Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantia a GPS Navigace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 7:26 am    Předmět: Citovat

Tak hoši, tomtom v mobilu s externím GPS přijímačem - naprostá parádička a funguje absolutně bez problémů jak za sklem, tak i když je přijímač kdekoliv v autě, nejčastěji v odkládacím prostoru u zadního popelníku mezi předními sedadly. Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

Mám TOM TOM ONE v3 a funguje paradně mám ji přidělanou na čelnim skle
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 7:46 am    Předmět: Citovat

Mám TomToma v mobilu s externi GPS (Sirf III) a pod předním sklem mi to trvá podstatně dýl než najde signál. Tak ho dám na chvíli na dveře a jak se chytne, tak už je jedno, kde se v autě válí (jen musíte dodržet těch max 10m co zvládá Bt Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

Mám starou Zuzanu (jak jí majitelé říkají), "s Aytobe se bloudí líp "
http://aytobe.nazory.cz/index.php?sid=c30c7b2731c834ab1af980b3d960e1f1
stála před 3 roky 110€ a ještě se nestalo aby nejela v některém autě.
Velkou výhodou je na zadní straně vyklápěcí anténka. Sem tam mě protáhne Interšpárem, ale aspoò je víc zábavy. Prostě by chtěla novější mapy Embarassed .
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rados



Založen: 18.3.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

No ono opravdu záleží na tom jaký máš ten GPS modul. ty starší jsou slabé na příjem signálu. Ale přijmače cca 2 roky zpátky začaly mít všechny novou verzi chipu, tzv. SirfStar III. SirfStar II měl problémy s těmi pokovenými skly, ale trojka (III) je v pohodě i v kastlíku.
Jestli máš tu dvojku tak ti to vyřeší fakt jen externí anténa vyvedená na střechu, nebo někam za sklo které není pokovené.
Ty externí GPS moduly jsou dnes už otázkou pár stokorun i chipem SirfStar III tak než pokaždé vytahovat externi antenu nebo jisložitě montovat je snažší koupit nový GPS modul.
_________________
Xantia Break II 03/98 2,0 16v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

za pokovene okno berete solarní?
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rados



Založen: 18.3.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 5:35 am    Předmět: Citovat

No ja zas nevím co myslíš tím solární. Jde o tom, aby tam nebylo třeba vyhřívání toho předního skla. Nebo jsem už zažil i u Lagnuy, která má to sklo z odrazivého materiáklu, že tam ty dvojky (sirfstar II) taky nejely. Stačí prostě, aby ve skle byla nějaká stopa kovovývh prvků a nepojede to Sad

Jak ale budeš mít trojku (sirfstar III chip), mělo by být všechno Ok.
_________________
Xantia Break II 03/98 2,0 16v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:09 am    Předmět: Citovat

Mám navi v nokii N95 s mapami McGuider a používám dokonce jen vnitřní GPS modul!Absolutně bez problémů co se týče signálu a co se týče map,zatím mě všude zavedla.Výhoda toho všeho je,že máte foun,teda i navi vždy u sebe.Jediná nevýhoda je,že neumí určit polohu dle stupòů,ale tj jen o verzi.Stejně raděj zadávám ulici,než vypisovat stupně a na jiné účely to nevyužívám.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommek



Založen: 8.3.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 2 Vinohrady

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Pořídil jsem si navigaci TomTom a funguje jenom na zemi jak ji zvednu tak ztratí signál,přitom v Hyundai H1 funguje normálně
_________________
Citroen Xantia 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Jaký máš TomTom?Já mám jak staré One,tak i nového GO 730,a má pořád plný signál no problem,vyzkoušeno na obou xantiích i tom BX,co mám v podpisu Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tommek



Založen: 8.3.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 2 Vinohrady

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

TomTom One Classic
_________________
Citroen Xantia 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

No,tak ten musí signál mít jako fík,taky by šlo se někde sejít,a zkusil bys jí cvaknout do mého auta,jestli by měla nebo neměla signál.Pokud by neměla signál v žádném autě,tak by to bylo na reklamaci,k čemu je autonavigace,co funguje jen venku Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tommek



Založen: 8.3.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 2 Vinohrady

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

Právě,že v jinejch autech funguje, každý den ji používám v hyundai zkoušel jsem to v subaru, oplu a vše v pohodě.Ještě si zítra zkusím půjčit navigaci od kolegy má jiného výrobce tak uvidím.
_________________
Citroen Xantia 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fíra



Založen: 20.2.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem zvědav co zjistíš.Založil jsem toto vlákno protože jsem měl ten samí problém.Bohužel jsem se tu zatím dověděl jen to ,že je vadná navi nebo já.Já to v xantii vyřešil anténou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Používám Nokii 6220c s interním GPS čipem a v Xa nemám problém. Jediný problém jsem měl ve VW Transporter T4, když jsem seděl v prostřední řadě sedaček a byl slabší signál. Ale v Xa mi běží v pohodě a ani po Praze mezi budovami není problém. Největší problém u auta dělá jev "faradayova klec" a "viditelnost GPS satelitů". Víc si o tom najděte na googlu. Smile

Jinak, programy pro GPS navigace v telefonu nemají na citlivost GPS čipu žádný vliv. Akorát např. Nokia mapy nebo NDrive dokážou najít satelity rychleji díky funkci AGPS, která se krátkodobě připojí k internetu a stáhne si data, kde které satelity jsou a nemusí je hledat. Proto to např. Sygicu tak dlouho trvá, než se k satelitu připojí. Sygic se nepřipojuje k internetu, aby si stáhl aktuální pozice satelitů.

Co se týče mobilních navigací, mám velice dobré zkušenosti se Sygicem. Sice déle hledá satelity, ale to se dá "očurat" (před spuštěním sygicu si na vyhledání satelitu spustíte např. nokiáckou "GPS data"), ale dokáže velice dobře spočítat nejrychlejší trasu. Navíc je velice přívětivá k uživateli svým prostředím a celkem obsáhlými možnostmi nastavení, přesto snadno nalezitelnými.

NDrive je velice jednoduchá a dokáže velice rychle najít satelity, ale bohužel má málo podrobné mapy (oproti sygicu), by je má malinko novější. Navíc např. oproti sygicu nedokáže hledat v menších obcích pomocí č.p. A ve většině případů počítá nejrychlejší a nejkratší trasu stejně. Např. místo po obchvatu mě v Praze protáhla centrem. Její hlavní zbraò je ale opravdu v té jednoduchosti.

Nokia Mapy jsou asi nejhorší z této trojice. Sice dokáží rychle hledat satelity, ovšem i když máte nastavenou nejrychlejší trasu pro auto, táhne vás to nejkratšími trasami (tedy i centry měst ve špičce) a to i po pěších (!!!) trasách. Mapy jsou celkem podrobné (lepší, než u sygicu), ovšem, přijde mi, že až moc. Navíc, barevné rozlišení není moc dobré a člověk si to může plést.

Sygic byl ve verzi 7.71.5529, Nokia mapy v2.0 a NDrive v.3.5.18

Pokud by někdo chtěl navigaci do mobilu vč. map, poskytnul bych ovšem, nerad bych, aby se tu z toho stalo warez forum. Od toho jsou tu fora jiná. Cool Stačí, že jsou tu příručky. Twisted Evil

sima: Sygic umí navigovat i podle souřadnic. Pokud to ta tvoje neumí, máš starší verzi. Tento bug byl ve verzi 7.70. Starší i novější verze to dokázaly. Poslední verze je zatím 7.71.5529
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)