Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zadní stěrač

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 9:29 am    Předmět: Zadní stěrač Citovat

Nevíte někdo jak přeměřit zadní stěrač nebo jak zistit jestli je mrtvej motorek nebo jsou přetrhli dráty v průchodce dík moc za rady
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 4:05 pm    Předmět: Citovat

Zkoušečku, zapnout stěrač a zkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 8:45 am    Předmět: Citovat

takže zkoušet přikladat na kontakty a mám to zkoušet ze zapojenym nebo odpojenym motorkem?
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

Jiné zapojení jsem na inetu rychle nenašel, ale je to asi dost podobné http://sonypolicka.webgarden.cz/image/12685584 toto je Mercedes.
U Xantie jsem stěrač opravovat nemusel, ale nedávno jsem ho opravoval u P 106 a myslím, že to bude hodně podobné.
Závada sice vcelku jednoduchá, přerušená tepelná pojistka, která je naletovaná na jednom držáku uhlíku uvnitř motorku, ale to je právě ten problém, uvnitř motorku, jehož čelo je zapertlované, takže je to trochu složitější, ale dá se.

Předpokládám, že motorek se ani necukne ze základní polohy, takže závada nebude v dojezovém resp. brzdovém kontaktu.

Jak říká kirkiz, změř, je-li napětí na motorek přítomné Wink a pokud ano, samozřejmě lepší je měřit při zatížení, tedy připojený stěrač, pak hledej chybu v motoru. Změř vinutí motoru ohmicky cca desítky až stovky ohmů.Ta tavná tepelná pojistka je možnost z mnoha, ale asi to budou mít Valeo všude stejné.
Oprava, samozřejmě jsem tam dal drát Confused - tenkej Very Happy , ale tobě to nemohu doporučit, páč to není bezpečné.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 5:50 pm    Předmět: Citovat

Ještě se chsi zeptat muže to byt relátkem u teho stěrače co je že nefunguje? a kdyžtak jak se dá to relatko přeměřit? a jsou ty motorky stejny jak na X1 a X2 a e nějakej rozdil mezi sedanem a combi? dík moc za radu
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)