Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

palivové čerpadlo?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kec2



Založen: 12.8.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Strašice

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 4:47 am    Předmět: palivové čerpadlo? Citovat

Ahoj všem.Má někdo zkušenost s palivovým čerpadlem??Myslim to v nádrži.Z ničeho nic přestalo autíčko vrčet.Běželo na volnoběh a najednou konec.Nenastartoval jsem.A to bez jakéhokoli varování.Potom jsem si všimnul,že vůbec nevrčí palivové čerpadlo.Jako by došla nafta.Ale ptám se tady,protože to může být jiná závada.Pojistkou počínaje a třeba tim čerpadlem konče.Děkuji moc za odpovědi. Josef
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 7:32 am    Předmět: Citovat

Nejjednodužší je vzít multimetr a změřit na konektoru čerpadla pod sedačkou jestli tam jde šáva. Jen bacha, ne že otočíš klíčkem a půjdeš měřit, musíš buď mít druhého človíčka co Ti otočí klíčkem a ty měříš nebo na ten konektor mít ten měřák napíchlej, šáva do čerpadla při otočení klíčkem jde jen cca 5 vteřin pak se odpojí a znovu do něj jde šáva až po nastartování což v tvém případě už nezměříš. Tím bych začal, pokud tam bude napětí a čerpadlo netočí je to pak víc než jasné.

O tom že by čerpadlo odešlo takhle za chodu jsem ještě neslyšel, většinou se tam vydře komutátor a nejde to nakopnout jen když se ti uhlíky zastaví na vydřené ploše, někdy pomůže lehké poklepání koše bud zvrchu nebo zespod nádrže, ale bacha teď jsou mrazy a plast docela křehne at si nenaděláš nešetrným úderem víc škody než úžitku. Pokud by se Ti to poklepáním chytlo, tak ale s výměnou neotálej doba kdy se to zas zastaví na vydřené ploše bude zase brzo. Jinak, že je to tím komutátorem poznáš krásně vepředu u filtru jsou tam měděné šponky z něj, jen pokud se na něj budeš dívat opatrně, nejdřív nádobu filtru vypustit pořádně a až pak otevírat at se ti šponky nedostanou za filtr.

Výměna samotného čerpadla už je tu popsána i s fotkama zkus hledat. Wink

Happy new year Exclamation
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kec2



Založen: 12.8.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Strašice

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 9:34 am    Předmět: Citovat

Díky moc.Tu výměnu jsem tady nenašel.Ale vim,že to nebude jen tak.Ten věnec,co tam to čerpadlodrží tam našroubovat nazpět je trošku o nervy.

Neni tady někdo tak do 100km od Plzně,kdo by to čerpadlo měl??To auto mě živí a stalo se mě to dnes ve 3h ráno.Před silvestrem.To se může stát jenom mě Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

Prostuduj tuto diskuzi, dával jsem tam i link s fotkama jak vyměnit to čerpadlo.

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=904&postdays=0&postorder=asc&highlight=%E8erpadlo+hdi&start=15

Povolit tu matku není až zas takovej problém, větší bacha sid ej při zpětné montáží aby se Ti nesvlíkla těsnící gumička kolem koše, při plnénádrži by ti pak protíkala nafta pod auto. Je to tam dost mastné od nafty a má tendeci zklouzávat.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Kec2 napsal:

Neni tady někdo tak do 100km od Plzně,kdo by to čerpadlo měl??To auto mě živí a stalo se mě to dnes ve 3h ráno.Před silvestrem.To se může stát jenom mě Rolling Eyes


Do 100 km od Plzně je Patera Citroen v Praze Radotíně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 3:53 pm    Předmět: čerpadlo Citovat

Můžete mi někdo poradit kde najdu relátko,pojistku k čerpadlu (v nádrži) u benzínového motoru.Dnes jsem přišel k autu asi po týdnu a nešlo mi nastartovat.Vyndal jsem svíčku ta jiskru házela ale všiml jsem si že je suchá tak jsem odpojil hadičku přívodu benzínu do motoru a nic z ní neteče.Po zapnutí klíčku čerpadlo nevrčí.Nevíte které kabely na konektoru čerpadla mám proměřit vedou tam 4 z toho dva tlusté.Nevíte na kolik přijde čerpadlo.Je velký rozdíl mezi čerpadlem na naftu a na benzín?Jsou poruchy (příznaky) na čerpadle stejné u ben a u nafty?
Dík za odpovědi Petr
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

U motoru 1.8i 8V je relatko v boxu s ridici jednotkou motoru(je takovy vetsi, myslim ze hnedy a je tam jediny). U ridici jednotky Magnetti Marelli je vystup z rele pro benzinovou pumpu na pozici c.13. U ridici jednotky Bosch je to na rele pozice c.1. Pojistka pro benzinove cerpadlo je v obou pripadech c.9 v motorovem prostoru. Pokud budes chtit merit primo na cerpadle, jsou to pozice v konektoru c.3 a 5(+ je na c.5). Mely by to byt ty dva silnejsi vodice.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 8:09 pm    Předmět: čerpadlo Citovat

Tak jsem proměřil kabely a nešel mi tam proud.Napojil jsem čerpadlo natvrdo k baterce a to běželo jak o život.šel jsem po kabelech co vedou z řídící jednotky a za svorkovnicí tam co kabely mizí v podběhu došlo k prošoupání jednoho silnějšího žlutého kabelu tak jsem to opravil a už to běží Laughing .Měl jsem před 2 rokama dopravní nehodu nedal mi jeden Zlínák přednost a dostal jsem ránu na pravý přední blatník a během opravy ty kabely protáhly skrz díru v plechu která měla ostré hrany a tak se prodřely.To se mi ale ulevilo.Psal jsem Bobovi tak čerpadla na moje auto má dvě jedno za 2050 a druhé za 1500kč.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)