Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantie na odpis
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

no mazec, hlavně, že jsi OK
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 12:25 pm    Předmět: Citovat

Martin Ben napsal:
S tím rozprodáváním to asi moc slavné nebude. Já ji nemám tam složit a v servisu asi moc dlouho být nemůže, nehledě k tomu, že by se to asi prodražilo. Je to sice smutné, ale rád bych se jí co nejdříve zbavil. Na Citroeny.cz jsem dal nabídku. Nejprve ji však bude muset vidět likvidátor pojišovny.

kámoš měl taky bouračku a pojištovna od něj auto koupila. měl peníze hned a bylo po starostech. pojištovna to pak dala na vrakáč či co. odvezl to už majitel vrakáče od kámoše
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Tak to musela bejt pěkná rána, eště že se Vám nic vážnýho nestalo. Přesně před rokem se mi s manželkou stalo něco podobnýho. To sem měl eště chudáka bxe. Jeli sme s těhotnou manželkou na ultrazvuk a pani proti nezvládla smyk a smetla nás ze silnice. Manželka skončila na pozorování v nemocnici a já s pořezanym okem ale všechno dobře dopadlo. Teď máme 7 měsíčního kloučka a já vidim. Záleží u koho je pojištěnej viník. Když je u český pojištovny tak je to s vyplácenim v pohodě. Auto vzali jako totálku, vyplatili mi bolestný, ušlej zisk a proplatili i náklady za nemocnici. Likvidátor přijel během pár dní.
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 6:28 pm    Předmět: Citovat

Ono, možná, ani tak moc nezáleží na pojišovně, jako na jejím likvidátorovi.
Čím menší částku likvidátor "vybojuje", tím větší bude mít odměny. Třeba dostat za něco peníze z České pojišovny ve Val. Meziříčí je skoro nemožné (nebo alespoò před 6-10. lety tomu tak bylo). V době, kdy v TV běžela reklama, že proplácejí škodu do tří dnů. Jsem byl svědkem toho, kdy to ČP trvalo 5. měsíců!!! A můžete se hádat, jak chcete. Oni vám budou tvrdit, že to stále ještě prošetřují, že to není tak jednoduché atd. Kdežto zase v Hranicích ČP zaplatí všechno hned bez debat. A ještě jedna věc - má osobní zkušenost: pokud vám pojišovna nabídne nějaké peníze, před opravou, věřte, že ta částka se dá vždy minimálně o 10% navýšit - záleží na tom, jak se dohodnete s likvidátorem. Mně se asi před osmi lety podařilo vybojovat pro příbuzného u známého likvidátora asi 70% navíc, než byla jeho původní nabídka (13. let starý Favorit). Jejich tabulky mají dosti velký rozptyl.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 7:58 pm    Předmět: Citovat

Tak myslím že tady ta xantie bude na kruháči jezdit dokola bez točení volantu. Very Happy Důležitý je jediný,že se vám nic nestalo.Pojišovna zaplatí škodu,káru koupíš jinou a bude vše jak před tím.Tady toto je přesně ta věc který se bojím já a to že mě někdo sestřelý ze silnice.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 7:38 am    Předmět: Citovat

Souhlas s ALIONEM co se týče řešení škod od české pojišovny. Handrkování se s nima rok a půl. Vše co chtěli jsem doložil/ některé dokumenty i dvakrát / a pořád si něco vymýšleli..... Musel jsem sehnat přímo v pojišovně osobu, která to dotáhla do konce a škodu poté vyplatili.... Když vidím v TV reklamu peníze do pěti dnů nebo kolik tam blábolí musím se smát !!!! Když bylo nabouráno auto manželky, zaparkované u chodníku, penize od kooperativy asi do 10 dnů na účtě.
Totéž když mi jeden umělec nacouval do xantuše, byl též pojištěn u kooperativy a peníze na účtu byly do týdne......

Takže kolego Martine BENE přeji pevné nervy a a tě moc neokradou.

Doufám, že nám dáš potom vědět jak to celé dopadlo !!!!!
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

Zkušenosti s ČPP máme jen ty nejlepší i když mnozí ohrnují nos nad touto pojištovnou.Shrnu to:neskutečná rychlost vyřízení události(česká by se měly vysrat na reklamy typu vyřízení do 24 hodin apod blafy a začít něco konat i v realitě),technik měl sám zájem a dvakrát tel.kdy už může dojít.Opravdu vysoké,čili odpovídající ocenění,člověk by se vlezl s opravou i snad ve značkovém servise,nabídli 13000 kč a materiál přitom vyšel na necelé 2500+1500 lak.Samozřejmě ostatní práce byly ve vlastní režii,ale i kdyby se to od začátku komplet dalo do opravny,vydělaly by obě strany.-Možná to bylo způsobeno malou škodou,ale asi fakt záleží hodně na likvidátorovi Question
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Chudinka stříbrná Crying or Very sad Hlavně že se vám nic nestalo, to je hlavní.. Viděl jsem tě nedávno v buse s manželkou, ale asi jsi mě přehlídl.. Nevadí.. Ty jo, to mě taky moc mrzí.. Byla hezká, líbila se mi, když jsi mi jí ukazoval.. Ale hlavně že jste zdraví..

PS: Já mám taky auto u ČPP. Ale ještě se mi naštěstí nic nestalo, tak že nevím, jak to tahle pojišovna řeší.. Nicméně prý je dobrá, i já jsem to slyšel párkrát..
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
PS: Já mám taky auto u ČPP. Ale ještě se mi naštěstí nic nestalo, tak že nevím, jak to tahle pojišovna řeší.. Nicméně prý je dobrá, i já jsem to slyšel párkrát..


Je úplně jedno kde máš auto pojištěný ty sám, pokud nejde o havarijní pojištění. Pokud to někdo nakulmuje do tebe, plnění jde přece z pojistky viníka a tam to neovlivníš, u které pojišovny to bude. Ze tvého povinného ručení bude vyplácena škoda jen tomu, do kterého to nakulmuješ ty sám svojí vinou.
Samozřejmě to nikomu nepřeju Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 8:01 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem podepsal plnou moc Nehodovému servisu k vyřešení celé záležitosti u pojišovny. Bavili jsme se i možnostech náhrady škody za auto. Kromě standardního řešení (rozdíl mezi cenou za "zdravé" auto a zůstatkovou cenou vraku) jsou i dvě další možnosti:
1) Pojišovna dá vrak do aukce a sežene tak na něj kupce. Pojišovna potom doplatí rozdíl mezi tím co skutečně dostanu a cenou "zdravého" auta.
2) Vrak nechám ekologicky zlikvidovat a vyřadit z evidence. Pojišovna vyplatí cenu "zdravého" auta a navíc veškeré náklady na likvidaci a vyřazení.
Obě možnosti se mi docela líbí, ale problém je, že s nimi musí pojišovna souhlasit. Nechám si to ještě projít hlavou.

Zároveò jsem dnes převzal náhradní auto - Fabie 1.4 (kombi) z roku 2002. Zatím jsem s ní ujel asi 60 km, ale pánové, to je hrozná kára. I když se říká "Darovanému koni na zuby nekoukej" (tedy "Půjčené auto nehaò"), tak si nemůžu pomoci. Vůbec jsem netušil, jak je dálnice z Prahy do Mirošovic hrbolatá. Shocked Motor a brzdy docela ujdou, ale ten zbytek - brr.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 8:10 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
Viděl jsem tě nedávno v buse s manželkou, ale asi jsi mě přehlídl.. Nevadí..


To muselo být v minulý týden v pondělí kolem poledne a jeli jsme z Prahy domů. Jindy jsme s manželkou autobusem nejeli (alespoò si nevzpomínám). No a to bylo bohužel to černý pondělí a jeli jsme z nemocnice. Oba jsme toho měli až po krk a těšili se domů. Jestli to bylo jindy, tak promiò.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 4:31 am    Předmět: Citovat

To je v pořádku, nic se neděje, nemusíš se omlouvat. Ale ty jo jak jsem vás tam oba viděl, tak mě to napadlo, že bohužel nebude něco v pořádku.. Už jen kvůli tomu, žes jel autobusem a měl jsi límec kolem krku a byli jste oba dva hodně skleslí.. Ale jak jsem psal, hlavně že se vám nestalo nic vážného..

Jinak budu držet palce s tou pojišovnou, aby to dopadlo dobře.. Buď ta jedna varianta, nebo ta druhá.
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že je jedno, kde je člověk pojištěný. Důležité je, že se nikomu nic nestalo. Zdraví a život je přednější než plechy na autě. I když to zabolí pokud se člověk o svého miláčka stará.
_________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 11:04 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím... Já osobně bych hodně brečel, stát se něco mojí Xantii.. Ale dnes jsem viděl Martina a zdá se být po fyzické stránce v pohodě. Tak jsem rád
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 8:27 am    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
Ale dnes jsem viděl Martina a zdá se být po fyzické stránce v pohodě. Tak jsem rád


Shocked Ty jsi snad nějaký tajný agent nebo co Question Zase jsi mě někde viděl a já tebe ne Exclamation
Jinak už jsem v pořádku, jenom mě ještě trochu bolí za krkem. Asi si nechám napsat nějaké rehabilitace.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)