Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

1.9TD spotreba 9l :(
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

V lete naložený vozík cca 700kg , vzadu zložené sedadlá napchatých cca400kg. Rozloženie váhy len tipujem bo celá paleta vážila presne 1104kg. Cie¾ 120km vzdialený spotreba 7l-7,5l. Cyklus mestský (cez dediny) 80km ostatné dialnica resp. R1 40km. Wink
A to som jazdil tak od leta do novembra min. 3x dotýždòa. Cool
Spokojnos nado všetko čo sa týka spotreby. Very Happy
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 6:42 pm    Předmět: Citovat

Já mám taky spotřebu 9l. Když to prošlápnu, tak je za mnou vždycky nehorázně kouře, blikaji na mě. Fakt to hulí hrozně moc, ale jenom při plnym plynu, uplný oblaka. Jinak jezdim tak za 6, přilejvám celoročně do nafty aditiva, používám jenom olej Mag od Castrolu, měnim filtry, ale ty brutální oblaka to by asi bejt nemělo, ne? Zátah to teda má jako kráva, to zas jo...
I při normálnim rozjezdu vidim černej kouř v zrcátku, ne sice tolik, ale je tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

Páánové,řešení vaší devítilitrové spotřeby je nasnadě Very Happy
Takže nechyt vyndat vstřiky,zkontrolovat,zda rozprašují,a jejich tlak pokud ne,nové špičky.
Nechat si na čerpadle seřídit dávku,a předvstřik.

No,a to je celé,pokud bude mít to,co jsem vyjmenoval v pořádku,tak už brutálně hulit nebude,a žrát 9l už taky nebude. Very Happy

Samozřejmostí je mít čistý vzduchový filtr,a všude dotažené hadice na sání vzduchu,a vůbec mít celou vzduchovou soustavu těsnou Wink

Jinak,abych se přiznal,jezdí mi to super,spotřebu jakou mám držím lehkou nohou,když jsem na to dneska šlápnul ,abych stihl projet na žlutou,tak za mnou málem nebylo vidět Very Happy ,ale ja to za*raný jízdama po městě,nicméně asi budu chtít trošku ubrat na naftě.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bobe



Založen: 14.8.2009
Příspěvky: 159
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

A může mi někdo prozradit kde se vlastně na čerpadle seřizuje dávka paliva?
_________________
X2 HDi-80kw
Diagnostika s LEXII-Praha-Zásmuky za 300,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

Sice jsem viděl,jak se to dělá,ale už je to dávno,tuším ža za plynovou pákou v zadní části čerpadla jsou na to seřizovací šrouby.Ale ty se do toho nehrab,pokud to neumíš,stačí chybný pohyb,a už nemusíš odjet Wink
Já to taky přenechal odborníkům,sám bych to nedělal ani náhodou.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bobe



Založen: 14.8.2009
Příspěvky: 159
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

Nemůže se všechno nechat na odborníky Smile Co zlaté naše ručičky Smile
V nejhorším vyndám čerpadlo a nechám ho seřídit u odborníka Smile
Ale já si myslím že když se k tomu člověk postaví zodpovědně SmileSmileSmile a bez spěchu, může trošku experimentovat SmileSmile Proč hned vyhazovat těžce vydělané penízky Smile
_________________
X2 HDi-80kw
Diagnostika s LEXII-Praha-Zásmuky za 300,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 11:17 pm    Předmět: Citovat

Nojo,čerpadlo seřídit samo můžeš nechat,ale předvstřik se nastavuje na autě natočením čerpadla v řádu milimetrů,a to se musí dělat na autě,a na to je potřeba mít jistou znalost,a cit,který nemám Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

No také bych se chtěl dostat na slušnější spotřebu, poslední dobou se mi celkem zvedla, je to k 7 litrům. Je pravda, že pokud chci trochu zrychlit, tak to musím točit, protože to mám nějaké zdechlé, nevím jestli turbo či co, ale prostě to nejede a nějaký turbo efekt jsem ještě nezažil. Zatím jsem do toho nechtěl šourat, protože mě to převeze z bodu A do bodu B, ale občas je problém předjet i 120cku. Nevíte o někom v okolí Rychnova nad Kněžnou kdo by se mi na to podíval za slušný peníz. Díky
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
€mo



Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Agnes napsal:
No také bych se chtěl dostat na slušnější spotřebu, poslední dobou se mi celkem zvedla, je to k 7 litrům. Je pravda, že pokud chci trochu zrychlit, tak to musím točit, protože to mám nějaké zdechlé, nevím jestli turbo či co, ale prostě to nejede a nějaký turbo efekt jsem ještě nezažil. Zatím jsem do toho nechtěl šourat, protože mě to převeze z bodu A do bodu B, ale občas je problém předjet i 120cku. Nevíte o někom v okolí Rychnova nad Kněžnou kdo by se mi na to podíval za slušný peníz. Díky


no uz si to tu raz pisal... http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=690&highlight=turbo a ja stele tvrdohlavo hovorim ze u 1,9TD je turbo nato, aby to vobec jazdilo... ked taha 66KW taku kravu ako je XA tak od toho zazrak necakaj. A okrem ineho mam skusenost ze bez turba to naozaj nejde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

€mo napsal:
Agnes napsal:
No také bych se chtěl dostat na slušnější spotřebu, poslední dobou se mi celkem zvedla, je to k 7 litrům. Je pravda, že pokud chci trochu zrychlit, tak to musím točit, protože to mám nějaké zdechlé, nevím jestli turbo či co, ale prostě to nejede a nějaký turbo efekt jsem ještě nezažil. Zatím jsem do toho nechtěl šourat, protože mě to převeze z bodu A do bodu B, ale občas je problém předjet i 120cku. Nevíte o někom v okolí Rychnova nad Kněžnou kdo by se mi na to podíval za slušný peníz. Díky


no uz si to tu raz pisal... http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=690&highlight=turbo a ja stele tvrdohlavo hovorim ze u 1,9TD je turbo nato, aby to vobec jazdilo... ked taha 66KW taku kravu ako je XA tak od toho zazrak necakaj. A okrem ineho mam skusenost ze bez turba to naozaj nejde...


No neříkám, že je to turbem. Pes může být zakopán kdekoliv. Proto bych potřeboval někoho schopného, který by řekl co a jak. Ale co tady na diskuzi čtu, tak ta moje Xa prostě nejezdí tak jako mnoha diskutujícím.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

Hm hm,tak určitě si můžeš svépomocí prolézt motor,a utáhnout všechny stahovací pásky na vzduchových hadicích,a na připojení k intercooleru.

Pak hlavně mrkni,jestli nemáš prdlou a nebo porovitou hadičku co vede ze sání k čerpadlu,já ji pro jistotu vyměnil za opletenou,a i když ta původní nebyla prasklá,stejně to jede líp Laughing

Nebo přicpanej naftovej filtr taky umí zadusit auto.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj , jsem tu sice nový , ale toto vlákno mě nutí reagovat Smile .
V BXu sem měl 1,8TD . Měl sem dvě auta. V prvním se vstřikovacím čerpadlem Lucas a špatně fungujícím turbem ( plnilo až ve vyšších otáčkách - asi nedosedal ventil obtoku ). V otáčkách , až se chytlo turbo , šel z výfuku dým do černa. Sptřeba po městě byla kolem 6L/100km.
V druhým autě sem měl vstřikovací čerpadlo Bosch a turbo fungovalo dobře ( motor začínal tahat od 1500ot/min ) . Dalo se řadit dřív , spotřeba po vykuchání katalyzátoru ( po vykuchání lepší akcelerace, nižší kouřivost ) byla kolem 5,5L/100km .
Nevím o kolik je Xantie těžší , než BX , ale spotřebu s dobře seřízeným motorem a klidně jezdícím řidičem bych viděl max. o litr vyšší ( po městě ).
Teď co s motorem:
Nejdřív bych nastavil vůle na ventilech.
Potom základní nastavení předstihu na čerpadle ( nejlíp pomocí úchylkoměru - je to nejpřesnější ).
Potom bych proměřil plnící tlak turba ( stačí manometr za cca. 70kč a " T " kus pro napojení ).
Po seřízení plnícího tlaku na správnou hodnotu ( nebo o kapánek vyšší ) , případně rozchození regulace turba bych se pustil do seřizování dávky na vstřikovacím čerpadle. A to včetně korekce na plnící tlak.
Správně nastavený čerpadlo by mělo lehce zakouřit při plným zatížení ( lehce zakouřit = jen trocha kouře do hněda ) .
Nemá cenu nechat motor kouřit do černa, Výkon to nezvýší , jen proletí nafta do výfuku bez využití.
Další závady na motoru , typu nízkých kompresních tlaků nebo špatně nastavených rozvodů sem vynechal . . .
P.S.: Úchylkoměr na nastvení předstihu a manometr mám Smile
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 7:40 am    Předmět: Citovat

Trošku OT,já mám taky BX 1,8Turbo,čerpadlo Bosch,seřízené,vstřiky udělané,všechno tak jak má být,a jede mi +- za 6 litrů a kousek,mám hodně lehkou nohu,turbo zabírá od 2200 otáček cca,takže už asi nebude nejnovější.Jak jsi to myslel s tím nedovírajícím obtokovým ventilem?A japak se na něm seřizuje plnící tlak?Já mám ten názor,že už mi asi trubo prd tlačí,a proto natlačí jen malý tlak,a ten obtokový ventil se vlastně ani neuplatní,není to tak?
A s tím manometrem,to je můj rest,budu to muset taky proměřit,kde jsi ho kupoval?Dík
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj , ten obtokovej ventil je vlastně bypas kolem turbínky. Pokud nezavře úplně , nejde na turbínku dostatek výfukových plynů a ta se neroztáčí a tím pádem turbo netlačí vzduch do motoru. Vzhledem k otáčkám , ve kterých ti zabírá , ti obtok netěsní. Na turbu je regulační dóza ( vede do ní hadička ze sání ) která je táhlem spojená s obtokem. Táhlo je seřizovací . Zkrácením táhla zvýšíš předpětí na pružině ( je schovaná v dóze ) a zvýšíš plnící tlak. Hlavně se to musí hýbat . . .
I starší turbo potřebuje regulaci , jinak tlačí příliš vysokej tlak a tím může pohřbít sebe i motor.
Manometr sem kupoval někde přes net, tu adresu mám v práci . . . Stačí dát " manometr " do googlu . . .
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobe



Založen: 14.8.2009
Příspěvky: 159
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

No já bych asi nejdříve napojil manometr někam za turbo a změřil bych tlak který by se měl zastavit při zatíženém motoru, to jest jízdou na 0,9 atm. Pokud je ten tlak nižší tak bych se podíval jetli mi někde neuniká vzduch. Stačí malá netěsnost a turbo už nemá sílu plnit jak má. Co se týče spotřeby, já měl taky BX 1,7 TD. Toto vozítko je o pár set kg lehčí než Xantia a bylo to taky znát. Bylo podstatně živější, spotřebu jsem měl vždy kolem 6l a co bylo asi nejzajímavější, i teplý motor startoval vždy v pohodě. Teď mne napadlo, to blbě startování za tepla může ovlivòovat i předevstřik. Když je nastaven na měkký chod motoru tak ohřátej hůře startuje ale když je nastaven na tvrdší chod tak startuje v pohodě. Na BX jsem to zkoušel tak nevím proč mne to nenapadlo dříve SmileSmile
_________________
X2 HDi-80kw
Diagnostika s LEXII-Praha-Zásmuky za 300,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)