Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak bez poškození vyloupnout hodiny z palubky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 7:52 pm    Předmět: Jak bez poškození vyloupnout hodiny z palubky Citovat

Zdravim.
Tento víkend jsem chtěl vyměnit žárovku v hodinách (u X1). Øekl jsem si, že bych nejdříve mohl odstranit mřížku teplotního čidla klimatizace, abych se k tomu lépe dostal. Tak jsem se tak snažil učinit. Snažil jsem se ho vypáčit, ale na druhou stranu jsem nechtěl nic polámat. Nakonec se mi to nepodařilo. Na spodní straně to povolilo, ale na té horní to drží jak přibité. Né a né to vyskočit. Spíše se vytahoval celý motorek teplotního čidla. Tak jsem toho raději nechal. Když jsem chtěl tu spodní stranu zacvaknout zpět, tak se mi to nepodařilo. Teď jsem tedy v situaci, že to nejde ani ven, ani zpět (spodní strana). Jestli byste mi mohl někdo poradit, jak na to. Jak dostat hodiny ven, jak na tlačítko které je nalevo do hodin a jak na mřížku, která je napravo do hodin. Díky moc za drahocené rady, případně i fotky.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 8:13 pm    Předmět: Citovat

Jednoduché,vyndej rádio-klapačku drží 4 šrouby,a zevnitř vytlač prsty celý ten ventilátorek ven,jde to ztuha,musíš ho vyrazit ven z palubky,až bude venku,tak teprve můžeš nasadit tu mřížku,jak to vyskočí jeden caplík,tak ho tam vrátíš jen když to celé vyndáš.

Ventilátorek doporučuju rovnou vyčistit,a namazat.

No,a jak tam bude místo,tak bych se pokusil hodiny vytlačit taky zezadu,kdyby to nešlo,tak prstem vycvaknout mezerou po motůrku,a z druhé strany u tlačítek jemně podebrat za okraj hodin plochým širokým šroubovákem,hlavně a nesklouzne.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Myslím že právě hodiny jsou tím, co jde v té ředě nejlépe vyndat. Když tak pomoci z obou boků plíškem zahnutým do háčku.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 8:57 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Jednoduché,vyndej rádio-klapačku drží 4 šrouby,a zevnitř vytlač prsty celý ten ventilátorek ven

Proc to delat jednoduse ze??? Twisted Evil Delal jsem to uz nekolikrat tra jen kvuli tomu strikani tech plastu a u !!! X1 !!! je to sranda,jen je to tam nacvaknuty,staci opatrne sroubovakem zabrat po kouskach z jedny strany a z druhy Razz Ale opatrne,ty plasty jsou nachylny na poskrabani... Ale urcite nevidim jedinej duvod rozebirat pul stredovyho panelu Rolling Eyes
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 12:17 pm    Předmět: Citovat

No bohužel mám origo rádio, takže to nebude tak snadné. Ale určitě mi nic jiného nezbyde, protože teď mám na spodní straně vycvaklou mřížku snímače klimy a nejde do zpět zacvaknout. Holt smůla.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

S demontáží vypínačů a hodin jsem nikdy problém neměl, je to jen na zácvakách. Ale doporučuju používat sílu opatrně, moje zkušenosti s plasty všeho druhu v Xantii nejsou dobrý - praskaj moc rády. A tím spíš ve vymrzlým autě...
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

Kucka mě překvapujete, u X1 je nejjednodušší začít vydloubnutím těch hodin, které jdou skoro samy, a když se jim obvzvl᚝ nechce, tak, jak píše Josef, pomocí zahnutýho plíšku. Mě to ale jde lehce a dloubu je dřívkama z nanuků. Pak se k celýmu čidlu už není problém dostat a čidlo jde ven i s motorkem. Rádio bych kvůlivá tomu rozhodně nevyndaval ale jistě, aj tak sa dá. Idea
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)