Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Potreboval bych pomoc s koupi nove Xantii
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Nabídka pro členy Xantiaclubu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xferis



Založen: 1.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 5:09 pm    Předmět: Potreboval bych pomoc s koupi nove Xantii Citovat

Zdravim vsechny xantiaky, libi se mi tohle auto, ale bohuzel s nim nemam zadne zkusenosti, proto bych chtel poprosit nekoho z okoli Hradce Kralove (tam xantia, po ktere prahnu stoji), kdo by byl ochotny (samozrejme to nechci zadarmo) jet se se mnou podivat na tento vuz a poradit mi, jestli je ok.

Auto je pekne, garazovane a musi do sveta z duvodu, ze majitel dostal nove sluzebni auto.

Diky za vsechny odpovedi.

Feri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

A nějaké fotky a nebo odkaz na webovky by byly?
Neboj- nechci Ti ho vyfouknout před nosem. Jen jsem zvědavý Idea
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 6:37 pm    Předmět: Citovat

Jestli máš na mysli tohle:
http://auto.bazos.cz/inzerat/2983767/xantia-18-16V.php
nevypadá to špatně, ale ze dvou fotek to nelze poznat.
Cena je ale trochu drsná, muselo by to být bez vady. Snad se někdo najde, kdo ti s tím pomůže.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xferis



Založen: 1.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

nn, ta to neni...mam vyhlidlou z roku 1994 nalitano 185tis za 30 000kč 1,9LTD...odkaz davat nebudu, z fotek stejne nic nepozname

na co si teda mam dat bacha specialne u tohodle dieslu...jeste neco jinyho nez je napsano v clanku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 10:00 pm    Předmět: Citovat

No osobně ti ročník 93-94. nedoporučuji. Nemá zámky hydrauliky náprav a má problémy s řízením, více: http://www.tipcars.com/applications/magazin/clanek.php?id_clanek=470
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:29 am    Předmět: Citovat

Ideálne pre teba by bolo fakt ma pri sebe nejakého znalca týchto vozov. Sám som tak bol kupova. Motro 1,9TD je dobrá vo¾ba sú to nenáročné húževnaté motory samozrejme keď sa o ne starali pred tebou tak jak mali ,myslím na pravidelnú údržbu. Spomínaš r.v.94 tak potom rozhodne mrkni na toto
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1023&highlight=
je to dos značná investícia ak je to poškodené. Tak ti prajem šastnú ruku pri výbere! Cool
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
No osobně ti ročník 93-94. nedoporučuji. Nemá zámky hydrauliky náprav a má problémy s řízením,....

Josefe ty mě děsíš. Shocked
Byl jsem prohlídnout kamarádovi 1,8 vyrobenou 2/94 a měla dvouvývodové čerpadlo a protipadací zámky. Zkontroloval jsem to radši podle org.čísla a r.v. seděl. Shocked To auto vypadalo moc hezky. Měl jsem podezření na "přestavbu", nakonec to vyřešil osud - někdo byl rychlejší. Crying or Very sad
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:22 pm    Předmět: Citovat

xferis napsal:
nn, ta to neni...mam vyhlidlou z roku 1994 nalitano 185tis za 30 000kč 1,9LTD...odkaz davat nebudu, z fotek stejne nic nepozname

na co si teda mam dat bacha specialne u tohodle dieslu...jeste neco jinyho nez je napsano v clanku?

Pokud se ti neozve někdo povolanější, tak ti zkusím pomoc. Nejsem vševědoucí, ale už nějaký pátek XANTIÍ jezdím.
Napiš PM.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xferis



Založen: 1.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

zeptam se jeste uplne jinak...oproti jinejm autum je asi potreba vic penez i casu na udrzbu je to tak? jelikoz sem jeste student, tak bych chtel poridit auto, ktery si ted koupim a nemusim se vicemene o nej starat (narazim na to, ze u xantii diky hydraulice je asi vetsi pravdepodobnost, ze se neco rozbije nez u aut bez hydrauliky).... xantie podle toho jak jsem procital net asi nebude idealni volba, nebo se mylim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

To se velice mýlíš.
Podle statistik patří XANTIE mezi velice spolehlivá auta.
Moji druhou jsem koupil před dvěma lety a neinvestoval jsem ani korunu, pokud nepočítám různá vylepšení. Jinak jezdím na hydraulice už 7 let a ani koruna investic.
Pokud si uvědomíš, že klasické pérování je taky poruchové a taky vyžaduje údržbu, tak hydraulika vychází levněji.
Jiná věc je, že klasické tlumiče nemusíš měnit dokud nebouchají a netlučou(tak to dělá většina majitelů), ale prázné koule u XA musíš aspoò nechat nafouknout za 200 CZK.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,xantie není výrazně nespolehlivé auto,ale vyžaduje celkem pravidelné investice,které nejsou nijak velké,ale jistou finanční zásobu vyžadují Wink

To znamená v podstatě to,že u každého auta,co koupíš musíš teoreticky udělat všechny náplně(olej,nemrzka+LHM),rozvody+ řemen,dofoukat koule,a dalších pár drobností,což obnáší celkem +- 10 000kč po koupi,samozřejmě to vše nemusíš dělat hned,a najednou ale většinou tě to nemine.

Pokud máš opravdu hluboko do kapsy,potřebuješ jen jezdit,a chceš maximálně spolehlivé auto,co chce jen oleje,a nechceš pravidelně řešit nějaké drobnosti,tak ti doporučím jiné auto,speciálně od citroenu třeba model ZX,AX,od peugeotu 306 atd...
Velmi spolehliví a nenároční jsou třeba japonci-toyota corolla,nissan primera/almera,mazda 323 apod...
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Henry napsal:
Josef 2. napsal:
No osobně ti ročník 93-94. nedoporučuji. Nemá zámky hydrauliky náprav a má problémy s řízením,....

Josefe ty mě děsíš. Shocked
Byl jsem prohlídnout kamarádovi 1,8 vyrobenou 2/94 a měla dvouvývodové čerpadlo a protipadací zámky. Zkontroloval jsem to radši podle org.čísla a r.v. seděl. Shocked To auto vypadalo moc hezky. Měl jsem podezření na "přestavbu", nakonec to vyřešil osud - někdo byl rychlejší. Crying or Very sad

Vím o těchto případech, je jich ale opravdu moc málo, dá se říct vyjímky, i Bobo měl 93 se zámkama, viděl jsem i originál zámky na BX , žádné dodělávky. Ale jak říkám, vzácné kusy.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xferis



Založen: 1.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 3:48 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,xantie není výrazně nespolehlivé auto,ale vyžaduje celkem pravidelné investice,které nejsou nijak velké,ale jistou finanční zásobu vyžadují Wink

To znamená v podstatě to,že u každého auta,co koupíš musíš teoreticky udělat všechny náplně(olej,nemrzka+LHM),rozvody+ řemen,dofoukat koule,a dalších pár drobností,což obnáší celkem +- 10 000kč po koupi,samozřejmě to vše nemusíš dělat hned,a najednou ale většinou tě to nemine.

Pokud máš opravdu hluboko do kapsy,potřebuješ jen jezdit,a chceš maximálně spolehlivé auto,co chce jen oleje,a nechceš pravidelně řešit nějaké drobnosti,tak ti doporučím jiné auto,speciálně od citroenu třeba model ZX,AX,od peugeotu 306 atd...
Velmi spolehliví a nenároční jsou třeba japonci-toyota corolla,nissan primera/almera,mazda 323 apod...

u peugeota 306 jsem u hledani aut zacinal, postupne sem vsak nachazel za podobny penize vetsi a i pro me hezci auta, az sem skoncil u xantie...tak prave nevim do ceho jit...pritom Henry zase pise uplnej opak tveho prispevku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Nechcem a do ničoho tlači,ale Xantie sa bᝠnemusíš. Je to spolahlivé autíčko a o nič viac nebudeš do neho investova než do iných značiek ,skôr naopak! A hlavne žiadne ojazdené auto ti neposkitne to¾ko čo Xantia. Všimni si len r.v. a výbavu toho auta oproti ostatným v tej kategorii atď. atď... Very Happy Keď sa v nej raz povozíš budeš vedie o čom tu teraz píšem! Cool
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 5:30 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Nechcem a do ničoho tlači,ale Xantie sa bᝠnemusíš. Je to spolahlivé autíčko a o nič viac nebudeš do neho investova než do iných značiek ,skôr naopak! A hlavne žiadne ojazdené auto ti neposkitne to¾ko čo Xantia. Všimni si len r.v. a výbavu toho auta oproti ostatným v tej kategorii atď. atď... Very Happy Keď sa v nej raz povozíš budeš vedie o čom tu teraz píšem! Cool


SOuhlasím s tebou peter,takový komfort jinde nezažije,a výbava je taky bohatá za nízkou cenu,ovšem takové ceny za opravy taky málokde zažije Very Happy

Ne,fakt,xantie není špatná,ale prostě žere peníze,říkejte si co chcete,není to auto pro někoho,kdo má 30 000kč,a na opravy nic nemá,to by brzo dojezdil,holt chce svou péči,a údržbu,která něco stojí,někdy víc,někdy míò.

Příkladně do HDi jsme za 2 roky nacpali do údržby necelých 20 000kč,ale u mojí zelené bestie to bylo o hodně horší,ono se to nasčítá,oleje,LHM,trubka hydrauliky,přetěsnění čerpadla,komplet brzdy,výfuk...atd...A najednou člověk kouká,jak je to drahé auto Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Nabídka pro členy Xantiaclubu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)