Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2.0 HDi vs. 3.0 V6 LPG
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 9:50 am    Předmět: 2.0 HDi vs. 3.0 V6 LPG Citovat

Zdravim,

Aký je váš názor na prípadnu výmenu? Keď si pozriete ceny v zahraničí, tak kúpa 3.0 V6 + namontovanie LPG vychádza skoro rovnako ako cena našich HDi. Hodil by sa nejaký názor majite¾a V6 (spo¾ahlivos motora, servisné náklady...)

Treba bra do úvahy, že cena LPG neporastie tak rýchlo ako cena benzínu/nafty...

Prevádzkové náklady na PHM by boli asi rovnaké, poistka by bola vyššia u V6 ale jazda vo V6 je asi o niečom inom ako v nafáku Cool

A nevravte že o tom nikto neuvažoval, hlavne po Holfiho článku Twisted Evil
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 11:19 am    Předmět: Citovat

Tak já bych do benzínu/LPG nešel ani když bude o 10Kč na litru levnější, nafák je pro mě symbolem spolehlivosti a ekonomického provozu, v případě Hdi 80kW i komfortu (výkon,hlučnost) na který nemá spousta benzinových motorů. V6 jsem sice nezkusil, vlastnil jsem jen X1 2,0i, ale měl jsem na 3týdny Grand Cheroke 3,7 V6 a nijak zvl᚝ mě neoslnil.
Ale každý jsme jiný a vybíráme co nám sedí.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 2:38 pm    Předmět: Citovat

No, taky se přidám s názorem. 2.0 HDi 80 kw je fakt hodně povedenej motor a má moc krásnej tah a velice kutivovanej chod (jezdil jsem s Peugeotem 406-2 2.0 HDi 80 kw) 66kw verze ujde,ale je to jen slabej odvar (měl jsem Xsaru Picaso s tímhle motorem)... Já jsem ale spíš benzínovej... 3.0i V6 24v je fakt suprovej a spolehlivej motor (ten od PSA). Já osobně jsem moc spokojenej s mým autem, ale občas trošičku lituju, že jsem nakonec nekoupil tu 3.0i V6 X2 v plný palbě, kolem který jsem tak dlouho chodil.... Je v tom úžasný povození a s plynem to ani není za draho... Takže za mě 3.0i V6 24v - jasná volba!
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2008 8:21 pm    Předmět: Re: 2.0 HDi vs. 3.0 V6 LPG Citovat

sgt napsal:
Zdravim,

Aký je váš názor na prípadnu výmenu? Keď si pozriete ceny v zahraničí, tak kúpa 3.0 V6 + namontovanie LPG vychádza skoro rovnako ako cena našich HDi. Hodil by sa nejaký názor majite¾a V6 (spo¾ahlivos motora, servisné náklady...)

Treba bra do úvahy, že cena LPG neporastie tak rýchlo ako cena benzínu/nafty...

Prevádzkové náklady na PHM by boli asi rovnaké, poistka by bola vyššia u V6 ale jazda vo V6 je asi o niečom inom ako v nafáku Cool

A nevravte že o tom nikto neuvažoval, hlavne po Holfiho článku Twisted Evil


Motor 3.0 24V není dobrej na plyn,zeptej se všech co s ním přišli do styku s plynem,taky jsem ho původně chtěl na plyn a nakonec jsem z tohoh ustoupil,spotřebu mám mezi 8,5-9,5 l takže investice na dlouhý roky a náklady s plynem hodně narostou(i spotřeba). Jestli jsi šetřílek tak vem HDi, jestli chceš svezení svižné tak vem 3.0 Very Happy
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2008 11:39 pm    Předmět: Citovat

Já na svoji V6 nedám dopustit.Má už namotáno 240 000km a spotřeba do 9l max.Projezdil jsem s ní celou Evropu,poslední roky Rusko a Ukrajinu,vždy mě dovezla domů.Nedávno mi PaM poladil podvozek,motor jde jak švýcary.Do plynu bych určitě nešel.Antonín,Brno.
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 6:56 am    Předmět: Citovat

Do plynu už bych nešel.pořád nějaký problém(ale to už tady bylo řešeno mockrát)Když chceš benzín,tak jezdi na benzín.
3,0 je dobrý motor a 147kW už trochu pojede.ale počítej s tím,že to byla nejvyšší výbava motoru a tak budou nasazené i ceny ND..např.:sada spojky na hdi SACHS-5300kč,na 3,0 SACHS 10800kč.a tak je to se vším,co nepasuje z obyč. Xantie.

já bych bral ropáka.....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 12:34 pm    Předmět: Citovat

Problém s plynom býva kvôli starším systémom LPG?
Ak by som uvažoval, tak jedine s niečím modernejším (VIALE, AG-TELEFLEX...)

Tam by v princípe spo¾ahlivos mala by zaručená.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 2:24 pm    Předmět: Citovat

ééé mě teda LPG taky nesedí...kluk v práci má 4 roky starý Mišivbuši a v něm nový LPG za cca 35 a furt si rve vlasy, furt se mu to òák sype....třá vyjimka, ale....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

dolph napsal:
Do plynu už bych nešel.pořád nějaký problém(ale to už tady bylo řešeno mockrát)Když chceš benzín,tak jezdi na benzín.
3,0 je dobrý motor a 147kW už trochu pojede.ale počítej s tím,že to byla nejvyšší výbava motoru a tak budou nasazené i ceny ND..např.:sada spojky na hdi SACHS-5300kč,na 3,0 SACHS 10800kč.a tak je to se vším,co nepasuje z obyč. Xantie.

já bych bral ropáka.....


Taky mám 3,0 a zatím maximální spokojenost. Je pravda, že např. sada spojky je dražší, ale kolikrát ji člověk mění? Jinak tam leju benzín a to je vše. Je tichý, pružný a jede to. Spotřebu neřeším, proto že ji mám pro radost a užívám si jízdu s ní. Takže, já osobně 3,0 bez plynu.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

to není jen spojka.nemám čas to teď zjišovat,jak je to zrovna u Xantie,ale spousta aut pokud má nějaký lepší motor má i jiné poloosy,ložiska kol,brzdy.......atd.
Samozřejmě-nic proti třílitru,většina lidí si chce vyzkoušet jaké to je mít trošku silnější auto-já už jsem si tím taky prošel.

To LPG se sere kde komu a čím složitější systém-tím složitější závady.A návratnost??Šílená!!!!Zkoušel jsi to někdy počítat???
Za LPG dáš cca. 35 000kč,a auto bude mít spotřebu 12litrů plynu(vím o čem mluvím,věř mi)-to je při ceně 16kč za litr spotřeba 1,92kč /km.(a to už pamatuju LPG i za 17,50kč-je otázkou kdy zase zdraží)
Na benzím to pojede za 9litrů x 32kč za litr je 2,88kč/km.
To máme ušetřených 0,96kč /km.
Když ujedeš 36500km ta budeš teoreticky na nule a začneš šetřit.....,ale to ještě nezapomeò připočítat,že máš o 500kč dražší emise,musíš chodit na revize(a platit je),měnit filtry v LPG,o hodně častěji se mění svíčky i kabely,je třeba započítat i to,že pokud by ti ležely ty penize na účtu v bance tak by jsi dostal nějaké to procento na úrocích.....-takže když půjde dobře-musíš najet takových 45 000km,aby se ti to vrátilo.
A to neberu takové perličky jako je zákaz vjezdu do podzemních garáží a pod.....


možná to vidím moc černě,ale já jsem s LPG jezdil 12 let asi v 5 autech a prostě UŽ NIKDY!!
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kloub



Založen: 14.6.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: UH

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

tak si kup auto kde ten plyn zrovna je a usetris nez bys ho tam daval sam za velke prachy....... ¨treba chvilu budes cekat nez takove auto sezenes ale vzdycky se objevi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem proti LPG. Nechtěl bych ho ani kdyby mi to někdo grátis namontoval, v případě, že bych měl auto na beneli Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 7:41 am    Předmět: Citovat

dolph napsal:
to není jen spojka.nemám čas to teď zjišovat,jak je to zrovna u Xantie,ale spousta aut pokud má nějaký lepší motor má i jiné poloosy,ložiska kol,brzdy.......atd.


Ale pánové todle přeci platí pro úplně všechny auta co maj "malou" a "velkou" motorizaci.
Třeba u XA s motorem 2,1TD - má hydrospojku (stejně jako 2.0HDi 80kW) oproti 1,9TD(D). Má taky větší kotouče, má větší disky, pneu, poloosy a milionšest věcí. Prostě je to holej fakt.
Ale zase najít 2.0HDi co má relativně malej kilometrovej náběh bude daleko horší než najít málo km na V6. Nehledě na pořizovací cenu vozů - V6 je za míò peněz - koneckonců kdo by kupoval mega motor s mega spotřebou (myšleno mnou ironicky!).
Osobně až někdy snad i eventuelně budu kupovat C5, tak to bude s V6 (možná... možná diesel bych bral jen se zánovním nebo novým vozem se zcela zřetelnou historií). To co se technologicky děje s dieselovými motory je cesta do pekel - stejně jednou všichni budeme se slzami v očích vzpomínat na TD, kde sice byla čidla, ale když se odpojily, tak žádnej nouzák nebyl a auto chrochtalo dál!
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

a si V6 klidně koupí,mně se nelíbí to LPG.....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 11:16 am    Předmět: Citovat

hdi a v6 se nedají srovnat.s naftou jezdím kolem komína i dalky za par korun o luksusní jizdě proti v6 se nedá mluvit, v6 je bezkonkurenčně dalniční relaxační vuz Very Happy v automatu to nemá chybu Very Happy je fakt,že luksus je vykoupen jinými naklady. Very Happy když maš na opici musíš mít i na banány. Smile udělat z v6 karmu je opravdu hřích Evil or Very Mad
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)