Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

životnost motoru HDi
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 5:04 pm    Předmět: životnost motoru HDi Citovat

Zdravím pánové.

Zajímal by mě Váš názor na životnost motoru HDi 80kW
Jakou životnost by podle Vás mohl mít?????
A hlavně mi sem nepište že to záleží na zacházení Wink
Je to sice pravda ale to mi moc nepomůže Rolling Eyes
_________________
Citroen XII 2.0 Hdi 80kW narozená 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 5:40 pm    Předmět: Citovat

co chceš slyšet??jsou motory co šlapou i po 400tisících no a jsou i takoví co znicí i nezničitelné Evil or Very Mad zaleží jak sním zacházíš Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

chci slyšet něco co mě potěší Wink

NE jde o to že jsem narazil na kousek co vypadá slušně,na tachu má 158 ale podle VIN mi v citroenu řekli že 6/3/2008 měla 332 940km.
Což se mi zdá dost.
Tím vyvstává otázka jestli to má cenu takové auto vůbec kupovat,jestli je prodejná.
A kolik km by to mohlo vydržet (nebo taky nemuselo Razz )
_________________
Citroen XII 2.0 Hdi 80kW narozená 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
J.Reno



Založen: 14.1.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

to už ji brzo čekají vstřiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

To je tezky rict. Nejsem odbornik, ale myslim si, ze ten motor muze prezit pul mega bez problemu.
Pokud dotycny jezdil dalnicnim provozem s jizdami kolem 100km naraz v rozumnym rezimu, je ten motor asi nesmrtelnej.
Pokud se bude jezdit 10km do rachoty tam a zpet(jako ja) nebo to bude nejakej zavodnik, muze bejt 300k smrtelnejch.

Kdysi jsem koupil 1.8i 8V rv 94. Pozdeji jsem zjistil, ze ma stocenej tacho o 200k...tedy skutecnejch 320k. Dneska ma auto ma sestricka a blizi se ke 400k. Motor nezere olej, spotreba 8.5, neni hlucnej, prevodovka v poho a meni se vetsinou jen "spotrebni" veci(jedno zadni lozisko kola, kotouce, desky, silentbloky prednich ramen, vyfuk(katik asi origo??-emise OK), hadice od motoru k topeni, LP cidlo ABS, uhliky starteru, lanko spojky, lanka rucni brzdy, tycky razeni, motor centralu dvirek nadrze, vysisovany zadni lampy, 2x KO koule-zadni, spinaci skrinka). Jeste byl opraven rezavejici spoj prahu se zadnim podbehem na leve strane(klasika).
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 7:09 pm    Předmět: Citovat

Jackale, tebe to nepustilo? Laughing Za ty peníze bych do toho nešel. Ale nezapomeò, že auto se neskládá jen z motoru.... Věcí, které budou za hranou své živitnosti po 340t km je na autě až dost......
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 7:38 pm    Předmět: Citovat

To je asi fakt, ale záleží taky jak se o to předchozí majitel staral. Myslím, že pokud dělal alespoò základní údržbu, může i po 340 000 km být ve slušném stavu.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 7:50 pm    Předmět: Citovat

Jackale, škoda jestli je to ten krásnej Lucifer co jsi mi posílal. Do tohodle bych nešel ani kdyby slevnil dvacet tisíc, za sto je to drahý když to má tolik i za osmdesát by to bylo drahý. Vem si motor vydrží, znám jednoho co má na 406tce 80kW HDi najeto kolem 480tisíc už. Ale počítej s tím jak psal Reno, že to pomalu vstřiky, možná CR čerpadlo, pak otázka jak vypadá spodek auta, jako čepy, silenty atd... Ono se to nasbírá a pak je to pálka. Můj verdikt rozhodně od toho pryč a vzít tu z Němec po důchodcovi roční 1936 co má najeto jen 38500km i kdyby byla stočena na půl jako tahle tak má necelých osmdesát. Laughing Laughing Very Happy
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,ja bych se vubec nebal,pokud motor chodi dobre,tak se nedes,po slusnym ridici to vydrzi i hodne vic

Nase HDi netusim kolik ma najeto,ale asi hafo mooc,a slape porad O.K,
nase sice jezdilo hodne,ale po nemeckejch dalnicich,a mozna proto je az dodnes bezporuchove(tuk,tuk) Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 6:41 am    Předmět: Citovat

poněkolika letých zkušenostech s těmito motory bych šel do hdi od roku 10/99 výše a s proběhem 250.000 km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 7:03 am    Předmět: Citovat

gunter napsal:
poněkolika letých zkušenostech s těmito motory bych šel do hdi od roku 10/99 výše a s proběhem 250.000 km.


Co se změnilo v říjnu 1999. Mám HDi (109 PS) vyrobené 09/99, v provozu od roku 2000.
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 7:42 am    Předmět: Citovat

vlastimiln napsal:
gunter napsal:
poněkolika letých zkušenostech s těmito motory bych šel do hdi od roku 10/99 výše a s proběhem 250.000 km.


Co se změnilo v říjnu 1999. Mám HDi (109 PS) vyrobené 09/99, v provozu od roku 2000.


říjen nebo listopad 99 a tyhle motory v Xantiích přesně rok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

Jackal: si nejak zmenil nazor Smile

splas si niekoho kto ti dovezie auto zo zahranicia, ak tuzis po HDi tak nieco s realnymi km medzi 200-250tkm.

Naftaka v zahranici pod 200tkm skutocnych nekupis, to len na SK/CZ/PL Very Happy

sgt.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 8:14 am    Předmět: Citovat

sgt napsal:
Jackal: si nejak zmenil nazor Smile

splas si niekoho kto ti dovezie auto zo zahranicia, ak tuzis po HDi tak nieco s realnymi km medzi 200-250tkm.

Naftaka v zahranici pod 200tkm skutocnych nekupis, to len na SK/CZ/PL Very Happy

sgt.


S tím nesouhlasím, dá se sehnat, akorát to nebude za cenovku sto tisíc ale maličko zaplatíš víc. Rozdíl je v tom když se podíváš na HDi u nás na servrech tak je tam 90% auto z proběhem kolem typických českých 120-130tisíc km kdežto na západě je to přesně opačně, kde 90% aut má nad 200 tisíc km a ten zbytek je pod touto hranicí.


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=70593652&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=26&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=66163786&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=26&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

Jen bacha, už i v DE se stáčí km ve velkém, chce to opatrnost.

Jinak Jackale máš smůlu ta co měla 38500km najeto po ročníku 1936 už je z tama pryč, takové auto se tam moc dlouho neohřeje.[/url]
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****


Naposledy upravil xantiak dne pá srpen 22, 2008 8:23 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 8:17 am    Předmět: Citovat

vlastimiln napsal:
gunter napsal:
poněkolika letých zkušenostech s těmito motory bych šel do hdi od roku 10/99 výše a s proběhem 250.000 km.


Co se změnilo v říjnu 1999. Mám HDi (109 PS) vyrobené 09/99, v provozu od roku 2000.


Vlasto, změnilo se to že od října ty auta začali brát zhruba o ten litr míò paliva než v tom devátým měsící a níž. Už to chápeš proč Ti to tak žere?? A nás pak napadáš že auto tlačíme. Laughing Laughing Laughing

Jinak je to takové nepsané pravidlo, že se auto nebre v prvním roce po nějaké novince, kvůli vychytání dětských nemocí. Já zase slyšel že byla nějaká chyba v softwaru do 06/99, že po tom už to bylo ok a pokud vzít starší HDi čili pod 06/99 tak jen s jistotou, že byl přehrán soft v ECU.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)