Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odkódování originálního rádia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wert



Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 11:40 pm    Předmět: Citovat

pokusil jsem se aplikovat tvuj postup ale bohužel na muj tip to nefunguje.
u mě to číslo začíná na CL......, asi mi nezbyde než to nechat na odborníkach ale diky za neději...ještě pro ověření... konečná čtyři čísla mám 9538 a kod by měl být tedy 4166?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 5:48 am    Předmět: Citovat

Nene, pro výrobní číslo začínající na CL to fakt nefunguje. To údajně fungující číslo na kód je ve tvaru C70000001245, ale obávám se, že ten zmiòovaný výpočet je jen 'fake'. Připadá mi to příliš jednoduché, než aby to byla pravda. Blaupunkt má podstatně složitější algoritmus výpočtu ze sériového číslo, ale kalkulačky, co jsou na webu, zase fungují. Prý.

Asi nejlevnější řešení pro Clarion je najít nadšence na elektroniku, co má přístup ke čtečce EEPROM -anebo- přímo firmu, která se tím zabývá. Vypájet, přečíst, zapájet, vyzkoušet, to je tak možná práce na max. půlhodinu, když to budu dělat sám, nezkušeně.

Pavel

P.S. Najde se ovšem pár web stránek, kde pošlete sériové číslo, zacvakáte 20 GBP a prý kód pošlou. Pak je tam ovšem klausule, že když kód nefuguje, musíte rádio stejně poslat poštou. Tak buď mají opravdu k nějaké takové databázi přístup, anebo nevím. Zkoušet za 20 liber to nebudu Shocked

wert napsal:
pokusil jsem se aplikovat tvuj postup ale bohužel na muj tip to nefunguje.
u mě to číslo začíná na CL......, asi mi nezbyde než to nechat na odborníkach ale diky za neději...ještě pro ověření... konečná čtyři čísla mám 9538 a kod by měl být tedy 4166?

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wert



Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 10:47 am    Předmět: Citovat

diky za rady.. asi bude snažší zajet do Citroenu a tam mi to za 1000,- prej udělaj Sad , ještě si to nechám projít hlavou jestli nebude lepší koupit už nějaký lepší radio..

ještě jednou dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 12:32 pm    Předmět: Citovat

No jestli po tobě v Citroenu budou chtít 1000,-Kč, tak je pošli někam. Za prvé to u nic vychází na 600,- a za druhé je tady ta možnost, že už se v radiu někdo hrabal a kód bude oproti Citroendatabázi, kde oni to podle VIN hledají, změněný a vlastně ti nepomůžou. Když se obrátíš na odkódovávače, tak ti za 500,- rádio odblokují a budeš hrát Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 4:31 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Nene, pro výrobní číslo začínající na CL to fakt nefunguje. To údajně fungující číslo na kód je ve tvaru C70000001245, ale obávám se, že ten zmiòovaný výpočet je jen 'fake'. Připadá mi to příliš jednoduché, než aby to byla pravda. Blaupunkt má podstatně složitější algoritmus výpočtu ze sériového číslo, ale kalkulačky, co jsou na webu, zase fungují. Prý.

Asi nejlevnější řešení pro Clarion je najít nadšence na elektroniku, co má přístup ke čtečce EEPROM -anebo- přímo firmu, která se tím zabývá. Vypájet, přečíst, zapájet, vyzkoušet, to je tak možná práce na max. půlhodinu, když to budu dělat sám, nezkušeně.

Pavel

P.S. Najde se ovšem pár web stránek, kde pošlete sériové číslo, zacvakáte 20 GBP a prý kód pošlou. Pak je tam ovšem klausule, že když kód nefuguje, musíte rádio stejně poslat poštou. Tak buď mají opravdu k nějaké takové databázi přístup, anebo nevím. Zkoušet za 20 liber to nebudu Shocked

wert napsal:
pokusil jsem se aplikovat tvuj postup ale bohužel na muj tip to nefunguje.
u mě to číslo začíná na CL......, asi mi nezbyde než to nechat na odborníkach ale diky za neději...ještě pro ověření... konečná čtyři čísla mám 9538 a kod by měl být tedy 4166?

Tak pánové, s tím Clarionem je to pravda, tam ten kód funguje přesně jak tro popsal ok2ucx. Prošel jsem celý web a našel spoustu zajímavostí,(kdyby tak bylo toho času). Ještě ten Clarion opravdu se musí brát čísla C70000..... na jiné to nefachá, je to marné. Podobný princip je i u Grundika ale tabulku nemám. A perla nakonec, Mám doma v e skříni asi 15 let staré autorad. Philips, které jsem chtěl několikrát vyhodit a začal jsem hledat na webu kódy a dnes dopoledne mi došel správný a zdarma.Adresa :eserviceifo.com klikni forum a decode unock.... a né že si z toho někdo udělá živnost!


Naposledy upravil Josef 2. dne ne září 23, 2007 8:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 4:40 pm    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
No jestli po tobě v Citroenu budou chtít 1000,-Kč, tak je pošli někam. Za prvé to u nic vychází na 600,- a za druhé je tady ta možnost, že už se v radiu někdo hrabal a kód bude oproti Citroendatabázi, kde oni to podle VIN hledají, změněný a vlastně ti nepomůžou. Když se obrátíš na odkódovávače, tak ti za 500,- rádio odblokují a budeš hrát Wink

Musím plně souhlasit s Mamutem, to radio nemusí být origoš z toho auta a jsou to vyhozené prachy. Myslím že na výše uvedené adrese se dozvíme moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Pro majitele rádií JVC jsem našel:
Připraveno pro ovládání na volantu – tabulka kompatibility
Adapter Auto: Detaily:
KS-RC109 Citroen Xantia (06/98~01/00)
KS-RC110 Citroen Xsara (11/97~09/99)

JVC CZ. tel. 272 101 211

Pro XA1 existuje v náhradě, zjistím a dopíšu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FredyC



Založen: 8.11.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

Jeste jiny zdroj kde se da najit kod k radiu je http://www.radio-code.lt/. Nevim nakolik je to spolehlive. Nejaky kod mi to naslo, ale zatim jsem nemel moznost vyzkouset.

Pokud je tedy spravny postup, ze se ma nechat hodinu zapnute, tak to je bida. Nejezdim tak daleko abych v tom aute dyl jak hodinu vydrzel. A nechat to nekde stat s klickem v zapalovani hodinu to jet na baterku se mi moc nechce. Nejaky tip jak na to ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FredyC



Založen: 8.11.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 9:39 am    Předmět: Citovat

Tak potvrzuju, uvedena stranka skutecne funguje, naslo mi to ihned bez cekani funkcni kod. A taky potvrzuju ten postup, ze se musi radio nechat hodinu zapnute, obetoval jsem trochu baterky a opravdu to zafungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 1:33 pm    Předmět: Nejde odkódovat Citovat

Ahoj nejde mi odkódovat orig.rádio, 3x špatně a bloklo se mi ,svítí 4 čárky a nepomáhá odpojit baterku,nechaný zaplý několik hodin apd. co znám. Čas jet do servisu nemám,nevíte někdo o nějakém jiném triku?
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jack



Založen: 18.12.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Odborník přeborník na tohle je Pavel (ok2ucx) a ten tady v podobném vláknu radil dlouze zmáčknout tlačítko BND a mělo by tě to zase pustit k zadávání kodu.
_________________
X2 2.0 HDI 80kw break exclusive
ex X1 2.0 8V LPG
Yamaha XJR 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 2:04 pm    Předmět: Citovat

Pokud nepomůže nechat rádio zapnuté a pak podržet BND aby si mohl znovu zadat správný kód, nezbyde než přepsat EEPROMku rádia. Pokud ale nemáš programátor a zkušenosti s letováním, tak budeš muset investovat zhruba 500,- za odkódování. Tam ti EEPROMku přepíšou a řeknou ti správný kód. O jiném triku jsem zatím neslyšel. Byl jsem kdysi ve stejné situaci. Já měl Clarion PU-1562A (4035).
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

jk napsal:
Pokud nepomůže nechat rádio zapnuté a pak podržet BND aby si mohl znovu zadat správný kód, nezbyde než přepsat EEPROMku rádia. Pokud ale nemáš programátor a zkušenosti s letováním, tak budeš muset investovat zhruba 500,- za odkódování. Tam ti EEPROMku přepíšou a řeknou ti správný kód. O jiném triku jsem zatím neslyšel. Byl jsem kdysi ve stejné situaci. Já měl Clarion PU-1562A (4035).


Naprosto přesně řečeno --- to přepsání EEPROM (jen u rádia z X2 1998-1999, Clarion PU1561/1562 neboli 3035/4035) je popsáno zde: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?p=3815#3815

Pokud je rádio v autě původní, v autorizovaném servise Citroën by ti kód podle VIN mohli říct taky, ale co jsem slyšel, zadarmo to není. Tedy obykle je to více, než těch 500Kč u odblokovávačů.

Z webu (nebo pomocí všelikých kalkulaček) jdou obvykle vypočítat jen Blaupunkty (v případě Xantií jen X1), pak také ty Clariony se sériovým číslem na C7000... viz to stejné vlákno.

Tak nám prozraď, jaké máš vlastně rádio (nebo aspoò r.v. auta)
, pak se můžeme pohnout dál.

Máš tam Blaupunkt PH1-D (X1 -1997):



Nebo tento Clarion PU1561/1562A resp. 3035/4035 (X2 1998-1999):



Anebo tento Philips 22RC200/35 (X2 2000-)


případně Clarion PU2294:


Obrázky přilinkovány ze skvělé databáze: http://codedradio.info/?i=bn&sb=C

Pavel

P.S. Ten Clarion PU1561/1562 umím odblokovat taky, tak za nějakou čokoládu + poštovné se můžeme domluvit (přes PM).
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat



Díky moc všem ,šlo to přes BND. Ještě jednou díky Very Happy
To je moje rádio
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Škoda přeškoda, http://www.radio-code.lt/ nejede.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)