Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě xantie kombi
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 1:28 pm    Předmět: Koupě xantie kombi Citovat

Mám zájem koupit xantii kombi a potřeboval bych poradit s výběrem jestli 1,9TD nebo 2,1TD. Co my doporučíte ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 1:32 pm    Předmět: Re:Poraďte s koupí xantie kombi Citovat

Ondra1 napsal:
Mám zájem koupit xantii kombi a potřeboval bych poradit s výběrem jestli 1,9TD nebo 2,1TD. Co my doporučíte ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

2,0 HDi Razz
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 2:49 pm    Předmět: Re: Koupě xantie kombi Citovat

Ondra1 napsal:
Mám zájem koupit xantii kombi a potřeboval bych poradit s výběrem jestli 1,9TD nebo 2,1TD. Co my doporučíte ? Very Happy


Na peníze do údržby a příp. opravy si jednoznačně kup 1,9TD o tolik hůř než 2,1TD to zas nepojede, ale nesmíš se nechat svézt v 2,1TD - pak bys totiž už 1,9TD nechtěl ani vidět Twisted Evil
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 3:16 pm    Předmět: Re: Koupě xantie kombi Citovat

Raww napsal:
Ondra1 napsal:
Mám zájem koupit xantii kombi a potřeboval bych poradit s výběrem jestli 1,9TD nebo 2,1TD. Co my doporučíte ? Very Happy


Na peníze do údržby a příp. opravy si jednoznačně kup 1,9TD o tolik hůř než 2,1TD to zas nepojede, ale nesmíš se nechat svézt v 2,1TD - pak bys totiž už 1,9TD nechtěl ani vidět Twisted Evil


To jako proč bych nechtěl 1,9TD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petar



Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 3:48 pm    Předmět: Re: Koupě xantie kombi Citovat

Ondra1 napsal:
Raww napsal:
Ondra1 napsal:
Mám zájem koupit xantii kombi a potřeboval bych poradit s výběrem jestli 1,9TD nebo 2,1TD. Co my doporučíte ? Very Happy


Na peníze do údržby a příp. opravy si jednoznačně kup 1,9TD o tolik hůř než 2,1TD to zas nepojede, ale nesmíš se nechat svézt v 2,1TD - pak bys totiž už 1,9TD nechtěl ani vidět Twisted Evil


To jako proč bych nechtěl 1,9TD?


Asi pro těch 20koní rozdílu.
_________________
Xantia II break 1998 / 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 3:52 pm    Předmět: Re: Koupě xantie kombi Citovat

petar napsal:
Ondra1 napsal:
Raww napsal:
Ondra1 napsal:
Mám zájem koupit xantii kombi a potřeboval bych poradit s výběrem jestli 1,9TD nebo 2,1TD. Co my doporučíte ? Very Happy


Na peníze do údržby a příp. opravy si jednoznačně kup 1,9TD o tolik hůř než 2,1TD to zas nepojede, ale nesmíš se nechat svézt v 2,1TD - pak bys totiž už 1,9TD nechtěl ani vidět Twisted Evil


To jako proč bych nechtěl 1,9TD?


Asi pro těch 20koní rozdílu.


A co to ostatní?Myslím náhradní díli,servis,spotřebe,nějaké věci které by mohli později zlobit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 4:01 pm    Předmět: Re: Koupě xantie kombi Citovat

Je to jak říkám.
Na údržbu a příp. opravy je "lepší" 1,9TD - vyberu např. menší pneu, spojka za míò než polovinu, čerpadlo Bosch co umí opravit kde kdo na rozdíl od Lucase...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 4:07 pm    Předmět: Re: Koupě xantie kombi Citovat

Raww napsal:
Je to jak říkám.
Na údržbu a příp. opravy je "lepší" 1,9TD - vyberu např. menší pneu, spojka za míò než polovinu, čerpadlo Bosch co umí opravit kde kdo na rozdíl od Lucase...


Takže to je jenom o náhradních dílech a opravách.Já myslel jestli ta 2,1TD je víc nebo míò poruchová atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

2.1TD má i mnohé jiné mechanické díly větší, silnější a současně dražší. Brzdy, ramena, atd. Motor je těžší, ale proto i ty díly budou robustnější, snad by mohly vydržet více.

Koukni tady na hlavní stránku, Bobo (Automax Hulín) tu má ceník, tak ty rozdíly cen uvidíš.

Poruchovost se asi těžko posuzuje, to by musel někdo, kdo to dělá ve velkém. Co se týká motoru, je to více o štěstí na předchozí majitele. Měl jsem obě motorizace (obě krátké = Berline), zůstala nám teď jen ta 2.1TD. Skvělý motor, jestli tu někdo říká, že v tom není (zas až tak) velký rozdíl, tak to není pravda. Jestli do ní jednou sedneš, 1.9TD už nebudeš chtít, tak pozor.

2.1TD je prostě skvělý motor, 80kW. Nevím, jestli mých předchozích 66kW (1.9TD) bylo nějakých udýchaných, ale spíše ne. S motorem 2.1TD jsem zatím neměl žádnou závadu, jen pravidelně měním olej. Taky je údajně výrazně citlivější na kvalitu nafty (do 1.9TD naopak angláni lijou téměř cokoli, včetně oleje z hranolků, fakt). Seřízení Lucase (čerpadla v 2.1TD dělají jen na pár místech a za hodně $, 1.9TD seřídí každý vesnický kovář, skoro).

Když pohledáš tu nebo na citroeny.cz, určitě tu bude pár zkušeností, namátkou:
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=10040
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=9019

Další možností ke zvážení je HDi, má také svá pro i proti, ve světle cen dnešních ojetin už v tom není celkem cenový rozdíl. Možná bych šel spíše do toho, co nejnovější auto...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
2.1TD má i mnohé jiné mechanické díly větší, silnější a současně dražší. Brzdy, ramena, atd. Motor je těžší, ale proto i ty díly budou robustnější, snad by mohly vydržet více.

Koukni tady na hlavní stránku, Bobo (Automax Hulín) tu má ceník, tak ty rozdíly cen uvidíš.

Poruchovost se asi těžko posuzuje, to by musel někdo, kdo to dělá ve velkém. Co se týká motoru, je to více o štěstí na předchozí majitele. Měl jsem obě motorizace (obě krátké = Berline), zůstala nám teď jen ta 2.1TD. Skvělý motor, jestli tu někdo říká, že v tom není (zas až tak) velký rozdíl, tak to není pravda. Jestli do ní jednou sedneš, 1.9TD už nebudeš chtít, tak pozor.

2.1TD je prostě skvělý motor, 80kW. Nevím, jestli mých předchozích 66kW (1.9TD) bylo nějakých udýchaných, ale spíše ne. S motorem 2.1TD jsem zatím neměl žádnou závadu, jen pravidelně měním olej. Taky je údajně výrazně citlivější na kvalitu nafty (do 1.9TD naopak angláni lijou téměř cokoli, včetně oleje z hranolků, fakt). Seřízení Lucase (čerpadla v 2.1TD dělají jen na pár místech a za hodně $, 1.9TD seřídí každý vesnický kovář, skoro).

Když pohledáš tu nebo na citroeny.cz, určitě tu bude pár zkušeností, namátkou:
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=10040
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=9019

Další možností ke zvážení je HDi, má také svá pro i proti, ve světle cen dnešních ojetin už v tom není celkem cenový rozdíl. Možná bych šel spíše do toho, co nejnovější auto...

Pavel


Tak jsem koukal na ty ceny dílů.Je pravda že jsou vyšší ale s ohledem na to že mám těď ještě Ford mondeo tak my zase tak vysoké nepřipadají.
Ale nevím jak jsou moc ty díli origináli nebo druhovíroba. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

Také přidám svou trošku do mlýna.... Ještě před dvěma roky jsem byl zarytý škodlivkář a benzíòák. Teď si svou XA s motorem HDi nemůžu vynachválit. V srpnu 2007 dotažená z DE, na tachometru 190 000km, Nedávno měla na tachometru pěkných (kulatých) 222 222 km. Do prvotních oprav jsem dal odhadem 20 - 25 t Kč a od té doby jen točím volantem. Jezdím denně do práce po dálnici asi 15 km tam a to samé zpět a dlouhodobá spotřeba je slušných 6,5 l/100 km. A to je započítáno i období, kdy bez váhy vzduchu jezdila za 7. Na tank vážící 2 t velmi slušné. Takže pro mne jasná volba pro příště bude C5 v HDi! Wink
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 10:16 pm    Předmět: Citovat

Taky přidám svoji trošku do mlýna....
Už 7 let jezdím XANTII, první jsem dovezl z B - 1,6 benzín (lehká oprava předku) a 5 let spokojenosti a pohody - pak mě ji jeden debil zezadu zkrátil. Evil or Very Mad
Druhá volba opět XANTIE, ale diesel - pro nedostatek času jsem vybral tady v bazaru 1,9TD BREAK (dovezená z I) bez koruny investic je 2 roky pohoda a spokojenost. (nepočítám KOMFORTY z rozmazlenosti) Laughing
Jezdím do 15km a spotřebu za dva roky mám 6,7l/100km.

Docela mě je líto, že budu muset jednou přejít na "moderní" HDI, protože TD je jednoduchý nenáročný dělník.
To co píšu platí o starších autech, až budu bohatý, tak si koupím C5 2,2 HDI, ale novou nebo hodně málo jetou. Wink

Argumenty, že "nejede" mě nechávají v klidu - když jedu po městě 50 tak jedu stejně rychle jako V6 nebo HDI 81kW. Laughing
Jedinné co nemá ráda je dálnice Crying or Very sad rychlost 130km a "výš" není jeji "parketa". Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

Tak jak píše Henry, jestli jezdíš hodně po dálnici tak 1,9 není až tak dobrá volba, něco o tom je tady: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1409&highlight=zp%F8evodov%E1n%ED
Díky tomu já se rozhod pro Hdi a nelituju. Mám taky break, dovoz DE, u nás bych už nekupoval. Investice: Dofuk koulí, výměna LHM, rozvody a pak jen olej a nemrzka. Laughing Super svezení a malá spotřeba. Laughing
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
woma



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 6:52 am    Předmět: Citovat

Kup si benzín a máš vyhráno Cool
_________________
Xantia break 1.8 8v 74kw,rv.97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)