP 185/65 R15 ,boli už na "hranici". Dostal som super ponuku tak som neodolal a vymenil ich na 195/65 R15 sú úplne v pohode akurát sa mi zdá ,že riadenie je trocha tuhšie kladie väčsí odpor pri otáčaní ,ale to bude asi tým ,že sú širšie. Po zime mením na pôvodný rozmer zdá sa mi aj auto s nimi "svižnejšie". Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2009 12:20 am    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Menil som zimné pneumatiky mal som rozmer pod¾a TP 185/65 R15 ,boli už na "hranici". Dostal som super ponuku tak som neodolal a vymenil ich na 195/65 R15 sú úplne v pohode akurát sa mi zdá ,že riadenie je trocha tuhšie kladie väčsí odpor pri otáčaní ,ale to bude asi tým ,že sú širšie. Po zime mením na pôvodný rozmer zdá sa mi aj auto s nimi "svižnejšie". Wink

Myslím, že tou šířkou to nebude. Buď se ti to fakt jen zdá, a nebo za to může rozdíl v dezénu, či směsi pneumatik. Nevěřím tomu, že se dá poznat rozdíl v šířce 1 cm.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Mám X2 a zimní pneu 195/65/15 Debica Frigo 2. Jsem s nima velmi spokojený, jezdím na nich třetí zimu. Jak je ale možné, že auto nikam na sněhu nebo břečce, či zledovatělém sněhu neutíká ? Kolegové z práce mají s jinejma předohrabama (VW, Nissan, Opel atd.) problémy s trakcí zadní nápravy, ale co jsme zkoušeli s kolegou (já berline, on break), tak na X2 sedí zadek jak přilepenej a nedotáčivost předku je snadno korigovatelná. Zajímací, myslíte, že má elastokinematická zadní náprava takovej vliv ?
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 2:53 pm    Předmět: Citovat

jj, debica frigo Wink
Máš pravdu, XA je ve¾mi stabilná na snehu. Rád si vyberám jeden úsek málo frekventovanej zasneženej cesty a pri 70km/h sa pokúšam utrhnú zadok. Po utrhnutí sa ve¾mi jednoducho dá korigova volantom a chyti spä trakciu.

Pod¾a mòa stabilita XA je spôsobená dobrým vyvážení medzi prednou/zadnou nápravou. U mòa je napríklad motor skoro až za prednými kolesami, kdežto väčšina výrobcov ho dáva čím ďalej do predu - často pred predné kolesá a tým pádom je väčšina hmotnosti na prednej náprave a zadok je príliš ¾ahký.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
jj, debica frigo Wink
Máš pravdu, XA je ve¾mi stabilná na snehu. Rád si vyberám jeden úsek málo frekventovanej zasneženej cesty a pri 70km/h sa pokúšam utrhnú zadok. Po utrhnutí sa ve¾mi jednoducho dá korigova volantom a chyti spä trakciu.

Pod¾a mòa stabilita XA je spôsobená dobrým vyvážení medzi prednou/zadnou nápravou. U mòa je napríklad motor skoro až za prednými kolesami, kdežto väčšina výrobcov ho dáva čím ďalej do predu - často pred predné kolesá a tým pádom je väčšina hmotnosti na prednej náprave a zadok je príliš ¾ahký.

Plne súhlasím a ešte by som podotkol aj na obrovský rázvor kolies (2740mm) čo je devíza Xantii. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

z bežne rozšírených áut je čo sa týka smerovej stability na tom dos zle Octavia I, špeciálne s 1.9TDi. Jednoducho malé auto (podvozok golfu = malý rázvor) s natiahnutým čumákom + motorom hodne v predu a prilepeným obrovským kufrom vzadu je na snehu tragédia. Klegovi sa podarilo v na snehovej kaši na križovatke pri odbočovaní otoči o 180 stupòov a to šiel skoro krokom Laughing
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)