Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Asi BMW
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 1:32 pm    Předmět: Asi BMW Citovat

Na Xantíka nenadávám, je to výborné, spolehlivé a pohodlné auto.
Dříve jsem uvažoval o C5 (roky 2005, 2006, takže facelift), ale stejně jako u Peugeota 407 mi přijde dost bídná paleta motorizací. Za další v případě nafty, tak na dvoulitry průměrné výkony vzhledem ke spotřebě. Jezdil jsem už s velkým množstvím aut a nejvíc mě oslovilo, jak výkonem, tak trakcí a dalšími aspekty BMW 320d od roku 2005 (E90). Dodneška mám druhé auto se zadním náhonem a to jsou věci, které se nezapomínají. Ceny jsou sice vyšší, ale mám pocit, že po Xantii už není moc na výběr. Chvíli jsem byl pro, ale pak mě začal design C5 trošku odpuzovat, už to není takové to typické extravagantní auto, ale přibližovadlo s puncem uniformity, jediné plus je ta hydra.
Dalším aspektem jsou někdy rozporuplné recenze a testy u C5, kdežto u BMW 320d se nešetří chválou. Co vy na to ? Mám dojem, že BMW zde ještě nepadlo.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

No tak 320d poslední model je uplně o něčem jiném než C5. Co se týče výkonu a spotřeby bezkonkurenční, jen na mě je to trochu malé, ale mohl bych ho. Smile
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 5:50 pm    Předmět: Citovat

BMW bych bral hned, ale jen 4x4, protože tady na horách to je mrtvé auto a nikde se nevyjede. Jinak po technické stránce asi nic lepšího neexistuje.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 8:11 am    Předmět: Citovat

Tiež si mysllím,že BMW je niekde úplne inde než C5 (2004-2006). A ten motor čo spomínaš je jeden z najlepších v triede ak nie najlepší! Wink
Nemáš nad čím rozmýšla. Laughing
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Tiež si mysllím,že BMW je niekde úplne inde než C5 (2004-2006). A ten motor čo spomínaš je jeden z najlepších v triede ak nie najlepší! Wink
Nemáš nad čím rozmýšla. Laughing


Ale mám Very Happy . Nad tím, kde na to vzít.
Ono se taky člověk bude složitě zbavovat té mojí krasavice. Sad
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

Jirka_xantík napsal:
peter7777 napsal:
Tiež si mysllím,že BMW je niekde úplne inde než C5 (2004-2006). A ten motor čo spomínaš je jeden z najlepších v triede ak nie najlepší! Wink
Nemáš nad čím rozmýšla. Laughing


Ale mám Very Happy . Nad tím, kde na to vzít.
Ono se taky člověk bude složitě zbavovat té mojí krasavice. Sad

Jáááj! Veď to je základ ma na to! Laughing
Myslel som si ,že už máš konkrétny voz vyhliadnutý a žetony v ruke....
Veď Xantušu nechaj niekomu v rodine a nemusíš sa s òou lúči. Idea
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 2:38 pm    Předmět: Citovat

Jirko jestli to je ta Xantie co jsem jí viděl na těch elektronech někde tady ve fóru tak si myslím že za rozumnej peníz bude hned pryč. Jinak BMW je technologická špička a já kdybych měl chechtáky tak jdu do toho taky, ale do šestiválce.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Jirko jestli to je ta Xantie co jsem jí viděl na těch elektronech někde tady ve fóru tak si myslím že za rozumnej peníz bude hned pryč. Jinak BMW je technologická špička a já kdybych měl chechtáky tak jdu do toho taky, ale do šestiválce.


Ano, to je ona. Dá se z toho udělat parádní vozítko. Hlavně potěší zvědavci, když to necháš na těch 17kách zaparkovaný a spuštěný na zemi.
To čtvrtka kola zmizí v blatníkách a za co divocí tuneři platí balík (vzducháč), tak máč tady v plynokapalině v základu. Very Happy
Nicméně ještě mi chybí doplatit něco úvěru na rekonstrukci bydlení a čeká mě asi hypotéka na další rekonstrukci (střecha, izolace, podkroví apod.) a tak bych to spojil s nějakým úvěrem na to auto. Ceny ještě trochu spadnou a pak se uvidí. Jediný co mě možná děsí, tak ceny servisu a ND. Ale když vezmu v potaz ceny C5, tak je to za jedny dukáty.
Za další pro Citrona nebo Pugéta hovoří fakt, že mám hromadu známých přes francouze, ale zase jeden z nich udělá sice i Báwo, ale nemá už tolik kontaktů a známostí. Jinak byl jeden z mých favoritů i Pugét 407 sedan.
Ale mám pocit, že se ten design asi brzy okouká a kolikrát mám z některých fotek pocit, že za chvíli budou autům končit přední světla u zadních dveří. Very Happy U C5 a 407 je 3.0 V6 už moc, 2.2 Hdi biturbo je paráda, ale proti BMW je moc nic spotřeba a dvě turba = dvě starosti.
2,0 Hdi se 100 kW se mi nezdá už moc z dvoulitru, proti BMW zase nižší spolehlivost a vyšší spotřeba. Jelikož mám teď hodně slušnou 1.8, by jen s 90 PS a jsem spokojený, tak už pokukuji po něčem živějším. Líbil se mi 2.0 16V s těmi 140 koníky, to je paráda, ale komu by se dnes chtělo jezdit město ve dvouciferných litrážích. Navíc zatáh turbodieselů je vesměs impozantní. Vždycky jsem chtěl auto s pohonem zadku. Dodělávám teď už bůhvíkolikátou evoluci klasické Škodovky 136 a s tou je paráda povození a taky má poháněnej zadek. Už se těším, až se v ní projedu, plácám se s ní už zase 2 roky, které stojí v garáži. V plechovčičkách čeká modrá metalíza ala Octavie RS II, kola jsou 7,5x16 Borbet T s pneu 205/45/16 Nokian Z, podvozek HP Sporting, vytažené blatníčky, nové komplet brzdy, vedení k nim, motor a převodovka po GO, nápravy přední i zadní z nových dílů. Největší sranda je, že díly na přední nápravu jsem složil do 1200,- Very Happy Nové svisláky, kuláky, gumy a uložení ramen, montážní materiál, 4x čepy ramen (takové dlouhé tyče co drží ramena v nápravnici), díly řízení, všechny manžety apod. ložiska....a tak dál no. To za víc koupí člověk na novější auto leda tak prd. Navíc, tenhle vehikl skládám ve volném čase v garáži.

Mno, nevím. Je to zapeklitá věc a člověk když teď vybral výborně (Xantík), tak by nerad šlápl do bobku. Very Happy Ale šestikvalt 163 koní, z 0-100 za 8,3 s, maximálka 225 km/h a ve 130 - 160 spotřeba 5,5 litru na šestku, krása. Někdy si říkám, že bývalému kolegovi tento vozík závidím. Very Happy Jezdil jsem teď chvilečku s BMW 330d a to je právě ten šestiválec a je to fakt mazec. Øízení, brzdy a řazení jde hezky ztuha, je to auto pro pravé chlapy. Very Happy Parádička. Ale i já se svejma 169 cm jsem se cítil trošku stísněně. Zvuk to nemá ani jako nafta. Very Happy
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 7:16 am    Předmět: Citovat

Hoši, hoši, nevím kolik vám je, ale budiž.

Mě neskutečně udivuje, jak se snažíte omluvit si a vsugerovat, že například při 130-160 to auto pojede za tři litry, ale že máte pod kapotou raketu. To se bavím, tedy. Very Happy Zajímalo by mě, jakou vlastně průměrnou rychlost za cca pět let máte teď a věřtě, že na průměrnou spotřebu 5 litrů zapoměòte, pokud tedy s tím budete jezdit a jako tedy říkám jezdit, né s vajcama na chatičku. Hodně se bavím u toho, jak si někdo myslí, že bude mít třílitrovou naftovou raketu se spotřebou pět litrů. Hoši omlouvám se, ale jako fór to je dobré.

Nicméně, jo, jo, BMW je slušný vůz ve všech směrech a říkat mi pane také bych byl rád. Nicméně nezapomínejme, zase budete kupovat ojeté fáro a zase to budete krmit. Přeji ale mnoho úspěchů a štěstí při výběru a hlavně, a to šlape.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 8:48 am    Předmět: Citovat

Alien napsal:
Hoši, hoši, nevím kolik vám je, ale budiž.

Mě neskutečně udivuje, jak se snažíte omluvit si a vsugerovat, že například při 130-160 to auto pojede za tři litry, ale že máte pod kapotou raketu. To se bavím, tedy. Very Happy Zajímalo by mě, jakou vlastně průměrnou rychlost za cca pět let máte teď a věřtě, že na průměrnou spotřebu 5 litrů zapoměòte, pokud tedy s tím budete jezdit a jako tedy říkám jezdit, né s vajcama na chatičku. Hodně se bavím u toho, jak si někdo myslí, že bude mít třílitrovou naftovou raketu se spotřebou pět litrů. Hoši omlouvám se, ale jako fór to je dobré.

Nicméně, jo, jo, BMW je slušný vůz ve všech směrech a říkat mi pane také bych byl rád. Nicméně nezapomínejme, zase budete kupovat ojeté fáro a zase to budete krmit. Přeji ale mnoho úspěchů a štěstí při výběru a hlavně, a to šlape.


Jenomže těch 5,5 s tím dieselovým třílitrem je moje vlastní zkušenost. Very Happy S 320d jsem byl na tomtéž. Nicméně obojí to byly roky 2005 (320d) a 330d byl 2006.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:28 am    Předmět: Citovat

Aliene mě spotřeba zas tak netrápí. Mám 2.0 HDI a v současné době bych jej vyměnil i za 3.0 6V v automatu. Já jsem jen chtěl říct, že dle mého názoru je BMW v motorech hodně vepředu. Samozřejmě člověk musí mít i na údržbu.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Aliene mě spotřeba zas tak netrápí. Mám 2.0 HDI a v současné době bych jej vyměnil i za 3.0 6V v automatu. Já jsem jen chtěl říct, že dle mého názoru je BMW v motorech hodně vepředu. Samozřejmě člověk musí mít i na údržbu.


Jo, jo, já jsem nemyslel jestli na to někdo má či nemá a jaký motor a podobně. Mě ale zkušenosti a život naučil dívat se na to s nadhledem a když vidím někdy ty nadšené plány, plné nadějí a plné výkonů nad 200 koní za nulové náklady, tak mě to příjemně baví, no. Wink

Osobně čekám na HDi s automatem v C5 a nebo opět V6 v automatu. Spíš bych si ale chtěl zkusit druhou stranu mince, tedy aspoò min. 100kW_vou naftu, no. Už jsem trochu víc namlsaný a už to není motor, jako motor, no.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Ta 320d se opravdu povedla, ale ta cena není pro mě. Jinak ji má skoro soused a já jen pokukuji. Dělá si jen samé fórky, např: "ta mrcha neumí jet pomalu, furt to auto někam spěchá, nebo: nefunguje mi asi palivoměr, najel jsem 1200Km a ještě se kontrolka ani nerožla", a to si myslím že je tam dokonce jen 60l nádrž Wink
http://www.autoweb.cz/recenze-testy-aut/bmw-320d/396
http://www.autoweb.cz/recenze-testy-aut/za-volantem-bmw-320da/2420
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:52 pm    Předmět: Citovat

Alien napsal:
Kaspřik napsal:
Aliene mě spotřeba zas tak netrápí. Mám 2.0 HDI a v současné době bych jej vyměnil i za 3.0 6V v automatu. Já jsem jen chtěl říct, že dle mého názoru je BMW v motorech hodně vepředu. Samozřejmě člověk musí mít i na údržbu.


Jo, jo, já jsem nemyslel jestli na to někdo má či nemá a jaký motor a podobně. Mě ale zkušenosti a život naučil dívat se na to s nadhledem a když vidím někdy ty nadšené plány, plné nadějí a plné výkonů nad 200 koní za nulové náklady, tak mě to příjemně baví, no. Wink

Osobně čekám na HDi s automatem v C5 a nebo opět V6 v automatu. Spíš bych si ale chtěl zkusit druhou stranu mince, tedy aspoò min. 100kW_vou naftu, no. Už jsem trochu víc namlsaný a už to není motor, jako motor, no.


Já nevím jestli špatně čteš, ale ten motor skutečně jezdí tak jak jezdí a v podstatě za minimum. Jezdil jsem už s něco autama a tak mě něco jen tak nepřekvapí. Taky mi vadí, že ceny jsou oproti C5 a P407 klidně i o 100 až 150 000 kč vyšší, ale co se dá dělat. Zatím ještě počkám až dojedu věci co mě stála rekonstrukce bydlení a pak to rozklousknu, bůhví jaké ceny pak za ten 1 - 2 roky budou. Nicméně nedělal bych z nás dementy, myslím, že takové známkování ti nepřísluší, přestože budeš asi starší než já (29).
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 2:10 pm    Předmět: Citovat

Jirka_xantík napsal:
Alien napsal:
Kaspřik napsal:
Aliene mě spotřeba zas tak netrápí. Mám 2.0 HDI a v současné době bych jej vyměnil i za 3.0 6V v automatu. Já jsem jen chtěl říct, že dle mého názoru je BMW v motorech hodně vepředu. Samozřejmě člověk musí mít i na údržbu.


Jo, jo, já jsem nemyslel jestli na to někdo má či nemá a jaký motor a podobně. Mě ale zkušenosti a život naučil dívat se na to s nadhledem a když vidím někdy ty nadšené plány, plné nadějí a plné výkonů nad 200 koní za nulové náklady, tak mě to příjemně baví, no. Wink

Osobně čekám na HDi s automatem v C5 a nebo opět V6 v automatu. Spíš bych si ale chtěl zkusit druhou stranu mince, tedy aspoò min. 100kW_vou naftu, no. Už jsem trochu víc namlsaný a už to není motor, jako motor, no.


Já nevím jestli špatně čteš, ale ten motor skutečně jezdí tak jak jezdí a v podstatě za minimum. Jezdil jsem už s něco autama a tak mě něco jen tak nepřekvapí. Taky mi vadí, že ceny jsou oproti C5 a P407 klidně i o 100 až 150 000 kč vyšší, ale co se dá dělat. Zatím ještě počkám až dojedu věci co mě stála rekonstrukce bydlení a pak to rozklousknu, bůhví jaké ceny pak za ten 1 - 2 roky budou. Nicméně nedělal bych z nás dementy, myslím, že takové známkování ti nepřísluší, přestože budeš asi starší než já (29).


Nevím co se rozčiluješ, nikde jsem nikoho neznámkoval a rozhodně jsem nikde nikoho nenazval dementem.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)