Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nezapíná klimatizace
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:46 am    Předmět: Nezapíná klimatizace Citovat

Zdravím všechny xantiáky.Potřeboval bych radu:V zimním období mi skoro vůbec nezapne klimatizace pri doplnování nic nezjistili.V létě není problém ji zapnout to jde bez problému až na ten výrazný úbitek výkonu.Prosím o radu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:04 am    Předmět: Citovat

Zdar,
když je pod cca +5 stupòů Celsia, klima nesepne.
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krušnohorec



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 7:30 pm    Předmět: Re: Nezapíná klimatizace Citovat

misina25 napsal:
Zdravím všechny xantiáky.Potřeboval bych radu:V zimním období mi skoro vůbec nezapne klimatizace pri doplnování nic nezjistili.V létě není problém ji zapnout to jde bez problému až na ten výrazný úbitek výkonu.Prosím o radu Confused


Kuròa nemáš přezdívku LEDNI MEDVÌD Laughing
_________________
Xantia II 1,8 16v break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 10:26 am    Předmět: Citovat

To se mi zdá trochu divný ne že když je mín jak 5 stupnů tak nesepne.Ta by mela jít kdykoliv,zvlašt v zime když se permanentně zamlžuje sklo Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

Ochrana proti zamrznutí radiátoru (nebo výměníku nebo čeho).
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 8:22 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi to zdá divný, uvážím-li, že v návodu je psáno, že klimatizace se má zapnout alespoò 1 x za měsíc kvůli těsnosti čerpadla a dále, že i v zimě je užitečná, nebo vysouší vzduch ve vozidle. Praktické zkušenosti ale nemám, bo xantouše mám jen měsíc Very Happy .
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

No ale je to tak,klima se prostě při nízké teplotě nespustí,odzkoušeno.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
křesík



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 30
Bydliště: Mirovice

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:40 am    Předmět: Citovat

Může mi někdo poslat fotky jak vypadá klima a kde je montovaná na kresik@seznam.cz ? když zmáčknu tlačidlo na klimu tak se rozvítí ale nic se neděje, ani otáčky se nesníží, ani to nechladí. já nemám tušení jak klima má vypadat. ani kde by měla být. Mám xantii 98 1.9SD
_________________
---------------------------------------------
Xantia 1.9SD (55kW) 1998 Hatchback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

křesíku,nech si jí zkontrolovat a naplnit v´servisu,klima se nesepne pokud neni plná
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hofíno



Založen: 5.3.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Český Krumlov

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a neměla by v zimě zapnout když se pusti větrák jen na přední okno a na maximální teplotu?u jiných aut to tak funguje a ta klimačka vysouší vzduch
_________________
Xantia 2,0 HDI exclusiv 12/98 109 šemíků
Moc prima kočár
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:04 pm    Předmět: Citovat

Ano,tak to chodí,ale jenom napůl.Pak klim neklimuje,jenom odmlzuje okno
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj! Ani mne nezopínala klíma keď som auto kúpil vo februári t.r.je to X1 1,9TD break. A tiež som si myslel, že kvôli vonkajšej teplote nezopína. Nieje to tak mal som klímu prázdnu po doplnení už zopína v pohode. Daj si ju prezrie určite ju máš prázdnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni.

Jsem majitelem Xantie X2 2.HDI rv.2000 přes 3 roky.Musím se přiznat že za tu dobu jsem neměl ( při každodnním používání léto zima ) žádný větší problém který by mě odstavil na delší dobu z provozu.Jsem s tímto autem velmi spokojený! ALE pokud už se něco objevilo byly to takové "jobovky" a těch pár opravdu bylo a ještě je.Mám rád věci v pořádku a tak hledám.Naštěstím jsem našel někoho kdo věcěm opravdu rozumí a je to kapacita na citroeny žádný frajer opravdu odborník!! Na vyžádání můžu sdělit kontakt.Divím se že není v seznamu servisů na těchto stránkách. Ale chci názory i z druhé strany pro objektivitu situace.

Co se týká spínání klimatizace respektive odmlžování okna v zimě mám stejný problém!!! A že je to špatně je fakt o kterém nelze pochybovat! Přes léto super Chorvatsko - klima nádhera bez problémů! Klimu mám každoročně kontrolovanou a doplòovanou.Je v takovém stavu že při poslední výměně (preventivně) v ní téměř nic nechybělo!! Takže těsní opravdu dobře. Tato výměna se prováděla v odborném servisu na spec.přístroji! Množství náplně odpovídá[/color] použitému čerpadlu podle vin kódu a údajům ke konkrétnímu autu podle vyrobce Citroen.Takže nemůže být řeč o chybě v množství. Musím podotknout že už jsem zkoušel opravdu všechno možné a radil se s kde kým.

V První zimu před 3 lety fugovalo odmlžování i při mínusových teplotách a klima jela, to bylo první co jsem ráno před oškrabáním skla od ledu a sněhu zapínal hned po nastartování motoru! Další zimu už tomu tak nebylo a vysledoval jsem že pod +5 stupòů nezapne.Marně zjišuju proč. Musím říct že mám vyměněné čidlo v motoru co je u nádbky s kontrolkou cirkulace,vyčištěný nasávací motorek,správné množství chladiva v systému prostě vše ok. Dříve to fungovalo a teď už po dvě zimy ne. Zajímá mě proč? Co ještě zkontrolovat?

Jak to vlastně je? Každý říká něco jiného má to nebo nemá funkovat pod 5 stupòů?

Jak to že mě to jelo? a to vím určitě protože odmlžévání jsem v zimě využíval každé ráno při jízdě do práce a byl to vždycky moment a bylo sklo průhledné!! Takže nesouhlasím s tím že by to jet nemělo ,zajímá mě kde je chba.

Ppomozte.

Prosím pouze o seriózní a odborné reakce. Děkuji.

dbo@email.cz

David
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

No,nemusí ti taky fungovat ten spínač,co zapíná klimu,pokud je páčka ofuku v krajní poloze odmlžení okna.

Je možné,že odešel,a proto se ti klima nespíná když posuneš páčku do krajní polohy.

Jinak klima by tlačítkem při nízkých teplotách neměla jít zapnout.

Mohu poprosit o kontakt na toho odborníka?Buď přes SZ nebo na mail jirijancik@centrum.cz


Díky
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:04 pm    Předmět: Citovat

Tapáčka je samozřejmě taky OK.Když je nad 5st. tak normálně vše fuguje jak má! Takže jak je pod 5 tak na 100% nejde zapnout odmlžování?? Je to ověřená informace? To není moc praktické když k zamlžování dchází zejména v zimě... Byl by tu ještě další nějaký názor?? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)