Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nezapíná klimatizace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:20 pm    Předmět: Citovat

Pod 5°C klimu nesepneš Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Ja som pravidelne aspoò raz do týždòa aj vlani v zime zopínal klímu aj pri -10°C a klíma zopla. Je to vynikajúca vec pri odhmlievaní okien. Už sa to tu písalo ,že treba skontrolova stav chladiaceho systému môže sa sta,že aj po doplnení časom "zmizne" to znamená ,že niekde uniká a človek potom rozmýšla kde je chyba. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

Tak a je to tady dvě odpovědi dva názory.Teď co je fakt a co fikce? Smile ?

Co se týká náplně jak jsem psal ta je opravdu ok.Jakmile je 5 a vic spíná bez problémů!Jako dnes SmileDělal jsem předzimní údržbu a zrovna to zkusil auto stojí stále venku takže bylo 6 st. a klima frčelajak na páčku do kraje tak i přes hlavní vypínač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Jo jak je pod 5stupòů nesepneš klimu,je to tak,normálně to tak funguje.Tj stará vesta-ověřená informace.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Takže někdo tvrdí že mu to tak fuguje někdo zase že ne.

Tak mě napadá ještě jedna věc¨.A to ujasnit si názvosoví respektive ujasnit co tím každý z nás myslí. Bav me se tedy o klimatizaci a odmlžování.Jestli jde o dvě různé věci tak to má i různé odpovědi.

Klimatizaci Zapínání přes tlačítko klimatizace) neřešemím protože logicky v zimně nemám potřebu interiér chladit.Takže tady se přiznám že netuším jestli mi klimatizace v zimně šla při mínusových teplotách někdy zapnout!

Odmlžování - tady se bavím o fukci která se zapíná páčkou pohybem doprava.Pokud je zapnutý ofuk a už automaticky nebo na přímo. Tady je slyšet sepnutí spojky kompresoru a tím i vysoušení vzduchu.U této funkce jsem si jistý že to šlo i při mínusových teplotách. Jak jsem již psal! Takže myslíme všichni to samé? Zapnutí odmlžování jen pomocí páčky pohybem doprava?? Toto myslíte že pod 5 stupnu nefunguje a je to správně?

Podotýkám že tlačítko klimi je vypnuté! Tato fukce se zapíná pouze páčkou! a je mi dívné že i by to pod 5 nefungovalo když k mlžení oken dochází právně při nzkých teplotách.

Takže prosím o další poznatky.

děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 10:08 pm    Předmět: Citovat

Mělo by to fungovat na xantiích až někdy od poloviny roku 1998, až skoro od podzimních kusů. Takže na X1 na to zapomeòte.
A dydy ty si přečti toto: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewforum.php?f=15
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

co máš na tom odkaze na mysly? Poučení jak se mám chovat nebo odkaz na manulály? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 11:23 pm    Předmět: Citovat

takže jsem se díval a je to přírůčka jak na to ale není tam můj tip RV.2000 2.0 HDI a já nějaký manuál mám ale je tam zmíòka jen o odmlžování a odmrazování! Ale jak si to vyložit to nevím. Zmíòka o teplotách při kterých má co fubgovat a jak tam není.

Na níže uvedeném odkaze jsou ofocené listy pro přiklad. Všiměte si zvýrazněných vět. Ty odporují tomu co tady někteří píší. A taky jsou důvodem k tomu proč to vůbec řeším. Prostě chci vědět jak to je. Pro odmrzování přece nebude systém funkční do 5 st. To se mi nezdá a odmlžování to samé!

http://www.ulozto.cz/2843061/odmlzovani.rar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

Co je na tom divného pořád?Nejspíš nejde klima sepnout pod cca 5 C venkovní teploty,aby se nepoškodila.
Za druhé přece nepotřebuju funkci odmlžování při teplotách co se blíží k nule či pod nulou dokonce.Tam spíš používám prostě topení,i když chápu,že klima by skla vysušila rychleji,ale zas taková tregédie to snad není Wink Odmlžování využívám hlavně v dešti apod,stejně pak klimu vypínám a jen topím.
No se přiznám,že jsem nechápal jak mám pustit klimu min.jednou měsíčně,když to v mrazech nejde,ale zase je fakt,že i v zimních měsících se najde většinou nějaký ten den,kdy vysvitne sluníčko a jde to.A když nepustím klimu třeba celý měsíc nic se nestane,zas tak akurátní být nemusíme.
Taky je možné,že frantíci počítali se svými"krutými"zimami Smile
No a aby toho nebylo málo patřím k té méně početnější skupině xantiáků,kterým funkce odmlžování nefunguje vůbec,nejspíše vůbec není zapojena,protože do elektriky vrtáno nemám a nejsem sám kdo to tak má.Takže spínám klimu ručně i v poloze odmlžování a jsem tomu nakonec radši.
Ty pravidla by jsi si měl pročíst,ohledně tohoto tématu tu už je jistě zmínka a třeba v podpisu nemáš nic uvedeno!Ani typ xantie ani motor!..na to myslím poukazoval Josef.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

Dydy mám na mysli hlavně to co je psáno v odstavci mimo jiné:

Doporučení č. 1 - doplòte si do profilu bydliště, aspoò město nebo oblast. Zamezíte tím zbytečným otázkám typu "odkud jsi?", když se vám někdo snaží pomoci např. s nejbližším servisem.

Doporučení č. 2 - dejte si do podpisu typ auta, aspoò rok výroby, motorizaci, typ karoserie (Berline/Break). A taky dost důležité je výbava, např. klimatizace, ABS, atd. Zamezíte tím zbytečným otázkám typu "jaké máš auto?" nebo "co máš za motor?"

[Kdyby bylo po mém, tyto dva body bych dal povinně při registraci a do pravidel fóra, velmi užitečná maličkost.]
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 4:48 pm    Předmět: Citovat

jj co se týká těch pravidel omlouvám se, jsem sice registrovaný už dlouho ale příspěvek píšu poprve myslím.Nikdy jsem snad neměl tu potřebu a tak jsem ani o těchto pravidlech nevěděl.Kdyby to bylo povinné určitě bych to tam měl.A souholasím že se jedná o důležité info.

Co se týká odpovědi k funkci tak to co je popsáno je moc hezké a zní to i logicky. Je to popis z praxe.

Ale pořád to není odpověď na moji otázku. Totiž proč to první zimu co jsem auto měl, mě šlo a jak psal kolega ze slovenska tak podle jeho slov mu taky? Kde je tato informace o 5 stup.hranici ofic.uvedena? A proč každý říká něco jiného? Přece jestli to tak má být tak to musí byt někde uvedeno od výrobce. Nejsem akurátní ale přijde mi to jako podstatné info.Navíc jak to tak skeduji i když o tom možná někde nějaký příspěvek z minulosti už je, pořád není ta základní otázka zodpovězena tak aby se nedala vyvrátit.

Samozřejmě když to nepůjde tak se s tím smířím pokud to tak má být.Ale mě to šlo a tak pochopte že se smířit nemůžu Smile Pátrám po uspokojivé odpovědi už 2 roky jen až teď tak intenzivně protože začala zase zima Smile

je tady někdo kdo umý říct na 100% jak to má být? případně kde si toto můžu přečíst nebo jak mám závadu pokud je závada opravit?

Myslím že toto zajímá hodně majtelů Xantii a čekají stejně jako já kdy už tu bude jasná odpověď. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

A co máš za auto?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

2.HDI rv. 2000
_________________
Xantia 2.0 HDI / 66 KW rv.2000
plná výbava-ABS,Klimatizace atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 3:34 pm    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem,že jsi ty akurátní,ale bylo to vepsáno ohledně spínaní klimy v zimě.
Je fakt,že jsem taky zpočátku koupě xantie nechápal,proč to tak je a jak to má být,ale smířil jsem se jednoduše s tím jak to funguje drtivé většině xantií,ty a jakýsi kolega ze slovenska jste spíš fakt vyjímky.
A v příručkách xantie jsem to taky nenašel,jestli to někde někdo vyštrachal,já teda ne.
A že jsme to probírali s klukama mockrát.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

Ja sa musím ospravedlni fakt som si myslel,že klíma beží aj pri teplotách pod 5°C a prisahal by som ,že to tak je. Bolo to predsa len to odhmlievanie a nie klima. Shocked
Takže cez týždeò odskúšané a je to tak ako sa uvádza vyššie.
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)