Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klima chladí jen ve vyšších otáčkách - Vyřešeno

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 4:31 pm    Předmět: Klima chladí jen ve vyšších otáčkách - Vyřešeno Citovat

Ahoj, koupil jsem před dvěma týdny Xantii, postupně chytám mouchy. Teď jsem byl na doplnění klima, jelikož jí bylo málo. V servisu řekli, že tam byla třetina, bál jsem se že toho bylo ještě míò (kvůli kompresoru). No a teď k problému. Klima chladí pouze pokud jedu vy vyšších otáčkách (přes 3000) a nebo pokud jedu ostřeji na plyn - prudká akcelerace. Pokud se vrátím k normální jízdě, za chvíli to je zase špatné. Mám pocit, že to bude něco s tou elektromagnetickou spojkou. Dá se s tím něco dělat?
Ještě doplnění, mám Xantii r.v. 1997, ale vypadá to, že klima je novější. Podle systému výměny kabinového filtru vypadá jako klima z X2 - Nejsou tam šroubky, jen se to víko nasouvá. A na motoru větráku je napsáno Xsara.
Podotýkám, že jsem strávil dost času hledáním na fóru a podobný problém jsem tu nenašel. Občas byla pod autem i louže vody, což znamená, že by to mělo opravdu chodit.


Naposledy upravil Basak dne po srpen 31, 2009 2:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

Používej tlač. editovat a nepiš 3 příspěvky pod sebe!
Myslím že tvůj problém vyřeší dobrý klimaservis, jinak rok 97 má dost společných dílů z X2.
Nepíšeš jestli se ti odpojuje kompresor nebo co to dělá, u xa je kompresor pořád zapnutý se zapnutou klimatizací na rozdíl od některých jiných aut.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 2:24 pm    Předmět: Citovat

Tak problém je vyřešen díky nalezení jednoho starého vlákna - ale musel jsem jich projít opravdu hodně Smile Povolil jsem to čidlo, které je nahoře na čerpadle (kulaté a tři dráty) a otáčel s ním, dokud se nezačalo něco dít. No a ono začalo, takže klima chodí v pohodě a užívám si zimu. Doufám, že se neprojeví něco jiného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 3:58 pm    Předmět: Citovat

Zdravím.Tak to kulatý na tom čerpadle je potenciometr škrtící klapky onehdá jsem stím měl taky problémy kvuli klimě.Jenom mě napadá pokud se stím bude otáčet tak jestli to nebude mýt nějaký vliv na otáčky motoru a na výkon.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 4:30 pm    Předmět: Citovat

Už jsem to párkrát projel a nevšiml jsem si ničeho. Teda kromě kotvičky vyhozené při zapnutí klima. Ale to je normální. Ještě uvidíme, co to udělá se spotřebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)