Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantie na odpis
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 7:39 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
Martin Ben napsal:
Já si taky nic nevyčítám, jenom jsem si chtěl trošičku, malinko, nepatrně... rýpnout Very Happy Viď jiro Wink


Martine,víž co se říká, bude pršet, svině rejou - nic ve zlým.

Sima neposuzoval jsem konkrétní situaci, bylo to míněno obecně a né snad ani o předvídavosti, ale o sledování provozu.
Neříkej, že nepoznáš za volantem dámu s menším řidičským sebevědomím na sto honů . Je fakt, že někdy se taky spletu a je to víkendovej frajer.

Jinak jsem spíš zastánce V. Menšíka, kterej v jedné komedii říkal, že jsou pravidla k ničemu.
Můžou vymýšlet stovky zákonů, ale když jedeš v pátek na Rusavu, v neděli do Mostu a nepotkáš ani policajta, jak to dopadne - valím to slušnou cestovní rychlostí 170 . Bohužel.

No Jiro,ale napsal jsi to jako reakci na nehodu Martina a ještě jsi ho citoval,tak to jsem fakt nepoznal jak to myslíš.Já tě chápu,ale jsou situace,kdy nevidíš,chybu jiného bohužel nemůžeš napravit,nebo prostě jedeš jak máš a stejně se něco stane-je toho moc a jen předvídavost a sledování nepomůže i když je to základ to máš pravdu!Jo ty víkenďáky většinou fakt člověk pozná už na dálku,ale styku s nima se stejně nevyhneš,leda je přeletět-jsou šíleně nevyzpytatelní...2x mě začal couvat na kruháči děda přímo na mě,prostě zapomněl odbočit,ani klakson nejdřív neslyšel Laughing Confused to jen jako příklad ..
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 8:22 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
Martin Ben napsal:
Já si taky nic nevyčítám, jenom jsem si chtěl trošičku, malinko, nepatrně... rýpnout Very Happy Viď jiro Wink


Martine,víž co se říká, bude pršet, svině rejou - nic ve zlým.


No právě.

Ale teď mě tak napadá - nevím, jestli bych tě chtěl potkat na silnici.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Jezdit rychle se nemusí rovnat jezdit nebezpečně. Když je na silnici volno,..... Daleko horší je, když někdo "myškuje a kličkuje", prudká akcelerace a zase brždění.... Tyhle týpci by měli vrátit řidičák než zabijou sebe nebo někoho jiného.

Když jedu po jižní spojce 110 (je tam 80) v levém pruhu spolu s kolonou stejně rychle jedoucích vozidel, mám dostatečný odstup, abych mohl reagovat, tak sice zákon porušuju, ale pořád se jedná o bezpečnou jízdu.

Ale když jede po D1 směrem na Mirošovice v prostředním pruhu dědula ve Fabii rychlostí 100 km/hod., pravý pruh je zcela volný a za ním se odehrávají scény jak v kaskadérském filmu, řekl bych, že se jedná o mimořádně nebezpečnou jízdu.

Takže rychlost jízdy není přímo úměrná bezpečnosti... Je to relativní.
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2009 10:37 am    Předmět: Citovat

Je nebezpečné keď niekto myškuje a k¾učkuje s tým súhlasím. Ostatné z Tvojho sú bežné výhovorky rýchlostných jazdcov.

Letecká doprava je preto tak bezpečná, lebo si drvivá väčšina "účastníkov" nedovolí prekroči predpis. A to aj prevádzkové aj údržbové predpisy. Mnohé tiež vyzerajú nezmyselne, len na prvý poh¾ad.

Vy, ktorí si rýchlos vykladáte po svojom ste nebezpeční. Dovtedy sa s džbánom chodí po vodu, dokia¾ sa ucho neodtrhne.

Marián

vlastimiln napsal:
Jezdit rychle se nemusí rovnat jezdit nebezpečně. Když je na silnici volno,..... Daleko horší je, když někdo "myškuje a kličkuje", prudká akcelerace a zase brždění.... Tyhle týpci by měli vrátit řidičák než zabijou sebe nebo někoho jiného.

Když jedu po jižní spojce 110 (je tam 80) v levém pruhu spolu s kolonou stejně rychle jedoucích vozidel, mám dostatečný odstup, abych mohl reagovat, tak sice zákon porušuju, ale pořád se jedná o bezpečnou jízdu.

Ale když jede po D1 směrem na Mirošovice v prostředním pruhu dědula ve Fabii rychlostí 100 km/hod., pravý pruh je zcela volný a za ním se odehrávají scény jak v kaskadérském filmu, řekl bych, že se jedná o mimořádně nebezpečnou jízdu.

Takže rychlost jízdy není přímo úměrná bezpečnosti... Je to relativní.

_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

Takže vrak ode koupil servis, do kterého jezdím. V pondělí ji na úřadě odepíšu. Ještě se mnou chtějí mluvit policajti kvůli ošetření a léčení. Tak jsem zvědavý, jaký bude celkový závěr pro toho co do mě vrazil.

V pátek jsem si konečně koupil C5ku. Teď ji ještě přihlásit, vyměnit olej, filtry, rozvody... a můžu se zas houpat Smile
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Tak a slouží Very Happy Sice dlě mně C5 nedosahuje kvalit Xantie,ale i tak to může být pěkné poježdění Twisted Evil
Ne fakt,doufám že na nás Xantiáky nezanevřeš Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 4:54 am    Předmět: Citovat

Máš pravdu Very Happy Xa je proti C5 supr houpačka Evil or Very Mad hold trend doby je takový malo houpavý Sad leda tak komforty,ale nejsou zbytečné chechtáky Sad
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:57 am    Předmět: Citovat

Zatím mám s C5kou najeto asi 350 km, takže těžko můžu hodnotit. Co se mi každopádně líbí a je lepší než u mojí Xantie, je zvýšená poloha. Xantie při ní poskakovala jako koza a to byla správně seřízená. S C5kou skoro není poznat rozdíl od normální polohy. Perfektní je automatický návrat do normální polohy po překročení čtyřicítky.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 10:35 am    Předmět: Citovat

taka hlupa otazka ale ked tu sa hovori o rozbitej xantii nemate doma dakto vrak abo tak portreboval by som ten srobik co drzi rohozku u vodica a kryt popolniku na stredovom panely Smile ten kde je aj autozapalovac Smile pripadne neviete dakto o dakej buchnutej v BA lebo to by som aj tu kozenkovu cast u spolujazdca zobral lebo predchozi majitel tam zrobil dieru neviem ako Sad
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanan



Založen: 5.5.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Øíčany

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Zdravím,tak dnes v noci naše xantie nezvládla náledí.Jel jsem z kopečka cca 20-30km/hod zatočím a jedu rovně,tak mě zastavilo zábradlí.Nikomu se nic nestalo.Alespoò tak,ale auto...(jak řiká má 2leta dcera tatí trrr auau. Very Happy ) Odnesl to nárazník,pravej blatník, P světlo a blinkr.tak se chi zeptat zda nevíte zakolik se dají na vrakárně sehnat tyto díly?nebo jestli někdo něco máte napište.teď nutně potřebuju světlo a blinkr nárazník òák slepím a až po novém roce něco vydělám udělám i nárazník.tak snad jsem to napsal srozumitelně. Smile
_________________
Citroen Xantie 2,1 td break r.v.98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Pravou přední lampu s blinkrem (ne origo Valeo, ale náhrada) jsem měl za asi 2500 litru tuším z Inter Cars u nás v Olomouci, když jsem kdysi smetl srnu. Je ale pravda, že to bylo přes kámoše, co na díly od nich má docela slušnou slevu. Proto bych asi vrakáče obešel obloukem, protože dnes už někteří neví, co by za to chtěli. Ještě je, nebo bylo u nás K-Machinery, nebo jak se to jmenuje, tam byly taky slušné ceny, a dá se i Auto Kelly.
Chce to ale asi fakt přes někoho se slevou, ty bývají pro velkoodběratele kolem 30% i víc, jak u čeho, vcelku běžné.
Tak hodně zdaru, snad Ti to pomůže.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

No stačí se podívat tady na clubové stránky, do ceníku náhradních dílů od Boba. Tam najdeš ND také levně. http://automaxhulin.cz/katalogy/katalog%20xantia.htm
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 11:11 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem to řešil taky-nedobrzdil jsem na náledí na parkovišti stejným stylem jako ty,měl jsem rozbité LP světlo,a blinkr.

V kelly stojí náhrada DEPO(hůř svítí) 1950kč,origo sklo VALEO 1600kč
Ceny jsou všude stejné,na vrakárně auto APK chtějí 1500kč za komplet světlo(bavíme se o X1).

Nakonec jsem mrknul na poslední inštanci Aukro,a tam jsem sehnal levé světlo za 300 kč,mělo horší parabolu,a odloměný držáček,ale sklo bylo netknuté,obě světla jsem rozebral,použil můj vnitřek,vymetl střepy,umyl sklo,nasadil sklo,a voilá,mám za 300 novou lampu,která vypadá stejně jako ta původní,a na autě není vidět že bylo bourané. Very Happy
Blinkr nechám na později,zalepil jsem ho izolepou,bud´seženu použitý,a nebo koupím 2 nové.

Mrkni,jestli nepotřebuješ jen sklo jako já,parabola většinou přežije Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24, 2009 12:17 am    Předmět: Citovat

Kdyby to bylo jen sklo, tak já jednu navíc mám na X1. Ale teď si nejsem jistý, na kterou stranu.. Nicméně stačí zjistit a napsat a já dám vědět Wink
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24, 2009 7:39 pm    Předmět: Citovat

Tak mám pravé přední sklo na X1 včetně těch sponek. Pravé ve směru jízdy, tzn. to před spolujezdcem. Sklo je origo Valeo.
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)