Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

xantia 1.6i spotřeba

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom1970



Založen: 28.8.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 2:24 pm    Předmět: xantia 1.6i spotřeba Citovat

Zdravim. Mám problémy se spotřebou u mé xantie (X12B). Pohybuje se okolo 11L/100km a to i když jezdím jen vzdálenosti 50km+. Motor je údajně mechanicky naprosto v pořádku, ale někde jsem se dočetl že tento typ motoru žere hodně už od začátku. Máte s tím někdo nějake zkušenosti? Zkoušel jsem najít něco na foru, ale nic jsem nenašel takže pokud se tento dotaz už někdy řešil tak se předem velmi omlouvám. S pozdravem Tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mvikym



Založen: 31.7.2009
Příspěvky: 35
Bydliště: šumperk

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

nevím jak ohledně typu motoru, ale co vím o motorech 1,6 tak spotřeba se pohybuje většinou do 8l. spotřeba 11l je dost vysoká. není to většinou městský provoz? styl brzda plyn?....co klimatizace? máš ji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom1970



Založen: 28.8.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Bez klimatizace. Co se týče stylu jízdy tak nejdřív jsem jezdil jen po městě, potom v rámci zjištění spotřeby jsem natankoval plnou a jezdil výhradně dálky. Taky se ke mě doneslo že když se namontuje jakýsi elektromagnet ke vstřikování(autum moc nerozumim takže je to možná hovadina) tak se da spotřeba rapidně stáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mvikym



Založen: 31.7.2009
Příspěvky: 35
Bydliště: šumperk

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 3:25 pm    Předmět: Citovat

tak to nevím o čem je řeč. ještě mě napadá jestli motor nejede neustále na režim ,,studenýho startu,, kdy je značně spotřeba zvýšená
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puggy



Založen: 26.2.2009
Příspěvky: 54
Bydliště: Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

mvikym napsal:
tak to nevím o čem je řeč. ještě mě napadá jestli motor nejede neustále na režim ,,studenýho startu,, kdy je značně spotřeba zvýšená

Opravdu to vypadá,že jezdí na "sytič"
- jaké jsou volnoběžné otáčky při teplém motoru ?
- v jakym stavu je lambda ?
- co čidlo teploty motoru (zelený-dává pokyn ØJ aby ubrala vstřik,když je motor teplej)
Mně to bere kolem 7 litříků,a to určitě nejezdim jak německej důchodce.
_________________
Xantia 1,8i Break - Lázeňská krasavice vínová.
www.aprevize.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 6:10 pm    Předmět: Citovat

To Tom1970-ty magnety se dávaj někde k motoru na palivové potrubí ale je to jen oblbování lidí.Pokud by to totiž fungovalo tak jak to reklamují,tak by to přepravci dávali do všech aut.
Zkontroluj nebo nech překontrolovat jak napsal Puggy.
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

mimo jiné
Jinak Žulda za 11 jezdil, ale to šoulil jen po městě, 1 km tam a 1 km z8
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Stejně je taková spotřeba divná. Já taky jezdím většinou po městě a krátké trasy (3 km do práce, 3 km z práce) a sem tam nějakou delší štreku a vejdu se s přehledem do 9 litrů (tak 8,5 litru na 100 km) a trasu s převažující dálnicí jezdím v plném obsazení + plném kufru za 7 litrů a když jedu sám, dostanu se i na 6,5 litru. Na druhou stranu, mám typ BFZ. Nevím, jaký je rozdíl mezi tím typem, který je popsaný výš. Není to náhodou ten typ, který má 66kW? Klasický BFZ má 65 kW.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)