Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Brzdy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Puggy



Založen: 26.2.2009
Příspěvky: 54
Bydliště: Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 10:25 am    Předmět: Brzdy Citovat

Stal jsem se novým majitelem kočáru xantia 1,8i Break.Spokojenost nad očekávání.Ale trochu mne trápí brzdy.Pochybuji,že je normální při prudkém brždění, prošlápnout pedál až na doraz.Kola se při tom točí i na mokré vozovce.Už se mi podařilo jednou nedobrzdit a Seat přede mnou má upravený zadní nárazník.Kde se vloudila chyba?
_________________
Xantia 1,8i Break - Lázeňská krasavice vínová.
www.aprevize.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

Tak to teda normálne nieje. Skús odvzdušni, pozri dosky, kotúče či sú v poriadku atď.........
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

projdi temata už se to probíralo mockrat Idea těch věcí proč to není to pravé ořechové je povíc.už jenom to,že hl.brzdový valec je vlastně jen,,ventil"který šlapnutím otevíraš Shocked tlak vytváří hydročerpadlo a ještě zatižení kufru Idea Shocked popis odvzdušnění brzd je tu také popsan Very Happy tak prvně študuj a pak teprve začni makat na auti at neoběvuješ oběvené Idea Twisted Evil
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puggy



Založen: 26.2.2009
Příspěvky: 54
Bydliště: Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 11:36 am    Předmět: Citovat

Díky za rady.Kotouče i destičky jsou relativně nové,tak jsem se dal do odvzdušnění.Předek (přístup jak k penězům) dobrý, na PZ kole ze začátku vytákala pěna.Potom už čirá kapalina.Ze všech brzdičů jsem odpustil celkem cca 0,5 litru LHM.Doufám,že to bylo ono.
Ještě dotaz zkušeným: v podběhu předních kol jsou nějaké utržené dráty - dvoužilové,co vedou od brzdiče někam do prostoru motoru.Co to je ? Question
_________________
Xantia 1,8i Break - Lázeňská krasavice vínová.
www.aprevize.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Puggy napsal:
Díky za rady.Kotouče i destičky jsou relativně nové,tak jsem se dal do odvzdušnění.Předek (přístup jak k penězům) dobrý, na PZ kole ze začátku vytákala pěna.Potom už čirá kapalina.Ze všech brzdičů jsem odpustil celkem cca 0,5 litru LHM.Doufám,že to bylo ono.
Ještě dotaz zkušeným: v podběhu předních kol jsou nějaké utržené dráty - dvoužilové,co vedou od brzdiče někam do prostoru motoru.Co to je ? Question

tam se asi připojují kontakty snímače opotřebení brzdových destiček.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 4:49 pm    Předmět: Citovat

Tie kábliky na signalizáciu opotrebených brzdových doštičiek má utrhnuté dos ¾udí, asi frantíci nepozerali či to vydržia v hornej servisnej polohe Rolling Eyes
Ak to chceš opravi, ideálne je to nadpoji cca 10cm novou dvojlinkou, potom to už bude na furt.
Kontrola: Ak tú dvojlinku z motorového priestoru skratuješ, na palubke by sa ti mala rozsvieti príslušná kontrolka...
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 11:12 pm    Předmět: Citovat

samo se dá jezdit i bez toho, myslím že 2x za rok ( při výměně zimních/letních kol ), kontrola stačí....ale beru jako základ stav a povahu LHM
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)