Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantie na odpis
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 10:45 pm    Předmět: Xantie na odpis Citovat

Dnes ráno mě jeden "běžný" řidič s novým hjůdajem sestřelil ze silnice. Typické nedání přednosti v jízdě - já na hlavní a on přijel z leva z vedlejší. Udělal jsem hodiny a přemet přes střechu. Dopad šel naštěstí nejprve na motor, takže strop zůstal netknutý. Jenže celá levá strana, do které se trefil, je prohnutá a předek je očesaný jako vánoční stromeček na tři krále. Celý rám je prohnutý, takže zdravé dveře nejdou buď otevřít nebo zavřít. A to nemluvím o přední nápravě. Chudák Xantie je na odpis. Crying or Very sad
Mě s manželkou se kromě několika naraženin a oděrky na hlavě nic nestalo - doufám. Alespoò na rentgenu nic nenašli.
V praxi jsem si vyzkoušel Langrovu policejní novinku - dopravák byl hodně protivný a do vyšetřování se mu moc nechtělo. Přitom škoda podle mne přesáhne 100.000 (hjůndaj byl 14 dní starý a z předku mu moc nezbylo) a mě s manželkou se záchranka chystala odvést do nemocnice. Zápis se mnou nestihl sepsat, tak jsem zvědavý, jak se potom bude chovat.
Ach jo Sad - to byl ale blbý den. Teď jsem ještě zvědavý, jak se k tomu postaví pojišovna, protože budu chtít proplatit nejenom auto, ale i bolestné, julínkovné, brýle, ztrátu výdělku, uvažuji o náhradním autě...

PS - doufám, že jsem nikoho z vás neotrávil. Jenom jsem si potřeboval ulevit.

PSS - musím ocenit ostatní řidiče. Okamžitě zastavili a starali se o nás. Alespoò jedna potěšující zpráva.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:06 am    Předmět: Citovat

A jéje, hlavně, že se vám nic nestalo a doufám, že zbytek dopadne dobře.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:07 am    Předmět: Citovat

Cítím s Tebou. Když už jsi se tak rozepsal, možná by Tobě i ostatním mohlo pomoct toto: http://www.nehodovyservis.cz/ , pokud to teda neznáš.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 7:51 am    Předmět: Citovat

uff, aspoò že sa vám nič vážne nestalo. Niektorí majú nehodu len raz...
Prajem skoré zotavenie.

BTW: mohol by si tu hodi nejaké foto, zaujímali by ma deformačné zóny XA. A mal si bočné airbagy? fungovali OK? Lebo u XA mám vždy trocha blbý pocit keď mám hneď ved¾a hlavy B ståpik s nie moc "bezpečne" vyzerajúcim držiakom pásu... Confused
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keschaf



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 68
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 8:47 am    Předmět: Citovat

no, podle toho, co píšeš, můžeš být rád, že jse vyvázli jen s oděrkama.. ale taky by mě naštvalo, kdyby mi někdo miláčka takhle zrušil...

jinak jestli se to podaří sehnat nějaký fotky, hod je nějak na web, taky by mě zajímalo, jak to auto vypadá... a ještě dotaz: to bylo ve městě nebo mimo?
_________________
Xantia Break Exclusive 1998 2,1TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

Taky se pridavam s pranim brzskeho zotaveni, jak fyzickeho, tak psychickeho.

Co se tyce pojistovny, asi to nebude zadnej zazrak. Segre vocesali u C5 Break 2004 levej bok od narazniku(vcetne) po ridicovy dvere...naraznik, svetlo, blatnik, podbeh, zaves kola, ALU disk, nove pneu, dvere, utrzeny silentblok motoru...
Kdyz jsme to v servisu pocitali podle obvyklych pojistovackych cen, vyslo nam to na nejakych 70-80k. Po mesici se ozvala pojistovna a vyplatila necelych 43k. Oprava stala v neznackovem servisu necelych 42k.

Dle vyjadreni pojistovny je auto relativne mlade, coz by splnovalo platbu v plne vysi, ale ma najeto 195k a proto pristoupili k amortizaci materialu 60%.

Jo jo, zivot je sport...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

jaká pojišovna to byla?
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

Kooperativa...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 11:29 pm    Předmět: Citovat

Ráno jsem byl na dopravce kvůli zápisu a ten nepříjemný policajt byl úplně jiný. V pondělí měli po nás ještě 8 dalších bouraček. Vůbec jim tu jejich práci nezávidím. Měli tam pár fotek z toho dne a my jsme dopadli ještě dobře.

Kontaktoval jsem Nehodový servis. V pondělí mi přivezou náhradní auto (teď jsem na neschopence), převezmou plné moci a budou mě zastupovat.
Sám jsem zvědavý jak se k tomu postaví pojišovna (ČPP) a kolik dostanu.

Pár fotek ze servisu, kde teď Xantie čeká na prohlídku http://picasaweb.google.com/MartinBen108/Xantia#
Musím Francouze pochválit. Jediné narušení je v místě nárazu, jinak kabina držela perfektně. Asi se na tom podepsal i těžký motor, který následný dopad stáhl na sebe. Přední airbagy vystřelily oba, boční jenom ten můj. Má Xantie předpínače pásů a případně omezovač tahu? Jestli jo, tak se mi nezdá že by se aktivovaly, ale možná se pletu. Každopádně si myslím, že co se týče bočního nárazu je Xantie bezpečné auto.
Uvidím kolik dostanu od pojišovny, ale příští auto bude buď zase Xantie nebo C5. Každopádně u houpaček zůstanu.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 7:26 am    Předmět: Citovat

no to musela by pekná rana pod¾a tých fotiek. Vyzerá to na priamy zásah na B ståpik. Všetky airbagy zjavne zafungovali správne (tipujem vodičov bočný pri náraze, predné pri dopade na čumák). Spolujazdcov bočný nemal prečo vystreli, aktivujú sa len tie proti smeru nárazu.

Čo sa týka predpínačov tak posledné XA ich mali, obmedzovače ahu ale neviem, skôr nie... Treba pozrie konkrétnu výbavu pod¾a VIN na portáli http://service.citroen.com/

No ja ma túto skúsenos, asi by som šiel do C5, tam je bezpečnos o poriadny kus ďalej Wink
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 9:38 am    Předmět: Citovat

U mé XA alespoò u sedačky řidiče pyropatrona na předepínání je. Je schovaná pod plastem na vnitřní straně.
Buď rád, že jste z toho vyvázli v pořádku. XA vypadá hůř. Jestli budeš rozprodávat na ND, možná ti vylepším rozpočet.
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 9:51 am    Předmět: Citovat

Všechny které mají pytle musí mít a mají i předpínače pásů, pokud někdo třeba neměnil sedačky.
Odstřelený je asi o 10cm kratší a je zhrnutá ochraná plast. bužírka na lanku.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukash_



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

No podle toho jak to na těch fotkách, to skoro vypadá, že pojišovna by mohla vyplatit totálku... jakmile je to takhle na B sloupek, je hnutá celá nosná konstrukce a to se nevyplatí opravovat a ani to moc dobře nejde. No hlavně že jste v pořádku.
_________________
Xantia II Break 1.8 16V 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 11:01 am    Předmět: Citovat

S tím rozprodáváním to asi moc slavné nebude. Já ji nemám tam složit a v servisu asi moc dlouho být nemůže, nehledě k tomu, že by se to asi prodražilo. Je to sice smutné, ale rád bych se jí co nejdříve zbavil. Na Citroeny.cz jsem dal nabídku. Nejprve ji však bude muset vidět likvidátor pojišovny.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

Jesli to bylo na budce, tak ten motor vůbec nezkoušejte nastartovat, mohou být válce zalité olejem. Pokud to začneš rozebírat po kouskách, zbyde ti spousta nezbavitelných dílů, raději to střel celé. Stejně napřed uvidíš, co pojišovna. Některé při totálce mají smluvní výkupce.

Takže už ti pak nezbyde než změnit podpis z
Citroen Xantia II Break, 2.0HDi, r.v.2000 - v kómatu,
na
Citroen Xantia II Break, 2.0HDi, r.v.2000 - posmrti. Crying or Very sad
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)