Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zadní "tlumiče" - netlumí

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tron79



Založen: 10.7.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 1:48 pm    Předmět: Zadní "tlumiče" - netlumí Citovat

Moje Xantia 1,8i 16V má problém a asi za to můžu já Crying or Very sad Už delší dobu jsem si říkal že musím v servise doplnit hydraulickou kapalinu, ale nějak jsem se tam pořád nemohl dostat - ukazatel hladiny už byl delší dobu pod riskou. Jednoho rána jsem nastartoval ale zadní náprava se "nenafoukla" - podvozek zůstal dole v nejnižší možné poloze. Přední náprava funguje bez problémů. Manuální páčkou jsem teda zvednul podvozek do vyšší polohy - přední i zadní náprava se zvedne. Dám tedy páčku zpět do normální střední polohy - přední náprava ok, ale zadní zůstane trčet nahoře. Když zkusím rukama "zapérovat" nad zadními koly, tak vůbec netlumí - naprosto natvrdo. V servise mi už kapalinu dolili, ale problém přetrvává dál.
Jízda bez zadního tlumení je samozřejmě hodně nepříjemná. Také když auto odstavím, tak velice rychle zadek opět klesne do nejnižší polohy (to často už během jízdy), i když jsem si ho před tím trošku přizvedl.

Můžete mi prosím někdo poradit, co se asi stalo za problém a co je tudíž potřeba opravit? Rád bych to dal do servisu už s konkrétní znalostí problému. Díky
PS: jsem Xantia-lajk
_________________
Xantia 1,8i V16 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Podle toho co pises je vypadle spojovaci tahlo mezi korektorem a zkrutnou tyci zadni napravy. Pricinou jsou zpravidla vyrezle kulicky, na ktere je spojovaci tahlo namacknute. Dalsi zde http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004060501 a zde http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=vymena-starych-kulek-na-zadnim-korektoru&cisloclanku=2007110001 Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 3:58 pm    Předmět: Citovat

dolejvat LHM v servisu je zbytečná ztráta času i peněz, to si můžeš dolejt sám na parkovišti. Víčko můžeš sundat bez problému, není tam žádnej přetlak nebo podtlak, jen při nastartovaným motoru zvedneš auto do nejvyšší polohy a pomalu dolejváš. Když naleješ víc ničemu to nevadí, jen ti to pak může tím víčkem trochu vytect, ale to stačí utřít.
mrkni jen tak pro zajímavost sem http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005062001 nebo i na další články
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

Zdravim ,nesmutni . Problém bude kolem zadního korektoru, to přepákování,nebo kulky u táhla. To je taková věc co bude jednou řešit každej xantiák . Nevím odkud jsi ,ale jestli jsi poblíž Jihlavy tak bych se ti na to mrknul. Jsem taky jen amatér,ale tohle si udělám sám Wink
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 5:50 pm    Předmět: Rada Citovat

Pokud ti mohu poradit tak si pročti celé toto forum a dozvíš se spoustu věcí o kterých nemáš ani tušení a ušetří ti spoustu práce času a peněz a strachu z toho co to zase bude stát.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Budeš mít problém kolem zadního korektoru, jak psali vejš. Zarezlá táhla, plast táhlo vyběhaný i s kulovým koubkem ...
Kdyby si napsal do svého profilu aspoò přibližné bydliště Exclamation , mohl by tě nekdo nasměrovat kam se obrátit, aby tě v nějakém servisu z té sumy za drobnou "banální" opravu netrefilo ... Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tron79



Založen: 10.7.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Super, díky moc za odpovědi. Doplnil jsem si profil - jsem z Třebíče a obvykle dávám auto do místního servisu Autostar Svoboda.
Četl jsem si článek o korektoru, tak jsem o něco chytřejší, podívám se pod auto, jestli tam něco uvidím Smile
_________________
Xantia 1,8i V16 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 9:45 am    Předmět: korektor Citovat

Jen tě chci upozornit že pokud polezeš pod auto tak se nespoléhej na hydrauliku když to zvedneš a polezeš pod auto.V každym případě si auto podlož špalky kdyby jsi hnul s táhly na korektoru a nebo by praskla hadička,trubička tak auto letí dolu a ty jsi placatej.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)