Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reálná cena za XA
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 9:52 am    Předmět: Reálná cena za XA Citovat

Zdravím.
Díval jsem se do inzercí a v bazáčích a ceny bývají za roky 99 - 00 různé.
Od pár šupů až po cca 90 000,- za auto v běžném stavu.
Jaká může být reálná cena za :

Xantii 1.8i, rok výroby 1999 (5. měs.)
Najeto skutečných 145 500 km, serviska
Nová STK před měsícem.

Nové rozvody ve 110 000 km a teď budou opět nové kvůli výměně simeringu na klice. Nový drážkovaný řemen.
Nové kotouče a destičky, dofoukané koule a new kapalina s proplachem, nový katalyzátor - to vše ve 144 500 km.
Tohle pondělí nově naplněná klima (i po třech letech běží OK a drží tlak)
Po třech letech a běžném používání vytaženo 697g a 12 ml oilu. (s dokladem)
Nová ložiska v zadních ramenech Timken.
Zadní díl výfuku 2 roky starý.
Tažné zařízení.
Nová kola 7x17 a nové pneu 225/45/17
Zimní kola 195/65/15 - jeté dvě zimy, jak nové
Vnitřní čalounění exclusive, 4x pytel, 2x el. okna a zrc.
Autorádio Sony staré do 1 roku, takže v záruce.
Motor čisounký, nikde nic neuniká a nepropouští, vyjma vzlínání od toho simeringu na klice, který se teď 10.5. bude měnit. Jede velmi dobře.
Nový olej (cca 800 km) Total Quartz 7000. Nebere olej (za 10 - 12 000 km ubyde na měrce cca do 2 mm).
Preventivně vystříkané dutiny, auto bez koroze.
Na karoserii drobné kosmetické vady od teploušů na parkovištích u supermarketů apod. Denně garážované.

Fotky jste někde tady asi viděli. Jaká může být reálná cena ?
Jen se ptám, jak dlouho bude ještě nějaká rezerva solidní ceny.
Díky.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

No, píšeš to hezky...
Ale domnívám se, že tohle moc kupujícího nezajímá. Bohužel je dnas vše zcela překroucené, cena se většinou odvozuje od roku výroby a ne reálného stavu. Pokud bys zohlednil všechny investice, které do auta investuješ, jsi na absolutně nereálném čísle. Takže nezbývá, než cenu přizpůsobit trhu. Když se koukneš na net, a už u nás, nebo v D, ceny jsou vcelku evidentní, až na pár extremistů, kteří chtějí nehorázné sumy a auto nemohou bez slevy prodat.
Když čtu tvůj příspěvek, spíš bych asi zvážil, jestli auto vůbec prodávat po těch investicích. Možná je lepší ho dojezdit do vraku a dát do šrotu....
Jinak je prodělek zcela evidentní.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 2:24 pm    Předmět: Citovat

Můj odhad je asi tak 70 000 a do měsíce by se možná prodala.Jak píše AJM , kupujícího moc nezajímá kolik si do ní už vrazil,ba naopak může ho to odradit,protože si bude myslet že to je extra poruchový auto,když se na něm tolik opravuje a vyměòuje.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 2:50 pm    Předmět: prodej Citovat

RINGO napsal:
Můj odhad je asi tak 70 000 a do měsíce by se možná prodala.Jak píše AJM , kupujícího moc nezajímá kolik si do ní už vrazil,ba naopak může ho to odradit,protože si bude myslet že to je extra poruchový auto,když se na něm tolik opravuje a vyměòuje.
Tomuhle říkáte že je hodně investováno do oprav? Tak to bych vás chtěl vidět když by jste měli rok výroby 1993.A to že někdo investuje hodně peněz do auta cca 8-15 let starého tak to neznamená že to je nějakej šmejd.Naopak pokud bych kupoval takhle starý auto a prodávající by mi řekl že do toho nemusel nic vrazit že je to super auto tak si akorát řeknu že na to kašlal a ted ty investice budou na mě.Je zpousta závad které není nutné řešit protože to neni nic akutní nebo nebezpečné ale jako třeba já si radši všechno udělam hned i když bych s tim mohl vpohodě jezdit ale když to udělam tak hned každý začne tvrdit že se do xantie vráží spousta peněz.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 3:34 pm    Předmět: Re: prodej Citovat

To ona Very Happy

http://img220.imageshack.us/img220/959/1280x960xk.jpg
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 3:39 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, krasavice Laughing Nech si ji, cizí si ji nazaslouží Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 3:50 pm    Předmět: Re: prodej Citovat

Jirka_xantík napsal:
To ona Very Happy

http://img220.imageshack.us/img220/959/1280x960xk.jpg

Fakt pěkná,stejná barva jako mám já.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 4:00 pm    Předmět: Re: prodej Citovat

petr h napsal:
RINGO napsal:
Můj odhad je asi tak 70 000 a do měsíce by se možná prodala.Jak píše AJM , kupujícího moc nezajímá kolik si do ní už vrazil,ba naopak může ho to odradit,protože si bude myslet že to je extra poruchový auto,když se na něm tolik opravuje a vyměòuje.
Tomuhle říkáte že je hodně investováno do oprav? Tak to bych vás chtěl vidět když by jste měli rok výroby 1993.A to že někdo investuje hodně peněz do auta cca 8-15 let starého tak to neznamená že to je nějakej šmejd.Naopak pokud bych kupoval takhle starý auto a prodávající by mi řekl že do toho nemusel nic vrazit že je to super auto tak si akorát řeknu že na to kašlal a ted ty investice budou na mě.Je zpousta závad které není nutné řešit protože to neni nic akutní nebo nebezpečné ale jako třeba já si radši všechno udělam hned i když bych s tim mohl vpohodě jezdit ale když to udělam tak hned každý začne tvrdit že se do xantie vráží spousta peněz.

Tak si to představ jak stojíš před prodávajícím a on ti řiká: je to bezúdržbový auto,jenom lejete palivo a měníte olej,jinak nic,nikdy mě nenechlo na holičkách,fakt super,ale bohužel už ho nepotřebuji,protože jsem dostal služební. A nebo si představ že ti řiká:měnil jsem toto a tamto,sem tam se seknou zadní dveře,k tomu rezaví zadek prahu,ale to je taková vadička na XA,ale jinak je dobrá Very Happy Very Happy Twisted Evil Já to vím že se do auta investovat musí a čím je starší ,tím to je víc peněz a pokud to udělal někdo přede mnou tak to je jenom dobře,ale to je věc která se potecionálnímu kupci těžko vysvětluje.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 4:27 pm    Předmět: prodej Citovat

Mrkni na autoscout24 a mam pocit že cena při prodeji za 70000kč je bohužel pro prodávajícího ještě dost vysoká a budeš asi muset jít níž.To si ji radši nech v rodině.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 4:50 pm    Předmět: Re: prodej Citovat

RINGO napsal:
petr h napsal:
RINGO napsal:
Můj odhad je asi tak 70 000 a do měsíce by se možná prodala.Jak píše AJM , kupujícího moc nezajímá kolik si do ní už vrazil,ba naopak může ho to odradit,protože si bude myslet že to je extra poruchový auto,když se na něm tolik opravuje a vyměòuje.
Tomuhle říkáte že je hodně investováno do oprav? Tak to bych vás chtěl vidět když by jste měli rok výroby 1993.A to že někdo investuje hodně peněz do auta cca 8-15 let starého tak to neznamená že to je nějakej šmejd.Naopak pokud bych kupoval takhle starý auto a prodávající by mi řekl že do toho nemusel nic vrazit že je to super auto tak si akorát řeknu že na to kašlal a ted ty investice budou na mě.Je zpousta závad které není nutné řešit protože to neni nic akutní nebo nebezpečné ale jako třeba já si radši všechno udělam hned i když bych s tim mohl vpohodě jezdit ale když to udělam tak hned každý začne tvrdit že se do xantie vráží spousta peněz.

Tak si to představ jak stojíš před prodávajícím a on ti řiká: je to bezúdržbový auto,jenom lejete palivo a měníte olej,jinak nic,nikdy mě nenechlo na holičkách,fakt super,ale bohužel už ho nepotřebuji,protože jsem dostal služební. A nebo si představ že ti řiká:měnil jsem toto a tamto,sem tam se seknou zadní dveře,k tomu rezaví zadek prahu,ale to je taková vadička na XA,ale jinak je dobrá Very Happy Very Happy Twisted Evil Já to vím že se do auta investovat musí a čím je starší ,tím to je víc peněz a pokud to udělal někdo přede mnou tak to je jenom dobře,ale to je věc která se potecionálnímu kupci těžko vysvětluje.
to máš sice pravdu ale pouze v případě že to prodáváš nějakému noumovi který o autech nic neví ale u takhle starých aut každý kdo tomu trochu rozumí tak např. ví že při určitym počtu km musíš vyměnit např brzdové kotouče rozvody atd.A takhle jak to popisuješ to dělaji zloději v bazarech (bez urážky) vychválí to a pak až odjedeš tak se to poprdí.To alespon já bych si raději vyslechl co vše je na tom uděláno a zjistil si co mě ještě čeká.Zas na druhou stranu nemusíš nikomu vykládat že jsi někde zůstal nepojízdný a můžeš naopak z těchto investic udělat výhodu.Např. můžeš říct že je to super auto ale už to má něco najeto (150tis km) a i když ještě byly např ty silenbloky na ramenech ještě dobré tak jsem je preventivně vyměnil a kupující bude mít radost že dalších x kilometrů se o ně nemusí starat.
Je pravda že každý druhý člověk při koupi auta chce slyšet něco jiného ale já bych chtěl slyšet pravdu a co se s autem dělalo.Je spousta lidí co pouze jezdí lijí tam benzín a někdy olej a pějou chválu na bezůdržbové auto ale po takovym člověku bych ho já nechtěl.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 5:32 pm    Předmět: Re: prodej Citovat

Máš pravdu,takhle jsem prodával favorita,vyjmenoval jsem seznam všeho co je nový+ všechno doložený papírově a kupující na mě koukali jako že prodávám lundru,znovu bych to už neudělal.Účty bych vyhodil a tvdil že to je bezúdržbový auto.Když se budeš procházet bazarem a sledovat lidi kolem,tak uvidíš že jim hrozně vadí škrábanec kolem kliky,ale že je jinak auto jak nový o to se nazajímají a naopak,absolutní vrak,kterej je nablejskanej,kola načerněný a přes sklo nápis SLEVA,tak ten odjede jako první a noví majitelé jsou nadšeni jak dobře nakoupili.Je to smutný,ale je to tak.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-and1-



Založen: 28.4.2009
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

len pre porovnanie ja som kupil presne pred tyzdnom Xantiu II 1.8i r.v 98, 4. mesiac ma najazdenych 142 tisic ( kamarat mechanik povedal ze stav zodpoveda opotrebovaniu) za 1800 euro to je na SK 54 tisic chcel 60 ale stiahol som ho a ta tvoja je vizera fakt dobre a co pises tak 70 - 80 je cena primerana...... ja len dufam ze xantia bola dobra volba a ze ma nenecha v kasi moja lodicka
_________________
Xantia II 1.8i, 98 modra

http://picasaweb.google.sk/andrej.spevar/Xantia188V#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

Nic proti, ale osobně si myslím, že i těch 70. je na tu tvoji Xantii moc. Viděl bych to spíš tak na 60. 000 Kč. Já jsem předchozí auto nabízel taky v nadprůměrném stavu (i nový lak), ale nikdo to neocenil. Nakonec jsem ho dal skoro zadarmo, jen abych se ho zbavil. Ale zas na druhou stranu nejlepšímu kamarádovi, který už s ním nalítal desítky tisíc kilometrů bez jakékoliv investice (vyjma mot. oleje a filtrů) a dodnes nechápe, jak to nějaký starý Fiat Regata 1.6-66kW dokáže a že má spotřebu zhruba stejnou jako jeho druhý vůz : P405D! Potřeboval druhé auto, aby mohl Peugeota nechat povařit.
Což motor u tvé Xantie zrovna není nejvýkonnější a nejekonomičtější (znám dva lidi, co tento motor mají - jeden v Xantii a druhý v Xsaře).
Dnes už se dá v ČR sehnat C5-ka za 80. - 90. tisíc. A ta je na výrazně vyšší úrovni než Xantia. Beru, že bude možná v horším stavu, ale jak tady někteří píšou : kupujícího to moc nezajímá.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 10:13 pm    Předmět: Re: Reálná cena za XA Citovat

Jirka_xantík napsal:
Zdravím.


Xantii 1.8i, rok výroby 1999 (5. měs.)
Najeto skutečných 145 500 km, serviska


- Nový drážkovaný řemen.
Nové kotouče a destičky, nový katalyzátor - to vše ve 144 500 km.

Nová ložiska v zadních ramenech Timken.
Zadní díl výfuku 2 roky starý.


Ještě jsem neviděl Xantii, na které se při tomto stavu KM měnily tyhle věci. A jak už je tu psáno, motor 1.8i 66Kw taky není nic moc, ale kdo ví, třeba se někdo chytí.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 7:16 am    Předmět: Citovat

když dostaneš 50tis. ,budeš rád.
auta šly neskutečně dolů a xantuša je už přece jen veterán....

to můj názor...
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)