Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blikající kontrolka hladiny motorového oleje

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
woma



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 7:47 pm    Předmět: Blikající kontrolka hladiny motorového oleje Citovat

Zdravím odborníky přes Xantie Very Happy jelikož mám taky jednu,ale s menším problémem obracím se na vás Wink Po otočení klíčkem a nastartováním mi bliká tak 15 až 20 sekund kontrolka hladiny motorového oleje.Tuším,že by měla blikat okolo 3 vteřin.Olej jsem dolil mezi rysky,ale bliká pořád ten delší interval.Je tam nějaké vadné čidlo nebo se to musí nějak v elektronice resetovat?Poradíte?Dík a vše nej do nového roku Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 8:27 pm    Předmět: Citovat

A je to urcite kontrolka hladiny mot.oleje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
woma



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 6:14 am    Předmět: Citovat

Jo jo určitě,podle manuálu jo Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 6:44 am    Předmět: Citovat

Myslím, že tahle kontrolka má blikat cca 10-15 vteřin po nastartování v případě, kdy čidlo zaznamená nižší hladinu oleje. Mě nebliká jen pokud mám oleje asi tak ve dvou třetnách mezi ryskama. Pokud mám hladinu v polovině a stojím buď nakloněný např. pravou stranou na vyšším obrubníku, nebo hodně z kopce např. na nájezdu třeba ke garáži, tak bliká taky.
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 6:53 am    Předmět: Citovat

mě na XA bliká sem tam jak se jí zachce oleje mam skoro max,na C5 blikala jen jednou při staní šikmo. pokud to je opravdu kontrolka hladiny tak to neřeš a bud rad,že svítí sama Very Happy
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

no já po koupi XA měnil žárovky v přístrojovce a žárovku na hladinu oleje sem tam neměl, MíraCB řikal, že je to nejspíš proto, že je čidlo hladiny KO, tak než aby ho někdo měnil bo spravoval, vyndal žárovku. Wink A mě je to fuk, než aby mi nesmyslně blikala, radši a tam není, kontrolka mazání funguje, tak co. Beztak občas hladinu kontroluju na měrce.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 12:27 pm    Předmět: kontrolka Citovat

Mě taky občas zabliká a hladina oleje podle měrky je zprávná ale když jsem měnil olej v motoru tak jsem množství oleje nekontroloval podle měrky ale podle toho kolik se tam má dávat oleje takže jsem zjistil že kyž je tam správné množství oleje tak na měrce to ukazuje hnohem víc než kolik by tam mělo být.Takže si dolej olej tak aby neblikala.U mě to tak funguje a ne vždy věř měrce.(asi šetří materiálem a dělaj kratší měrky)
_________________
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 12:31 pm    Předmět: Citovat

Shocked Shocked
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 12:32 pm    Předmět: Re: kontrolka Citovat

petr h napsal:
...kolik se tam má dávat oleje takže jsem zjistil že kyž je tam správné množství oleje tak na měrce to ukazuje hnohem víc než kolik by tam mělo být.Takže si dolej olej tak aby neblikala.U mě to tak funguje a ne vždy věř měrce.(asi šetří materiálem a dělaj kratší měrky)

A nebo taky a to je daleko pravděpodobnější si při výměně nevypustil úplně všechen starý olej Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 1:31 pm    Předmět: měrka Citovat

Vypustil dával jsem nové těsnění pod vanu a samozřejmě nový filtr.Nová měrka od boba podle VIN
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mind



Založen: 30.12.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Mě ta kontrolka po nastartování taky bliká. Asi tak 15 vteřin. Bliká i když mám olej na horní rysce. Kde vůbec je ten snímač hladiny oleje? Někde u vany? Je drahý? Samozřejmě výšku hladiny kontroluju na měrce, jen mě trošku znervózòuje to blikání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elmoni



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:49 pm    Předmět: Citovat

ja mal tento problem len vtedy, ked som mal na merke olej pri spodnej min. ciare, po doliati k ryske max blikani prestalo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

Mě to taky dělalo,tak jsem koupil novou,po výměně to ještě jednou,nebo dvakrát zazlobilo,ale od té doby nic.
Výměna u HDi je ovšem poměrně složitá,jelikož se musí odstrojit sání a nevím co ještě(dělali to v servisu) v zadní části motoru-je tam přístup nanic.
Takže pokud víš,že ti to nežere olej,tak můžeš zkusit vyndat žárovku,aby tě to neotravovalo a častěji kontrolovat olej,nebo za 1500 nová měrka a dalších X stovek za výmenu.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)