Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Posilovač řízení, pomoc

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macgorka



Založen: 8.9.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Abertamy

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 7:26 pm    Předmět: Posilovač řízení, pomoc Citovat

Mám problém. U mého citrónka (Xantia 1.8i z roku 96) se mi seká řízení, když zatáčím, tak volant škube a jde ztuha a nevím kde je problém, může mi někdo poradit? Minule jsem vytočila kola na maximum a po chvilkovém zatížení na maximálním vytočení se to na chvíli srovnalo, ale zlobí to dále. Budu vděčná za každou radu a pomoc. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 6:12 am    Předmět: Citovat

Tipuji křížový kloub na volantové hřídeli v motorovém prostoru. někdy stačí jen očistit odrezovačem ve preji a napatlat pořádně vazelínou. Stačí to tady prohledat, dost často se to řeší, hlavně u starších typů.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 8:58 am    Předmět: Citovat

Tim autem jezdíš pořad nebo delší dobu stalo? Neco na zpusob toho co popisuješ jsem mel na 3 xantiich 2 dlouho staly a zhruba po 500 km to samo zmizelo ta 3ti mela Jednovývodove čerpadlo ktere davalo malej tlak pak mi ješte p. Suk radil že na posilovači je nakej ''RIC'' ventil nevim ani jak se to píše ani jak to vypada. Ale on to tu Josef2 určite uvede na pravou miru Very Happy
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macgorka



Založen: 8.9.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Abertamy

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 4:22 pm    Předmět: Citovat

Citronkem jezdim denne do prace.... kdyz zatacim,tak to jde nejdriv z tezka a pak to najednou kousek jako by vynecha.... zkousela jsem zatim jen udelat geometrii,chtela bych zkusit vymenit cepy atd,ale nevim co stim,kdyz ani tohle nepomuze.... Crying or Very sad a dekuji za odpovedi.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

ještě by mohlo být přicpané sítko v nádržce na LHM, taky mě vynechával posilovač a vyčištění pomohlo
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 10:36 pm    Předmět: Citovat

V první řadě bych vymontoval kloub řízení. Většinou je tak zarezlí že sním v ruce nende vůbec pohnout. Tak že jak bude venku tak prostříkat nějakým uvolnovačem a pak namazat vazelínou. Rolling Eyes Taky se my jedmou stal uplný opak že koub po vymontování chodil uplně volně ale měl strašně vyklepané čepy které se pod zátěží v autě přidíraly. Embarassed Tak že taky zkontrolovat vůle klobu. Musí chodit lechce a bez znatelných vůlí. Jo čepy nemají s tím jestli jde řídit lechce nebo težce nic společného! Evil or Very Mad To je blbost! Exclamation Xantie neni Avie. Idea Servo volný čep bezproblémů přetáhne.
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bronislav Nátr



Založen: 10.9.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 6:44 am    Předmět: Citovat

Já bych taky tipoval sitka v nádržce LHM řešil jsem to u xantie i u BX vždy to pomohlo u BX jsem musel nakonec vyměnit i čerpadlo
CITROUŠKÙM ZDAR
_________________
Broněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:06 am    Předmět: Citovat

Stoprocentně je to kříž volantové tyče, který je napojen na řízení. Taky jsem s tím měl problémy, kdy to šlo ztěžka, pak v určitých místech při točení volantem v tom ruplo a pak šlo lehce otáčet. Prostříkal jsem ho WD a pak tekutou vazelínou a když se rozchodil, tak pak šlo lehce volantem otáčet. Jenže už jsem ho měl hodně vybitý, kdy volant měl vůli, proto jsem jej vyměnil.
_________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

Nikdy jsem takové problémy neměl, ale tak mě napadá, možná špatně, že pokud bude "zatuhávat ten křížový kloub, že by kardanův " , tak to bude zatuhávat i s předníma kolama v luftu. To bych zkusil ...
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)