Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vracečka od motoru k nádrži
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MILIN



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 12:33 pm    Předmět: Vracečka od motoru k nádrži Citovat

Včera dorazil kamarád s X HDI a tekla mu nafta u PZ kola z takového husího krku jako bývá kolem kabelového svazku.Kříží se to s hadičkou na odvzdušnění nádrže.Můj dotaz zní:ví někdo z vás,jestli je uvnitř ještě plastová hadička a jaký má venkovní průměr,nebo je to s tím husím krkem jeden kus?Nemohl jsem to říznout,protože zrovna natankoval ůplně po zátku Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Tankovat po zátku je zhovadilost. Zkus si někdy naplnit kanystr po zátku a nech ho v létě v kufru auta. Uvidíš jak se hezky na sluníčku nafoukne...
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MILIN



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Čekal jsem,že mi odpoví někdo na dotaz,co jsem uvedl.A ne nějaké rozumy a školení,jak se má tankovat.Moc tě prosím,když odpověď nevíš,nepiš raději nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

Mám takovej dojem že jeto v jednom kuse,v podběhu jde ta hadice rozpojit.Jde pěkně blbě poznat odkaď to teče.U sebe jsem myslel že to teče přepadem a nakonec byla poškozená hadice až u nádrže.Zatím stím jezdím,jen netankuji plnou.
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

A nebylo to jen proto,že natankoval hodně nafty a ta poté díky objemové a délkové teplotní roztažnosti vytekla jen hrdlem ven?
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 9:06 pm    Předmět: Re: Vracečka od motoru k nádrži Citovat

MILIN napsal:
Včera dorazil kamarád s X HDI a tekla mu nafta u PZ kola z takového husího krku jako bývá kolem kabelového svazku.Kříží se to s hadičkou na odvzdušnění nádrže.Můj dotaz zní:ví někdo z vás,jestli je uvnitř ještě plastová hadička a jaký má venkovní průměr,nebo je to s tím husím krkem jeden kus?Nemohl jsem to říznout,protože zrovna natankoval ůplně po zátku Crying or Very sad

A teče to opradu z nějaké hadičky? Já mám kousek pod víčkem dírku, kterou vytéká nafta, když to přešvihnu a přeliju přes hrdlo. Jedno mi tím místem taky odtehlo trochu nafty. Je to ale z vnějšku až za uzávěrem. Jo a taky plním pravidelně až po okraj. Mám to asi 25km od baráku, tak zhruba 1,5l za cestu domů vyjedu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 9:16 am    Předmět: Citovat

MILIN napsal:
Čekal jsem,že mi odpoví někdo na dotaz,co jsem uvedl.A ne nějaké rozumy a školení,jak se má tankovat.Moc tě prosím,když odpověď nevíš,nepiš raději nic.

Vždy tohle byla odpověď na tento problém. Místo kde mu vyskočila hadička, nebo kde to je prdlý - tedy konkrétní místo uniku je potřeba hledat přímo na voze. To že se kapaliny zahříváním rozpínají se učí děcka v ZŠ.
Jinak napojení nádrže a hrdla nalévání paliva je u Xantie řešeno jedním plastovým dílem, který vede přímo od nádrže až k hrdlu, a i odvzdušnění tankování je součástí tohoto dílu. Ale netěsnost je nutné najít přímo na voze to žádný věštec na dálku nepozná.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MILIN



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 12:25 pm    Předmět: Citovat

Já nepotřebuji zjistit odkud to teče,je to vidět,teče to vracečkou.S tím rozpínáním kapalin za tepla opravdu problém nemám,mám středoškolské vzdělání,jsem běloch...jen jsem se ptal,jestli je husí krk jeden celek s vnitřní hadičkou,nebo to jsou díly dva,a pak jsem chtěl vědět venkovní průměr hadičky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

Panebože co to tady melete? zhovadilost tankovat plnou , nebo vyskočila hadička a jiné. Pokud neumíte odpovědět na konkrétní dotaz tak raději nepište nic. Na odtok přebytku paliva při přetlaku slouží odvzdušòovací hadička. Některé modely mají nad napouštěcím hrdlem malou nádržku pro právě tento případ.
Jinak pro Milina:
Myslím, že myslíš hadičku která vede z odvzdušnění 3 komor nádrže (celé je to vidět pouze po demontáži nádrže) a tato právě by měla vést k vrchu hrda nebo té záchytné nádobce-podle ročníku výroby. dole ten husí krk bude pouze ochraný kryt, zítra ti to zkouknu najisto.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MILIN



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Pepíno děkuji,kdyby jsi tady ty a Míra CB nebyl,tak se z toho taky zblázním
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 9:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj -

Ta vyrovnávací nádržka jak píše Josef 2 tam je, je pod hrdlem nádrže - je to součást toho dílu jak jsem jej popisoval. Pokud naleješ palivo až po zátku, tak ji bezpečně zaliješ taky. Ten unik může být z toho místa jak je popisováno, ale rovněž to může téct odjinud. V namontovaném stavu to může trochu klamat. Ale rozhodně netvrdím, že neteče tam jak je psáno. Jsou tam okolo ještě nějaké hadičky ale ty při namontovaném stavu nejsou vidět.
Myslím, že kdyby tu nádrž Tvůj známý nepřelíval, tak by pravděpodobně tento problém nejspíš nenastal. Ale pokud někoho baví bryndat palivo až po zátku, je to jeho věc.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes prohlížel 2 xantie a husí krk nebyl na žádné (starší ročníky) ale místo něj tam byla jen gumová hadice navlečená na té plastové odvzdušòovací. Asi to později nahradili levnější záležitostí.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: čt červenec 09, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Potvrzuji to co napsal Josef - husí krk jsem tam taky nenašel. Nejspíš ta náhražka husím krkem nebude originál, ale nějaká "domácí práce"....?
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt červenec 09, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
Potvrzuji to co napsal Josef - husí krk jsem tam taky nenašel. Nejspíš ta náhražka husím krkem nebude originál, ale nějaká "domácí práce"....?


No, domácí práce ani být nemusí. Sice jsem to osobně neviděl, ale na některých xantiích, dle ohlasů na inzerát, tam husí krk byl. Já jej na 1,6i nemám a ani na té druhé 1,6i nebyl. Povětšinou to chtěli na 1,8i 16V.

Ani nevím, proč by se měla taková úprava dělat, protože ta hadička, co tam je originál, je celkem bytelná a není nijak moc namáhaná, takže, řekl bych, naprosto nespotřební díl. Confused
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roman_moty



Založen: 23.1.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 09, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Husí krk mají X2 na X1 mám narmální hadici. Husí krk jsem nedávno opravoval, byl zlomenej, tak jsem přez něj dal hadici na sponpásky a hotovo.
_________________
X1, 1,8 break (no něco tam taky je)
SAXO 1,4VTL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)