Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2.1 TD kolisa volnobeh
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal666



Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 7:44 am    Předmět: 2.1 TD kolisa volnobeh Citovat

Zdravim,
nema nekdo zkusenost s kolisanim volnobeho mezi 1000 a 1500 ot. a ze zpozdenim reaguje na ubrani plynu. Dela to jen obcas.
Jeste mi nekdy rozsviti STOP + kontrolku teploty, jen asi na 2 vteriny a vypne. Teplota je ale kolem 80.
Je to Xantia Break 2.1 TD model 96.
Diky, Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peto



Založen: 24.7.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Martin Sk

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 7:44 pm    Předmět: Citovat

ta teplota to robilo aj mne pri zapnuti klimy a signalizovalo to nezopnutie jednej vrtule na saharach. skus ak mas klimu zapnut a pozret ci sa tocia obe, alebo skus vycistit relatka. otacky neviem Confused
Hdi 2.0 80 KW 2000
_________________
Xantuška II. 2.0 Hdi 80 kw Millenium 5.1. 2000

Jedine PaM Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 9:03 am    Předmět: Re: 2.1 TD kolisa volnobeh Citovat

Michal666 napsal:
Zdravim,
nema nekdo zkusenost s kolisanim volnobeho mezi 1000 a 1500 ot. a ze zpozdenim reaguje na ubrani plynu. Dela to jen obcas.
Jeste mi nekdy rozsviti STOP + kontrolku teploty, jen asi na 2 vteriny a vypne. Teplota je ale kolem 80.
Je to Xantia Break 2.1 TD model 96.
Diky, Michal


Volnoběh by měl být někde kolem 750ot/min na studeným motoru cca 850-900ot/min. Takže 1000 - 1500 jsou vysoké otáčky. Každopádně kolísání otáček může ukazovat na problém třeba s čerpadlem Lucas Epic Sad
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal666



Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

Díky, je jednodussi oprava nebo vymena za mechanicke cerpadlo z XM? Tyhle se nejak nepovedly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Uplně se změní charakteristika motoru, myslím tím k horšímu, ale vše záleží na tobě v jakém stavu vozidlo ještě je atd.
Výměnou čerpadla musíš vyměnit i vstřiky a jesli použiješ Bosch tak i trubky k nim.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
šedivák



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 48
Bydliště: N. Borek

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Je to notoricky známý jev na motoru 2,1TD a příčinou je zelený čidlo na boku motoru (snímá teplotu pro řídící jednotku). Byla to první věc, kterou sem měnil.
_________________
X1 2.1TD BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal666



Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Neví někdo kdo opravuje ty čerpadla a cenu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 7:40 pm    Předmět: Citovat

Michal666 napsal:
Neví někdo kdo opravuje ty čerpadla a cenu?


Už se to tu i na citoeny.cz řešilo mockrát... stačí hledat... Bohužel Lucas neumí opravit kdejakej jouda, takže je jen pár míst v ČR kde jsou vybaveni. Dobrý reference i ceny (prý) mají zde: http://www.beneco.cz/
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 3:02 pm    Předmět: Citovat

Chápu, že se tu řeší 2,1TD, ale mám ten samý problém na svý 1,6i. Teda když jsem to koupil, chvíli to houpalo a pak časem se to nějak samo srovnalo. Ale nedávno jsem odpojil baterku, protože jsem se hrabal v páčce blinkrů (jaksi se mi stalo, že nejde zaaretovat blinkr dolů. Do té polohy mě to ani nepustí - do páčky se jen tak nedostanu, tak koupím z vrakáče) a proto jsem odpojil baterku. Po opětovném připojení mi to začalo dělat znova (a je to horší, teď mi třeba kvůli tomu i chcípne motor). Mám též podezření na čidlo teploty k ØJ, ale u svý 1,6i to nějak nemůžu najít. Našel jsem akorát modrý se žlutým proužkem na chladiči, což je nejspíš k sahaře. Ale ostatní dvě nemůžu najít. Může někdo poradit? Díky moc.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

měly by být 3 za sebou na zadní straně motoru u stěny s kabinou,jakoby dole za hlavou motoru,prostě hledej vzadu na motoru u zadní stěny,a najdeš Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 8:07 am    Předmět: Citovat

JiRaY: Tam jsem právě nějaký konektor našel, ale je k němu tak blbý přístup nejen pro (de)montáž, ale i pro kouknutí, co že to vlastně je... Zkusím kouknout líp. Díky moc.


EDIT: Chci se zeptat, je možný, že by byl vadný snímač otáček? Nebo to by auto ani nejelo? Díky za odpověď.

EDIT2: JiRaY: Tak jsem si pomohl mobilem s foákem. A jsem z toho ještě větší jelen. Tam, jak jsi radil, za termostatem, mám dva konektory. Další modrý a zelený. Podle návodu tady na Xantiaclubu tuším, že v háji možná bude ten zelený. Jen by mě zajímalo, kde je teda ten hnědý.. Ale asi nebude potřeba, ten supluje onen modrý konektor se žlutým proužkem na chladiči. Snad.

Díky za radu.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 10:55 pm    Předmět: Citovat

Modrý je teploměr, zelený je řídící jednotka a hnědý mají dvouvrtuláci-tudíš klimatici.
S vadným čidlem otáček jedou jen motory které mají i 2. snímač otáček vačky, (v nouzovém režimu) tudíš xantia nee.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 11:05 pm    Předmět: Citovat

Michal666 napsal:
Neví někdo kdo opravuje ty čerpadla a cenu?


Tady máš o epicu něco: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=608&postdays=0&postorder=asc&highlight=jakou+naftu&start=30
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal666



Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 8:17 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Modrý je teploměr, zelený je řídící jednotka a hnědý mají dvouvrtuláci-tudíš klimatici.
S vadným čidlem otáček jedou jen motory které mají i 2. snímač otáček vačky, (v nouzovém režimu) tudíš xantia nee.

Já mám i hnědý a nemám klimu, asi je špatný, někdy mě sepnou vrtule jen tak a když to vypnu, tak taky někdy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal666



Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vyměnil zelený čidlo a otáčky nekolisaj. Zatím najeto 2500 km a je to dobrý. i chod motoru je lepší, takže závada je odstraněna. No zase mi začal chlastat vodu. Tak mam po radosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)