Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

rosení skel a nový termostat
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 6:25 pm    Předmět: rosení skel a nový termostat Citovat

Zdar!
Taky se Vám nyní tak potí okna v těch mrazech?Mám nové filtry/vzduchový,pylový/ auto dobře topí a topilo.
Je pravda že teplota motoru byla 70 st C tak jsem dal nový termostat 87 stC a teplota ukazuje asi 82 st C.
Klima mě skla neodpotí ani pootevřené okno při jízdě,a to fouká teplý vzduch na skla i do prostoru,teplotu mám nastavenou na 22 stC auto.

1,9TD rv 97 klima
pa bear
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

To vypadá na radiátor topení (teče)... oblíbené to téma.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin



Založen: 4.4.2008
Příspěvky: 60
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 7:04 pm    Předmět: Citovat

Taky mám vlhký okna,nejhorší je to když je venku vlhko. když v zimě jezdím tak mám teplotu 73 C a když stojím 10 min. tak 82,5C. Mám to změřený v autoservisu dig. teploměrem.Mám horší problém smrdí mě topení jak močka voda se nestácí ani hlt. Rolling Eyes
_________________
XANTIA II r.v 98,18/16v jak na vlnách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baluu



Založen: 5.4.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 7:11 pm    Předmět: Citovat

A nemáš jenom zapnuty vnitřní okruh oběhu vzduchu? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Presne pozri si ako máš nastavené prúdenie vzduchu. Ak si to dáš do polohy auto a odhmlievanie a píšeš,že ti kúri tak by tam nemal by problém. Ja to mám nastavené celú zimu na 26stupòov, pekne sa teplota reguluje sama a okná sú suché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Taky mám problém s pocením oken, ale radiátor prasklej nemám. Mám na to hadr a otírám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Presne pozri si ako máš nastavené prúdenie vzduchu. Ak si to dáš do polohy auto a odhmlievanie a píšeš,že ti kúri tak by tam nemal by problém. Ja to mám nastavené celú zimu na 26stupòov, pekne sa teplota reguluje sama a okná sú suché.


JJ, já to mám taky tak a naprostá pohoda. Hlavne musí brát vzduch z venku a ne cirkulovat dokola ten co je uvnitř
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 9:33 am    Předmět: Citovat

Zdárek!

Prasklé topení dle mě nemám,mokro v autě taky není a ani chladicí kapalinu nedolévám.Teplotu mám nastavenou na 22 st C,26 st C mě připadá dost,a vzduch nasávám zvenku,když to přepnu na vnitřní cirkulaci, tak to jinak hučí.Jinak to fouká zpočátku horký vzduch a když teplota dosáhne asi těch 22 tak pak mírně teplý.
Spíš si myslím,jestli to nebude tak velký teplotní rozdíl vně a uvnitř auta čímž se skla orosují ale všude i vzadu.
díky pa bear
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 10:44 am    Předmět: re: topení Citovat

Kdybys měl prasklé topení tak by ti v kabině smrděl fridex.
_________________
1.9TD 93 úplně bez elektroniky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

bear napsal:
Zdárek!

Prasklé topení dle mě nemám,mokro v autě taky není a ani chladicí kapalinu nedolévám.Teplotu mám nastavenou na 22 st C,26 st C mě připadá dost,a vzduch nasávám zvenku,když to přepnu na vnitřní cirkulaci, tak to jinak hučí.Jinak to fouká zpočátku horký vzduch a když teplota dosáhne asi těch 22 tak pak mírně teplý.
Spíš si myslím,jestli to nebude tak velký teplotní rozdíl vně a uvnitř auta čímž se skla orosují ale všude i vzadu.
díky pa bear
Zarosi sa okná zarosia to je normálka,ale ako náhle sa motor zohreje čo i len na 60 stupòov už to odhmlieva jedna báseò. Treba len dobre nastavi vetrák a samozrejme aj odhmlievanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
azoh



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Jesenice

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 2:13 pm    Předmět: Re: re: topení Citovat

[quote="libor bx"]Kdybys měl prasklé topení tak by ti v kabině smrděl fridex.[/quote]spíš ,i tam z toho smrdí maggi Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
azoh



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Jesenice

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

libore, promiò mi tu zmršenou citaci, chtěl jsem jen napsat, že u mne to smrdí jak maggi, ale za chvíli to vyfouká, nepomohlo ani čištění klimy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

prem istotu ešte skontroluj výstupné výduchy v kufru - nájdeš ich po demontovaní steny zadných schránok (aspoò u kombíka).
Raz keď bolo vlhké počasie a mal som kufor naložený až po strechu (založené aj tie bočné kapsy), o poznanie viac sa rosili okná.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 5:08 pm    Předmět: Citovat

Nešetři stupněmi, na okno musí foukat teplý luft, jesli je ti vedro (žvýkej Pedro) pootevři si okno.
Jinak když vezeš spolujezdce po 2 a více pivech tak pomůže už jen fén.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Zdarec, mě se rosili okna taky a dost. Problém byl v tom že byl prasklej plast pod oknem,přesně nad nádechem do větrání takže voda s okna stékala do větráku a ten to pěkně hnal přes pylovej filtr do vzduchařiny , takže se pěkně rosili okna, no a tak nastavíš na odmlžení skla a vosolíš ventilátor a ženeš si pěkně páru na sklo ještě víc . Evil or Very Mad Cesta v dešti byla utrpení viděl jsem h...o . Plast jsem slepil , pod něj nad díru do větráku udělal plastovou stříšku ,z takový tý tabulky co se dávaj do dílen jako zákaz kouření a podobně, no a pro jistotu plast ke sklu podlepil silikonem.Potom bylo po problémech s rosením , jo ještě jsem vyměnil filtr. V autě někdy smrdí fridex ,nebo teda nemrzka . Neztrácí se, dolejvat není potřeba ,tak to neřeším peugeot to dělal taky. Jezdil jsem taky s trambusem, tam když prdnul radiátor ,to bylo celkem často ,tak ješte než se zarosili okna ,začalo pálit a řezat v krku to byla paráda,honem voddeklovat motor a vypnout kohout do topení Confused No to už je pryč. Citroenům zdar
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)