Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kontrolka hladiny v ostřikovači
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 9:02 am    Předmět: kontrolka hladiny v ostřikovači Citovat

Ahoj, jak vám chodí ta kontrolka? Je u všech variant výroby zapojená, nebo jen u VSX a EXKL.? U SX se mi nerozsvěcí, tak nevím, zda mám řešit, proč tomu tak je, nebo se na to vykašlat...
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 9:51 am    Předmět: Citovat

Osobně si myslím, že kontrolka je zapojená jen u vyšších výbav, jak píšeš VSX a Exclusive, ale ještě záleží na tom, pro kterou zemi bylo auto určený, výbavy se různě lišily, jinak ta kontrolka bliká, nesvítí soustavně.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Osobne si myslim, ze kontrolka byla vazana na osrikovace svetlomentu. Muj Exclusiv ji nema a je z nemec Confused
Ale treba kecam a je to jinak Very Happy
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 7:55 pm    Předmět: Citovat

já ji tam mám a myslím, že i funkční.. určitě nemám výbavu EXKLUSIVE, prý se s tímto motorem nevyráběla.. jinak mám Break, 1/97, 1.8i 8V, 4x el. okna, kůže, vyhř. sedačky, 2x AirBag, ABS, a zatim jsem nepřišel jak se zapínaj ostřiky světel a vyhřívání trysek ostřikovačů, obojí tam mám...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ostřik světel se spíná zároveò s ostřikem předního okna za podmínky, že jsou zapnutá světla.
Trysky jsou trvale napájené z pojisky F2. Jestli je v nich nějaký bimetal, který ohřev spíná při určité teplotě netuším, ale něco tam asi bude, protože si neumím představit, že jsou trysky pořád vyhřívané.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

než ulehnu pod špinavé auto, rád bych se zdejších znalců optal, jak je to se systémem kontroly hladiny ostřikovací kapaliny - zatím jsem zjistil toto (jedná se o X2/1998 Exclusive):

- ve specifikacích na http://service.citroen.com jsem nenašel, že by se tento díl mohl při montáži volit - v náhradních dílech taky nic, ani žádný kloudný obrázek.
Kde je vlastně samotný senzor hladiny (má mít na sobě 3 dráty)?

- kontrolka se po zapnutí zapalování nerozsvítí (ti, co ji mají - má se vůbec rozsvítit?) - podle manuálu to má být oranžová vanička s fontánou úplně vlevo nahoře (u X2).

Pokud tam sensor bude, tak hodlám zkontrolovat:

  • pojistku (F2?), ale ta bude asi OK, nic elektrického mi jinak nechybí
  • vadná kontrolka (moc se mi do toho nechce, ale jedna jiná už je spálená, tak by to ale bylo o důvod více)
  • konektorová závada na čidle
  • čidlo samotné?


Pavel

P.S. Nemáte tušení, kde je odvzdušòovací hadička nádobky na kapalinu? Když tam liju kapalinu, tak to zoufale bublá a nechce se jí tam (mimochodem, prý se jí tam vejde 6l Shocked )
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 3:53 pm    Předmět: Citovat

Tuto kontrolku mají pouze auta s ostřikovači světel. Mají také jinou (větší) nádobku na vodu.
Pojistka je to F12, snímač je v nádržce a má tři dráty. Označení na konektoru je 1 - přívod od tlačítka pod volantem a zároveò z jednotky časovače ostřiku světel, 2 - jde od kontrolky a 3 je kostra. Odvzdušnění je zezhora nádržky.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 3:53 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
- kontrolka se po zapnutí zapalování nerozsvítí (ti, co ji mají - má se vůbec rozsvítit?) - podle manuálu to má být oranžová vanička s fontánou úplně vlevo nahoře (u X2).

Na ostatní dotazy odpovědět neumím, protože sem se v tom ještě nevrtal ale kontrolka mi začne poblikávat teprve až když kapalina dochází.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 9:13 pm    Předmět: Citovat

Nevím jak je to u xa. ale u xm se rožla krátce při ostřiku, když bylo málo kapaliny a hned nato zhasla.
Jinak ostřikovač světel má svoje relé u pojistek v motorprostoru a bývá často vytáhnuté pro velkou spotřebu kapaliny.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 6:06 am    Předmět: Citovat

U mého auta snímač nebyl, ale ostatní instalace ano (dráty a dokonce osazená žárovka). Stačilo na konektor zapojit vlastnoručně vyrobený kousek elektroniky a fachá to. Bohužel to už nějaký pátek je a nevím nevím jestli bych někde našel schéma...
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

omnimor napsal:
U mého auta snímač nebyl, ale ostatní instalace ano (dráty a dokonce osazená žárovka). Stačilo na konektor zapojit vlastnoručně vyrobený kousek elektroniky a fachá to. Bohužel to už nějaký pátek je a nevím nevím jestli bych někde našel schéma...


Když bude mít někdo přípravu hotovou, tak já mám v hlavě (vlastně i ověřené, že funguje Very Happy ) jednoduchý a levný obvod, můžu myšlenku věnovat Very Happy
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Nic proti domácím udělátkám Rolling Eyes Very Happy Rolling Eyes , ale kolik stojí a jaké číslo má originální čidlo? Já ho nenašel, kdyby byl za pár rozumných peněz, možná bych investoval...

Ale Míro, ten obvod, jestli ho jednoduše z hlavy můžeš dát na papír nebo do JPG, by možná uvítalo vícero lidiček. Pod auta jsem ještě hlavu nestrkal, takž nevím zda-li přípravu mám, ale možná že jo, neb v roce 1995 ještě na drátech moc nešetřili a svazky vypadají kompletní, všude koukají volné dráty a konektory k výbavě, na které se už šetřilo (mlhovky atp.)

Pavel

MíraCB napsal:
omnimor napsal:
U mého auta snímač nebyl, ale ostatní instalace ano (dráty a dokonce osazená žárovka). Stačilo na konektor zapojit vlastnoručně vyrobený kousek elektroniky a fachá to. Bohužel to už nějaký pátek je a nevím nevím jestli bych někde našel schéma...


Když bude mít někdo přípravu hotovou, tak já mám v hlavě (vlastně i ověřené, že funguje Very Happy ) jednoduchý a levný obvod, můžu myšlenku věnovat Very Happy
MíraCB

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 1:36 pm    Předmět: Citovat

643453 SNÍMAČ HLADINY 837,70Kč Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

[quote="ok2ucx"]Nic proti domácím udělátkám Rolling Eyes Very Happy Rolling Eyes , ale kolik stojí a jaké číslo má originální čidlo? Já ho nenašel, kdyby byl za pár rozumných peněz, možná bych investoval...

Objednací číslo snímače hladiny je 6434 53 a cena 837,76 Kč s DPH

Jinak, hlídání je velmi jednoduché, je využitý výkonový FET tranzistor IRLZ34N a jeden odpor cca 1200 k Ohmů. (cena tranzistoru cca 30 Kč), jako sonda dva kusy nerez drátů.
Nemám vyřešenou mechanickou úpravu (přidělání a utěsnění) k nádržce kapaliny, ale zapojení mi na stole gunguje.
Někomu, kdo sem umí přidávat obrázky klidně pošlu fotku zapojení.

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 12:28 am    Předmět: Citovat

no upřesnění ohledně origo funkčnosti:
jak jsem psal, mám ostřikovače světel ale bohužel nafungují, nádržku mám na víc než 5l, minimálně poslední 1l se po ostříknutí kontrolka rozsvítí a zhruba tu samou dobu jako potřebují stěrače na autom. doběh svítí a pak se postupně zhasíná (asi 1 vteřinu). I když je nádržka prázdná, po nastartování nesvítí, nebliká a ani nenadává jako u novějších aut, rozsvítí se pouze po zapnutí ostřikovačů... Z praxe by mohla svítit na trochu míò kapaliny než 1l, ale alespoò je dost času koupit si náplò levně v autodílech bo v Tescu než u pumpy Smile jo a dost možná to svítí tak brzo právě kvůli ostřiku světel... jen frantík ví, jak se mu tam co chtělo dát...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)