Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna žárovek v přístrojovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 9:34 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ja mam tusim zrovna jaeger,sagem rozhodne nemam a zarovicky puvodne byly od vyrobce sis

No máš tutově naprostej unikát. Nabídni to technickému muzeu v Praze.
Laughing My ostatní můžem jen tiše závidět.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 10:57 pm    Předmět: Citovat

ako vymenim podsvietenie hodin na stredovom panely ??? ide to dako cez otvor na radio bez vacsich demontazi ???
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 6:18 am    Předmět: Citovat

A co takhle ty hodiny vydlubnout z palubky? To mi přijde jednodušší než gynekologický postup zkrz díru od rádia Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

a to sa da ??? Very Happy heh ako sa to vytrhava tak ako gombik ?? jemne zospodu vypacit ??
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

jemne zospodu vypacit
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 1:01 pm    Předmět: Citovat

no hotovo Smile krasne siveti este nabrat odvahu a rozobrat palubovku a podsvietenie teploty Very Happy inak celkom drahe zarovky 2ks 3,45€ :-/ a na benzinke abo tak nemaju som musel do forstingera nabehnut ktori zrovna sam o sebe neni lacny
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

huh este teraz par otazok ohladne ziaroviek
mam X1 1994 a chcem dat svetielka dokopi
v hodinkach bola ziarovka s takou plastovou paticou v celom strednom panely su taketo ziarovky ??? (hodinky, fukace, teplota) a kolko ich tam je ??? taktiez v stredovom popolniku de je autozapalovac ma byt kolko svetielok ma svietit ten kruzok okolo alebo este aj daco ine? (lebo tu mi nesvieti nic)

a v palubovke su dake ine ziarovky ??? lebo dade som tu cital daco take ze tam su dake vymenitelne ze z patice sa vyberie a vymeni len ziarovecka chcem to vediet dopredu a pokupit co potrebujem lebo ked to raz rozoberem uz sa mi nece behat hore dole a zhanat potom take a take ziarovky.

BTW su tu dakde navody pripadne aj z obrazkami v cestine alebo slovencine ako rozobrat stredovy panel a ako palubovku lebo tu som nasiel len daky polsky ci co to bolo
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varec



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, žárovky v přístrojovce jsem měnil před 14 dny.Postupoval jsem podle polského návodu, jiný tady není.Jenom pozor u sundavání spodního krytu pod volantem, vlevo jsou dva šrouby zespodu a vpravo ho drží jeden šroub shora po uvolnění horního krytu/jde to velmi špatně/.Drží v takové plastové objímce a uvnitř té objímky je šroub co drží spodní kryt pod volantem.Ten plast před přístrojovkou drží vlevo 2 šrouby, vpravo 1.Pořádně si prostuduj polské obrázky a pochopíš.
Žárovek osvětlení přístrojů je 7ks, vyměnil jsem je všechny.Kontrolky jsem nepočítal.Žárovky jdou z plastových objímek vyndat-opět velmi špatně.Rozmáčkl jsem ten skleněný vršek a špičatými kleštičkami jsem zbytek vytáhl ven za drátky uvnitř.Žárovky mají hodnotu 1,2 watu, průměr asi 5mm, délka asi 12mm.dal jsem za ně 35 Kč.
Přeji hodně úspěchu, hlavně pomalu a s rozvahou a si neulámeš plast.Je stářím nějaký zkřehlý.Mě už to drží na polovině šroubků co tam původně byly. Idea Idea Idea
_________________
Xantia X1 1.6i,r.v.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 10:28 am    Předmět: Citovat

no problem rozobral som stredny panel a ani za nic sa mi nedari vybrat ovladanie fukacov, v zadu to drzia zeleny a zlty hruby kabel na lavo hore potom pod nim daky cierny na druhej strane biely , alebo je daky iny system ako vymenit ziarovky v tomto panely ???
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varec



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Žárovku v ovládání topení jsem ještě nedělal, ale mám dojem, že to tady někdo popisoval a měnil žárovku po vyndání rádia a dostal se tam nějak shora, nejsem si tím jistý.Zkus pohledat.
_________________
Xantia X1 1.6i,r.v.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 2:38 pm    Předmět: Citovat

huh no ja som vybral aj radio aj popolnik a jedine otvory su vzadu len neviem ake bo som ich len hmatom skumal :-/

BTW k vymene ziarovke v zapalovaci, postup na 1 strane sa mi moc nechcelo robit tak som skumal skumal a je to uplne primitivne
1 vyber suflik s popolnika a potom vyber cely popolnik (najprv vysrobuj 2 srobiky co drzia ramik okolo kurenia potom 2 pod popolnikom)
2 ked ho mas vonku vyber zapalovacie teliesko v jeho puzdre je na konci srobik ten uvolni a vyber zadnu paticu zapalovaca a vnutorne casti zapalovaca
3 vytlac plechovy ramik zapalovaca
4 jemnym pokrutenim a tlakom vyber zelenu plastovu cast, pozor ku koncu treba jemne vyklonit
5 teraz mas v ruke zeleny valcek na ktorom je kusok cierneho plastu, ten potlacis v smere toho pliesku jemne vyklopit a potlacit teraz staci vybrat ziarovku dat novu a setko robit spatne
odporucam spravit fotku pred rozobranim Very Happy
rozobrat mi to trvalo trosku dlho ale ked som vedel co a ako tak som to zlozil na benzinke de som kupil ziarovky asi za 4min cize rozobrat to trva rovnako, skoda ze som nefotil len povodne osm rozoberal tie fukace takze som nemal fotak
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

a uz som to nasiel
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1751&highlight=ovladani+topeni

EDIT///
no tak som sa do toho pustil a v mojom pripade som odnatim vrchneho panelu nic nevyriesil nakoniec som to riskol a cele to trvalo asi 3min metodou odnimania s predu. stiahol som posuvnikov cierne packy potom tie zelene plasty uvolnil ten vleky celny plast dal dole biele plasty aj s gumkou vymenil 1 2 ziarovku nasadil plasty s gumou, predok, plastiky, packy a hotovo Smile
takze po vela otazkach som zisitl ze staci si to tu raz precitat aby clovek mal bobky a aspon trosku predstavu a potom to z minimalnou davkou sikovnosti zvladol za chvilku Smile
uz len nabrat odvahu a pustit sa do palubovky s toho mam respekt koli tomu ze tam daco pokazim a dojazdil som Very Happy
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 11:10 pm    Předmět: Citovat

kde kupim za normalnu cenu 12v 1,2w co je v pristrojovke, lebo pod 20sk kus neviem zohnat akurat na nete tam su za 6sk ale tam ked pisem majl nikto neodpise. Lebo chcem celu palubovku vymenit a ma to stve. Bo maju len vo forstingerovi alebo na pumpe pricom vseobecne zname ze pumpa 10x drachsia jak secky ostatne obchody Sad.
Este zajtra pokus v autosuciastkach v petrzalke ale ked aj tam mi povedia sumu vacsiu ako 50centov kus tak neviem. BTW dobre si pamatam ze v pristrojovke su bez paticove ze Very Happy take iste ako v zapalovaci
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Já jsem zašel teď normal do elektra a tyto žárovky 1,2W za á 7Kč.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 10:30 pm    Předmět: Citovat

no uz aj ja som kupil 30 zarovecek ale rozobrat to neni take lahke :-/ po vysrobovani 2 skrutiek spod volanta som musel vysrobovat dalsiu skrytu skrutku lebo vedla volantu mam ovladanie zadneho stieracu a tak ktora bola mimochodm fest zle pristupna a aj ked som ten plast vybral nevie muvolnit ten velky plast co kopiruje pristrojovku ziaden srobik ho nedrzi ale neviem uvolnit :-/ niekto by mohol spravit obrazkovy navod na X1
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)