Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kloub pístnice náklonu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia Activa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 2:38 pm    Předmět: Kloub pístnice náklonu Citovat

Ahoj všem, po dvou letech mi opět odešel kloub pístnice náklonu (vpravo vzadu) - katalogové číslo 5171 13 - na výkresech označen jako díl č.16. Utrpěl jsem šok, z cca 800 Kč jej zdražili na 4500 Kč. Takže se obracím pro radu. Kdo má nějaké zkušenosti, jak tento problém vyřešit za rozumný peníz? Myslím podobný původní ceně nebo něco málo navíc. Díky.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza1



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Tak podle sdělení francouzských kolegů by to možná šlo nahradit jedním dílem z řízení z Picassa (číslo 405911). Měl by stát pod 20 EUR. Bude i návod jak to provést, pak ho sem dam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

jo, to by bylo fajn...
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza1



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

tak tady to je. Sice je tam pár slov francouzsky, ale myslím, že to je pochopitelný. Když tak to nějak okomentujte, jestli je to reálný.

http://rapidshare.de/files/48101115/Articulation_SC_CAR_AR.pdf.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 5:03 pm    Předmět: Citovat

Po konzultacích s lidmi přes ložiska, železo (a jiné materiály) atd.,jsem si nechal jedním hodným človíčkem vysoustružit z mosazi blok ve tvaru ložiska (kloubu) náklonové pístnice, strčil ho kam patří a zatím to funguje skvěle. Otázkou zůstává, kolik km to vydrží. Zatím mám 1000km. Mosaz prý bude pracovat coby kluzné ložisko.

Pro výměnu kloubu jsme použili postup popsaný ve francouzském pdf uvedeném výše honzou1.

Jen jsem podcenil to, že když zvednu jen pravou stranu auta, tak se píst náklonu "krásně" zatáhne a dostat ho zpět je práce pro dva. Jeden šroubovákem pěkně zatlačí na přední regulátor náklonu a druhý ve správný okamžik vsune šroub a spojí píst s vidličkou na nápravě. Pokud to někdo bude dělat sám, doporučuji zvednout auto symetricky (jak je vyfoceno v pdf).

Až ten nový kloub odejde dám vědět. Aby se vědělo co vydrží.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:11 am    Předmět: Citovat

to Petr65: Je fajn, že ses podělil o zkušenosti...Kolik těch kloubků jsi nechal vysoustružit ????
Mě až to odejde, tak tam dám ten ze silonu a též uvidíme jak tam dlouho bude....
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 3:29 pm    Předmět: Citovat

Byl u mne člověk, co tam měl už ten díl z řízení z Picassa (číslo 405911)... stojí to cca 500,- a vypadá to stejně. S tou mosazí nevim nevim, ono je tam potřeba i trochu nalkánění do boku , proto že se to navzájem pohybuje do boku - nápravnice je na gumovejch silentblokách ... celý se to mele a hejbe... proto je to řešeno jako částečně kulový kloub. Někomu sem z jedné pístnice tahal už takovej mosaznej špalek a bylo to celý vymláceny a i to oko v té vlastní pístnici, musel sem to nové tam lepit na tmel na ložiska jak to bylo volné ...
lepší by bylo udělat to z toho silonu nebo ertacetalu ... ale když je k mání ten kloub z XSARY PICASSO .... Idea
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:46 pm    Předmět: Citovat

To Medik - Nechal jsem udělat jen jeden na zkoušku.

Škoda, že PaM nenapsal dříve, že ten kloub z Picassa jde opravdu použít. Zkusil bych jej. Z té zprávy od Honzy1 to vyznělo jen jako domněnka. Kloub se mi nepodařilo nikde sehnat abych si ověřil rozměry. A kupovat jej jen tak se mi nechtělo.

To PaM - jaká je předpokládaná životnost? Dá se to vůbec nějak posoudit ?
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

Byl u mne s tou Activkou teď ve středu 30.9. Měl to namontovaný, neviděl sem to samostatné.
Ví o tomto vlákně, tak třeba se ozve. Kolik toho vydrží ??? na řízení to taky tahá celý auto sem tam .... se uvidí. Prej to tam padne bez jakékoliv úpravy.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 8:34 am    Předmět: Citovat

Díky moc za info.

Teď by mě jen zajímalo, kdy si citronoví prodejci uvědomí co se děje a zdraží i tenhle díl z Picassa... Evil or Very Mad
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza1



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 8:39 am    Předmět: Citovat

jo, jo - vyznělo to částečně jako domněnka, protože já jsem to zatím nedělal (ještě nebyl čas) a tady jsou určitě zkušenější, kteří to dokážou posoudit z pohledu reálnosti provedení. Ale pokud to jde, tak tím líp Smile

jinak se omlouvám, že jsem napsal jen picasso a ne xsara picasso (těch modelů ve verzi picasso je teď nějak víc)

a taky doufám, že těch, co to budou případně používat do activy, nebude zas tolik, aby to v citroënu zdražili Smile
_________________
2,0 HDi Activa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia Activa Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)