Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zimní pneu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 6:21 pm    Předmět: Zimní pneu Citovat

Ahoj kolegové Xantiáci Very Happy !
Koukám z okna a vidím, že se nám asi pomalu blíží zase ta hrozná zima, co? Čeká nás zase brzy přezouvání...
Budu muset kupovat poprvé nové zimní gumy na Xantii a nevím, jaké jsou pro ni nejlepší... Musím koupit 175/70 R14.
Četl jsem tady nějaké příspěvky, kde lidi píší, že jsou dobré Continentaly, nebo Klebery...
Poraďte mi prosím někdo, kdo máte delší zkušenosti s provozem Xantie v zimě, jaký jsou tak asi nejlepší a cenově příznivý?
Díky Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 7:05 pm    Předmět: Citovat

Já budu jezdit třetí zimu na BF GOODRICH Winter G 185/65-R15 a naprostá spokojenost. Už se tento vzor nevyrábí, ale stál kus cca 1600,-Kč Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuffy



Založen: 26.9.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: rožňava, slovensko

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 7:14 pm    Předmět: Avon Ice touring Citovat

Na mojom 2,0 Hdi mám Avom Ice touring 195/65/15 a je to super guma...Mimo iné susedovi som objednal tie isté...resp.rozmer 165/70/14 na Fabiu, pretože robí taxikára. A nebudete veri...má na nich najazdených 120 000 km a ešte jedna vec....jazdí na nich zima ..leto...a má ešte vzor cca 2 mm...Tak posúďte sami.

http://www.tiremedia.com/images/tire-big/avon-ice-touring-st.jpg

http://www.reifensuchmaschine.de/reifenhersteller/avon/avon-ice-touring/icetouring-profil.jpg

http://www.pneumatiky.as/nabidka/pneumatiky-avon/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat

http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=30&nazevpneu=Avon%20Ice%20Touring

http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=32&nazevpneu=Avon%20Ice%20Touring

http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=45&nazevpneu=Avon%20Ice%20Touring

no, opotřebení tedy nic moc .... a ostatní taky Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem si koupil kleber krisalp HP2 a jsem sněma spokojenej koupil jsem je všechny za necelich pět tisíc ale byli myslim v akci
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Ano,Kléberem ani BF Goodrichem neprohloupíš,jsou to téměř identický gumy.
Ale nesmějí být made in Poland,to je potom šlupka jakou svět neviděl Rolling Eyes Wink
Ještě jako zimáky mám Nokian W,a taky výborná,bere jako o život Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:04 pm    Předmět: Re: Avon Ice touring Citovat

kuffy napsal:
...Mimo iné susedovi som objednal tie isté...resp.rozmer 165/70/14 na Fabiu, pretože robí taxikára. A nebudete veri..


Nevěřím ! Kde má Fabia místo pro cestující aby s ní šlo provozovat TAXI ? Laughing Laughing
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:33 pm    Předmět: Citovat

Já kupoval minulý rok Kleber Krisalp HP (2) - na předku mám HP2 na zadku HP. To by člověk nevěřil, jak to na sněhu jede... Já, zvyklý z Matadorů a Barumek, že auto na sněhu moc nereaguje, jsem s Klebery lítal po letišti jak prdlý. Auto reaguje na každý pohyb volantem, rozjel jsem se i do mírného kopečka s travnatým podkladem... Bylo zrovna 10 cm neuježděného sněhu.

Mám rozměr 175/65 R14. Na Xa se sice oficiálně nedával (v papírech mám 175/70 R14 a 185/65 R14) a nemám jej napsaný v papírech, ale s tímto rozměrem jsem to koupil, tak jej obouvám i na letních...

Zatím problém nebyl (ani na STK), a jsem s tím spokojen.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Na Xantuši mám sice Micheliny ale na BX Fulda Kristal Montero2, maximální spokojenost a velmi dobrý poměr cena/výkon.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

No záleží po akýžch cestách v zime jazdíš. Ak po mokrých a nasolených, je to v podstate jedno pokia¾ jazdíš na pohodu. Ak skôr po neupravených zasnežených cestách, snehovej kaši a podobne, tak Debica Frigo (ja mám Debica Frigo Directional a na snehu som lešiu gumu nemal).

Pod¾a testu najlepšia na snehu/¾ade:
http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=44&nazevpneu=Debica%20Frigo%202

To zlé chovanie na mokrej/suchej vozovke nemôžem potvrdi, okrem snehu som sa na nich do šmyku nedostal ani raz Wink
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 10:14 am    Předmět: Re: Avon Ice touring Citovat

Luboš.H napsal:
kuffy napsal:
...Mimo iné susedovi som objednal tie isté...resp.rozmer 165/70/14 na Fabiu, pretože robí taxikára. A nebudete veri..


Nevěřím ! Kde má Fabia místo pro cestující aby s ní šlo provozovat TAXI ? Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing


na Xantii mám vepředu tyhle: http://www.prodejpneumatik.eu/shop/shop_detail.html?i=0&k=0&a=0&lst=1&seite=0

koupil jsem je po dlouhým mudrování a 6 letých dobrých zkušenostech se starším typem BF Goodrich na peugeotu 405, nikdy se mi nestalo, že bych někam nevyjel nebo nedobrzdil a po těch 6Z zimách pořád ještě měly vzorek přes 4 mm. Letos na zimu je koupím i dozadu, místo už hodně jetých goodyear ultragrip
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA


Naposledy upravil Luboš X dne st září 16, 2009 10:16 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

V tom rozmere v akom pises mam Matador Nordica basic MP52. Na snehu su naozaj vyborne a aj na mokrej ceste sa nestratia. Naozaj odporucam z vlastnej skusenosti. Dobra volba v tomto rozmere. Smile
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 10:33 am    Předmět: Citovat

Paráda kluci, díky moc za rady! Takže Kleber, BF Goodrich, nebo Matador, něco z toho tam nechám dát... Mějte se fajn a přeju mnoho bezpečných kilometrů při houpání na sněhu Very Happy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

Rád bych navázal:
Má někdo na autě GOODYEAR Ultra Grip 7+? Nejlépe v rozměru 205/60 R15?
Zajímají mne zkušenosti.Hlavně hlučnost,spotřeba.O tom,že je to výborná pneumatika asi nemusí být řeč.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 3:30 pm    Předmět: Citovat

Toto tema je ve spatnem foru na kola tu je samostatne.

Jinak ja jezdil zimu na GY UG7+ 185/65 R15 (rozmer dle TP) nasazenych na hlinach sirokych 7" takze trochu do balonu a nemuzu si stezovat.

Hlucny to neni, spotreba stejna jako na letnacich a jezdil jsem i v okoli Liberce na ves, kde mame stavbu a tam v dobe kalamity bylo snehu nad hlavu a vzdycky jsem jel.

Ulit jsem jen jednou, koncem zimy kdyz se pres den nekolikrat prudce prostridalo pocasi a R10 byla namrzla jak svin a nebylo to videt. Trochu jsem si zaplaval a pak az do LBC jel pekne 50.

Az prituhne, dou tam na druhou sezonu.

Osobne muzu doporucit.
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)