Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED žárovky místo sulfidek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

Majk.Z napsal:
Jak to teda je? Nějak se v tom ztrácím. Laughing Musí být na led žárovky elektronický přerušovač nebo "bezdotykový" elektronický?


To je úplně jedno ,asi máš na mysli bezkontaktní, jen se musí zřejmě vočůrat, jak naznačuje Frenk.

Pokud o ty ledky opravdu stojíš, přijeď, nemáš to tak daleko,když to vezmeš přes Týn, a můžem se na to kouknout.
v září bych mohl mít čas.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
Majk.Z napsal:
Jak to teda je? Nějak se v tom ztrácím. Laughing Musí být na led žárovky elektronický přerušovač nebo "bezdotykový" elektronický?


To je úplně jedno ,asi máš na mysli bezkontaktní, jen se musí zřejmě vočůrat, jak naznačuje Frenk.

Pokud o ty ledky opravdu stojíš, přijeď, nemáš to tak daleko,když to vezmeš přes Týn, a můžem se na to kouknout.
v září bych mohl mít čas.


Což o to, upravit to není asi problém, ale musím vědět, co co znamená. Very Happy

Co to tedy znamená očůrat (resp. jak píše Frenk, upravit bočník)? Nějakým způsobem do přerušovače nabastlit např. rezistor o určité hodnotě? (Omlouvám se za tu neznalost. Elektrikář - teoretik ze mě nikdy nebude Embarassed )

Sic o LEDky stojím, každopádně za každou cenu to mít nemusím a zatím se jen tak poptávám, co to obnáší. Na internetu jsem se dočetl spousty braku (resp. všechno to bylo jen v teoretické rovině bez konkrétních poznatků a postupů) a tak se ptám zde, doufaje, že rady tady pomohou nejen mě, ale i jiným, které by pálil stejný problém, jen jej nemají jako hlavní na pořadu dne. Cool


Přes google jsem si našel ale odkaz, kde se mluvilo o tom, že elektronické přerušovače (nejspíš bylo myšleno ty bezkontaktní - na druhou stranu, mluvilo se o tom v závislosti s motocykly) nejsou závislé na odporu (resp. odběru) žárovek a tedy nebudou dělat onen jev stroboskopu. Neříkám, že to není kec, jen se na to ptám. Nějakým způsobem se mi do přerušovače lézt nechce, rád bych, aby to byla "vratná" změna, tedy aby to šlo lehce předělat do seriové podoby, pokud to bude z nějakého důvodu potřeba. Idea
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 4:09 am    Předmět: Citovat

Ten bočník není jenom o tom někam dát rezistor zapojoval jsem LED blinkry na motorku a musely se použít na každou stranu odpory s malou hodnotou nevím přesně kolik ale dohledám to no de o to že přes ten rezistor teče proud jako kráva a doslova z nej dělá radiator je třeba použít výkonové 20W a víc ja sem používal 2x 10W v serii a hřály pěkně není to taky nejlevnější záležitost. Druhá možnost je použít elekronický přerušovač který teda Xantie mají ale musela by jse odstranit schopnost kdy při odpojení jedné žárovky bliká jak stroboscop mě to tak dělá na X2 98 1.8 16V na HDi nevym ale zkusim a nebo použít jinej ale zase je někdy potřeba přehodit kontakty na patici toho přerušovače jak sem se nekde dočetl. Rozhodně jsou ale všechy moje možnosti schopné fungovat jak s LED tak s žárovkama odpory by jse ale musely odpojit. Taky na tím uvažuju sem vášnivý elektrikář co se osvětlení týče měl jsem Xantii s modře podsvíceným interierem tím myslím vše ovladání, budíky atd. tet mam zase oranžovo zeleno bílí podsvit. Dobré LED žárovky mají také na www.hadex.cz
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

klucí vy jste mě zblbli,že už je snad taky chci Very Happy

Pro Derby-Senda : Ty náhradní zatěžovací odpry zavrhujeme, tedy zavrhuju, není to optimální řešení.
Jinak ty žárovky na tom odkazu vypadají na první pohled zajímavě.
A ještě dovětek, s tou spotřebou v popisku mě pěkně štveš Wink

Pro Majka.Z : Ano, v podstatě sis odpověděl sám, jde o to, přebastlit stávající přerušovač.
No a pokud jde o to , dát to třeba taky do původního stavu, pak by bylo asi nejlepší zbastlit jiný, třeba z vrakáče.
Otázkou je, kde se přerušovač nachází,zatím jsem neměl potřebu ho hledat, ale myslím na nejhorší variantu, t.j. za palubkou a může se k němu jak k penězům, ale doufám, že nás tu někdo nasměruje,kudy k němu.
Dík.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 9:19 am    Předmět: Citovat

Na mé Xa rv. 93 mám přerušovač u pojistek v interiéru. Tzn. když otevřu pojistkovou skříòku, tak blíže k volantu tam mám jedno jediné relátko schované pod takovým umělohmotným jazýčkem vystupujícím z přístrojovky. Kryje jen to relátko.

Abych ale řekl pravdu, když jsem rozebíral na díly tu Xa rv.95, tak jsem se zděsil. Okolo pojistek je relátek 3 prdele, pojistkovka je taky trochu jiná... Sice měla trochu lepší výbavu, ale byl to ten samý motor. Stejně... Na Xantiích před rokem 95 a po roce 95 je šíleně moc změn a není to jen o té masce chladiče se znakem...

Jinak s tou spotřebou... Já s 1,6i taky dokážu jezdit skoro za 6 litrů. Smile Ale noha mi někdy nedá a jezdím spíš po městě a tak jezdím za 7,5 litru a to nejsem nějaký spořílek. Na to, že 1,6i je na tak těžké auto (kor se mnou Very Happy ) docela slabá...

EDIT: Ups, koukám, taky máš rv. 93. Nevím, proč mi vběhlo do hlavy, že máš 97. Embarassed
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

Derby-Senda napsal:
.... a musely se použít na každou stranu odpory s malou hodnotou nevím přesně kolik ale dohledám to no de o to že přes ten rezistor teče proud jako kráva a doslova z nej dělá radiator je třeba použít výkonové 20W a víc ja sem používal 2x 10W v serii a hřály pěkně není to taky nejlevnější záležitost.....

Přestože máš stejný názor a zkušenost jako já ,buď opatrný co tady radíš. Wink
Je tady odborník, který je zvyklý hovořit přímo na rovinu a za stejnou radu mě napsal:
Jira napsal:
Henry,člověče, co tu prskáš jak sysel.
Jsme na půdě poradny, a proto si myslím, že by měly být rady užitečné, ale promiò, omlouvám se všem, tvoje rada byla na hovno.


Sorry za OT Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Muze nekdo popsat duvod LED pro smerovky? Jak casto odchazi zarovky? Mne jedna za 6 let. Barva stejna, funkce stejna a ze by altik umiral, kdyz ukazuju smer Laughing Nehanim, jen by mne zajimal nazor. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

1) vypadá to lépe (ten efekt, kdy není vidět ten zpožďovací efekt, kdy se žárovka "zhasíná" a "rozsvěcuje").
2) hodně často se mi stává, že musím žárovky měnit ani ne tak kvůli prasknutí jako spíš sloupnutí barvy. Barva se časem loupe a stojí to za kulový. A je jedno, jestli jsou to žárovky z tesca, od pumpy nebo to je "něco kvalitnějšího".

Časem bych chtěl vyměnit klasické žárovky za LED po celém autě (tedy kromě potkávaček/dálkovek vpředu, že?). U Brzdových světel je při rozsvicení ten efekt stejný. Tam bych to rád navíc sladil s diodovým 3 brzdovým světlem.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s jirou odpory bych taky nechtěl ale je to jedna možnost osobně se přikláním k upravě přerušovače neztrácí se tím jedna z výhod LED a to uspora energie.

K těm radám 3 ohmy se my zdaj taky málo ale je pravda že né každá žárovka má přesně 21W a tudíš odběr 1,444449A když sem to zapojoval na motorce hodnotu jsem hledal způsobem pokus omyl vzal jsem pár odporu a zopojoval paralerně dokud to nezačlo blikat pak změřil hodnutu záleží kolik stačí přerušovači pokud někdo chce mužu změřit všechny 21W žárovky co mám doma a máme přehled Laughing

A proč LED uspora energie není to jako dát místo dvou potkávaček 55W denní světla s 6W ale každá koruna se počítá mě se zatím nestalo že by žárovka praskla ale vždy se oloupala oranžová vrstva a nové sem kupoval za 19 kč jednu což není málo a také hlavní důvod Majka rychlost rozsvícení která je téměř okamžitá, já mám blinkry ve zpětnych zrcátkách samozdřejmě LED a nezdá se my že by to bylo jak pěst na oko

Na přerušovač se podívám dnes večer taky mě to zajímá a stou spotřebou to platí když jezdím v obci s tempomatem 50km/h mimo tak 110-120km/h a vyplou klimou dojíždím do práce cca 20km zatím největší jsem měl 6,7l ale to jsem tahal valník
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

Ještě dovětek omlouvám se Majkovy že jsem napsal to co on òák sem tu zprávu přehlédl

Ale to hlavní už sem vyděl tuším H7 LED nechápu k čemu je to dobré večer to bude svítit pár metru před auto
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 3:04 pm    Předmět: Citovat

Derby-Senda napsal:
Ještě dovětek omlouvám se Majkovy že jsem napsal to co on òák sem tu zprávu přehlédl

Ale to hlavní už sem vyděl tuším H7 LED nechápu k čemu je to dobré večer to bude svítit pár metru před auto


Vždy se nic neděje. Wink

Potkávačky/dálkové v předních světlech měnit nechci, páč jsem s 50W (+ 50%) s xenon efektem v potkávačkách spokojen. No a se 100W s xenon efektem v dálkách jsem spokojen maximálně. Twisted Evil V předních světlech mi smí LED svítit jen v parkovačkách (a taky že svítí). Twisted Evil Xenony ani LED diody bych jako hlavní světlo nechtěl.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

S důvody pro lze souhlasit, i když tu úsporu vem čert, ale to loupání a v podstatě i slábnutí svítivosti žárovky odpařením vlákna, to je hrůza.

Jen bych asi doplnil jeden důvod, který vychází z uvedených a to je bezpečnost.
Shodou okolností jsem jel nedávno za, myslím, že to byl nějaký W , vybavený LED lucernami z výroby, a musím říct, že to mlátilo do očí, to se nedá hned tak přehlídnout.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 5:27 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
S důvody pro lze souhlasit, i když tu úsporu vem čert, ale to loupání a v podstatě i slábnutí svítivosti žárovky odpařením vlákna, to je hrůza.

Jen bych asi doplnil jeden důvod, který vychází z uvedených a to je bezpečnost.
Shodou okolností jsem jel nedávno za, myslím, že to byl nějaký W , vybavený LED lucernami z výroby, a musím říct, že to mlátilo do očí, to se nedá hned tak přehlídnout.


Ještě jeden důvod mě napadá ne nepodstatný, dost častý jev u našich někdy více jak desetiletých miláčků, a to je stav elektroinstalace, přechodové odpory, špatné kostření s výsledným efektem, blikají všechny světla Idea .

Při přibližně dsetině proudu s LED se žnačně potlačí a další přírůstky koroze se sníží.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 7:18 am    Předmět: Citovat

Zdravim. A mate konkretni odzkousene typy? Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 9:11 am    Předmět: Citovat

Frenk: Kdybychom měli, nejspíš bychom nemuseli řešit tento topic. Very Happy


Já uvažuji, že LED žárovky nakoupím v tomto obchodě:

kód:
http://www.graficar.cz/obchod.php?kat=688


Přitahuje mě trochu cena, odrazuje mě, že tyto ledky svítí pouze dozadu a ne i do stran. Na tom by bylo asi dost vidět, že jde od LED diody a ne o žárovky (ono to bude vidět stejně na tom blikání, ovšem, není třeba přidávat indicie, které by vedly k odhalení LED diod P&Chy.

Nebo zde:

kód:
http://www.stualarm.cz/kategorie/autoprislusenstvi/autozarovky-led/


By jsou to za některé žárovky docela pálky, ale zas svítí do všech směrů (odkaz byl myslím na jednu z těchto LED i a předchozí stránce).
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)