Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

koupě Xantie
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grapp



Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 4:25 pm    Předmět: koupě Xantie Citovat

Zdravím všechny,potřebuji poradit,chtěl bych zakoupit Xantii Break 2.0i 16v automat r.96 našel jsem si jí na netu,majitel mi napsal a poslal několik slušných foto,jsem z daleka a tak než se tam vypravím,co mi poradíte jako profíci na co si dát pozor,kam se dívat nejvíc.Měl jsem docela strach z toho pérování,ale píše,že...servisku to nemá,najeto 170000km,dovoz Francie,po výměně oleje a rozvodů ve
> > 155000km,loni před cca 5000km bylo děláno komplet pérování v hodnotě cca
> > 30000Kč-má už to Hydractiv2-takže všech 8koulí dáno nových.
Co vy na to? Děkuji moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PEPA



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, nechci nějak machrovat, ale už si viděl nějakou Xantii zblízka, u někoho známého, souseda a tak. Aby jsi mohl porovnat ty fotky a informace od prodávajího s nějakou objektivní skutečností. K vlastnímu výběru a nákupu - na těchto stránkách i na www.citroeny.cz je spousta informací o výběru auta ( to je malá loterie s často velkými následky) i o tom, co dělat po nákupu. Takhle se nedá říct nic jiného, než:
1) auto i přes ty km bude v solidním stavu, parádní koupě, ber ho.
2) je to šrot na odstřel, prodávající hledá neználka, čeká tě jen trápení a investice do vraku a zklamání z volby Xantie.
Nikdo Ti ale s klidným svědomím od klávesnice počítače neřekne víc. Pokud chceš, zavolej mi na 604193684, můžeš přijít na kukačku a zeptat se na víc.
Přeji ti štastnou ruku při výběru a hodně km s kočárem Xantia.PEPA
_________________
Xantia 2, 99, 1,8i16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

Pepa má dost pravdu, já bych hlavně doporučil tenhle článeček na klubových stránkách http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004080201
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 6:13 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
Pepa má dost pravdu,

Nema dost pravdu, ale 100% pravdu!! Ja mel ruzne dlouho krome Forda snad vsechny auta. Moc se mi libila Magda 626, ta mi nejlepe pasovala do ruky. Kdyz na jare prisla potreba vymeny a sjel jsem si s Xantusi, tak padly i jak se mi kamaradi smeji "citove vztahy" a behem nekolikati hodin jsem se rozhodl. Mel jsem ale vyhodu, ze jsem kupoval auto s "rodokmenem" a navic mela opravene nebo vymenene strategicke komponenty. Ted uz vim, ze dalsi auto bude nejaka mladsi X2. Proste starsi clovek jako ja potrebuje uz sve pohodlicko a ne prijet po delsi ceste zlomenej a vyklepanej jak startka.
Takze stastnou ruku pri vyberu, tohle auto stoji za to....
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 7:38 pm    Předmět: Citovat

Pavle asi tak jsem to myslel s tou pepovo pravdou... jinak já aniž bych věděl o těchto stránkách jsem si xantii taky pořídil respektive jsem jel do bazaru pro trojkovýho golfa respektive vento 1.9tdi a když jsem zjistil co je to za šunku tak jsem se ještě po tom bazaru procházel a stála tam má white lady v tu dobu jsem věděl o xantii jen to že to nemá prožiny a tlumiče ale pruží to "trochu" jinak pak jsem se v ní svez... bazárista ještě tvrdil že auto je po repasu podvozku (nová LHM a dofouklí popř. vyměněný koule) sice na to nebyl doklad ale já mu věřil a auto koupil mělo ještě pár much které dolaďuju ale ty s provozem neměli co dočinění.... teď jsem byl v servisu a mechanik mi řekl že podvozek je opravdu po repasu čímž jsem byl mile překvapen že bazárista nekecal a řekl mi o autě vše co věděl a jsem s xantií velmi spokojen a i přes to že věkem ještě dost mlád tak pohodlíčko oceòuji velmi jelikož jezdim celkem dost a hlavně dlouhý trasy relativně takže na xantii nedám dopustit! A moje příští auto? Xantie mladší ale xantie a taky možná v silnějšim motoru a lepší výbavě a možná kombík ale to je ve hvězdách mam jí přes půl roku a musim "zaklepat" měnim jen provozní věci jako jsou brzdové kotouče a destičky olej a teď jsem prvně měnil jednu kouli jinak šlape jak švýcary ale to už se asi moc rozkecávám prostě a jednoduše když to nebude šrot tak bych se xantie v žádném případě nebál! ... a koupil bych zase! Takže taky přeji šastnou ruky při výběru a a to houpe!!!
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

Přesně xantie je kouzelné a kvalitní auto,řekl bych,že z citroenů
když ne nejlepší,tak jeden z nejlepších,obzvláště X2 je už vychytaná.Já ji mám čtvrtým rokem a jediný díl,co nešlapal jak má byl termostat a tekl mě olej přes snímač tlaku oleje,ale to jsou fakt mušky- stovkové položky.Dál jsem už měnil normální věci jako výměna brzd-kotouče a desky,zadní díl výfuku,lano ručky,oleje+filtry,rozvody a to je vlastně všecko,ale to už je prostě normální nevyhnutelná údržba,které se nevyhne ani "japonec".Všechny věci jsem měnil spíš zpočátku,bylo to dáno běžným ojetím auta.Takže jen jezdím a jezdím,nic jiného bych nechtěl a nemluvím ani o pohodlí,KOMFORT k nezaplacení.
Hlavně se drž výše zmíněných rad,aby jsi nenarazil na šunku,nebo nedej bože skládanku,navíc kterou skládal bůhví kdo,tj pak vítr v kapse.
Osobně jsem měl taky obavy z koupě xantie,ale něco mě říkalo,že tak nádherné auto nemůže být špatné,navíc známý francouz s ní pendloval x let do francie a zpět a šlapala jak hodinky.Taky v té době vyšly více než pochvalné testy kvality aut-TUV a tam xantie fakt bodovali,až jsem zíral.Takže jsem šel do toho a kua nekecám,bylo to nejlepší co jsem mohl udělat,přišel bych o ten rauš,nirvánu z jízdy.Promiòte za ty expresivní výrazy,ale nestydím se za to a nejsem ani zhulený Cool
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

Já jsem tedy majitelem Xanti teprvka několik měsíců, ale musím potvrdit výše napsané.... Wink
Jen bych doplnil jeden (pro většinu lidí taky hodně podstatný) argument - cenu.
Tak jsem se vlastně k tomuhle auto dostal já. Potřebujeme velkého kombíka a moc peněz nebylo (stavíme barák) - max. strop byl cirka 120 tis. Kč A postupně jsem zjistil, že za tyhle peníze se v relativně dobrém stavu dá v týhle kategorii koupit asi jen ta Xa. Do té doby jsem v ní ani nejel (jen v kámošově BX), ale přesto jsem do toho šel a nelituju (aspoò zatím). Kupoval jsem jí přímo v Německu u Citroena (sice teda od soukromé osoby) a s 81 tkm (serviska, faktury) mě včetně převozu a přihlášení přišla na 91 tis. Kč. Myslím si, že za tyhle prachy bych lepší auto rozhodně nekoupil. Má sice nějaké mušky, ale řekl bych, že v normálu - nic extra. Co jsem zatím dělal, tak pouze dofuk koulí a seřízení podvozku.
Jinak na závěr musím říct, že před tím jsem prolezl tyhle stránky (a citroeny.cz) skrz na skrz - opravdu doporučuju! Wink A bacha na český bazary, postupně jsem viděl asi 6 aut a nepřesvědčilo mě ani jedno - a že byly v telefonu vychvalovaný až do nebes...
Jirka

PS: tohle je snad nejrozkecanější vlákno.... Laughing
_________________
Xana 2 Break - 1.8i 16V, XII/99, světlemodrá krasavice a taky můj první Citroen Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 5:59 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu i u mě byl prvotní impuls omezené finance na nákup auta.Chtěl jsem větší,POHODLNÉ a kvalitní auto a tehdy v kategorii do 140000 bodovala jedině xantie,nic jiného.Tak si kolikrát říkám,že prachy fakt nejsou všecko,mít jich víc mám asi peugeota,nebo bůhví co a nikdy bych nevěděl co je to požitek z jízdy i na českých cestách a jaký má skvělý xantia-club+ super zázemí ohledně servisu a dílů(Bobo z Hulína,Pat a Mat z Brna,Robert z Holetína a další).A to je fakt nemalé + pro nás majitele.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 10:00 am    Předmět: Citovat

Zdravim všechny co už se houpou. Pročítal jsem předchozí příspěvky a docela jsem se v nich našel. Taky bych rád koupil Xantii, uvažuju o nějaký mladší XII 1.8 16V break, ale i když jsem už tyhle stránky pročetl přepečlivě, moc si na to sám netroufám. Českejm bazaristům moc nedůvěřuju (už jsem se spálil, zajíc v pytli mi rezne před domem) a v cizině se nedomluvim. Rád bych získal kontakt na někoho, kdo dokáže dovézt Xantii a opavdu rozumí citroenům. Shánim informace kde se dá, ale zatim jsem moc neuspěl.
Neznáte někoho opravdu prověřenýho?
Díky moc za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

Martin Mad, vždy se nějaká maličkost přehlédne.... ale co si tak pamatuju tak Xantiák když kupoval Lucifera tak se nějak nachomejtnul k nějakýmu týpkovi co to tahá přímo od dealera z německa kterej má auta po 1. majiteli se serviskou a poctivýma km takže moje rada zní spoj se s nim nějak přes klubový stráky přes poštu bo jestli ho zastihneš na on-line chatu... a taky by neuškodilo kdybychom věděli odkud jsi....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Jsem z Pelhřimova ("tam maj nový krematorium") a nějaký velký cestování po republice pro mě nepřipadá v úvahu, ale kdyby to stálo za to, tak si rád vejlet udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 12:38 am    Předmět: koupě xantie Citovat

Dobrý den, pokud uvažujete o koupi vozu a nejste zrovna uživatel který natočí 35000 km a víc ročně doporučil bych Vám X2 a motor 1,8 16 nežere olej jako 8 ventily je spolehlivější a má vzhledem k vlastnostem vozu velice kultivovaný chod i zátah osobně bych vůbec nedoporučoval se při nákupu vozu pro svou vlastní potřebu řídit tuzemskými cenami v bazarech. Jako občasný dovozce a člověk který pár let pracoval v Německu vím o čem mluvím. Případně více na golagunmter@centrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 7:38 am    Předmět: Re: koupě xantie Citovat

gunter napsal:
Dobrý den, pokud uvažujete o koupi vozu a nejste zrovna uživatel který natočí 35000 km a víc ročně doporučil bych Vám X2 a motor 1,8 16 nežere olej jako 8 ventily je spolehlivější a má vzhledem k vlastnostem vozu velice kultivovaný chod i zátah osobně bych vůbec nedoporučoval se při nákupu vozu pro svou vlastní potřebu řídit tuzemskými cenami v bazarech. Jako občasný dovozce a člověk který pár let pracoval v Německu vím o čem mluvím. Případně více na golagunmter@centrum.cz

Souhlas. Radši si zajet do Německa pro auto s serviskou, a třeba i s více přiznanými kilometry, než koupit u nás nějakou naleštěnou mrchu bez servisky se zanedbanou údržbou, kde můžem stav tachometru jen odhadovat... Radši pojedu pro auto do Hamburku, než do Prahy.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

Martin Mad napsal:
Jsem z Pelhřimova ("tam maj nový krematorium") a nějaký velký cestování po republice pro mě nepřipadá v úvahu, ale kdyby to stálo za to, tak si rád vejlet udělám.


Zdravim te,hele nebudes tomu verit,ale znam kluka,ktery taha auta z ciziny docela dost a je primo z Pelhrimova.Taky mel xantii,2,0HDI,ale prodal ji,porotoze potreboval vetsi auto na tahani aut.Mozna ho znas,dela obcas vyhazovace v barech.Ma prezdivku"hlava",jinak se jmenuje Mira myslim...Jestli chces poslu i kontakt:) Cool
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

Ten kontakt by bodnul (napiš mi ho třeba na mejl), protože ho neznám. Nežiju tu ještě tak dlouho, abych znal místní smetánku. Smile
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)