Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna žárovek v přístrojovce
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Plzak.Michal



Založen: 24.2.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 1:25 pm    Předmět: Výměna žárovek v přístrojovce Citovat

Potřebuju radu jak vyměním žárovky v ovládání regulace přívodu vzduchu a teploty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 6:19 pm    Předmět: Citovat

Ja to delal tak ze jsem vyndal radio, potom vycvakl cerny plast ktery zhora zakryva ovladani topeni uprostred je patice na 2ks zarovicek tod vse Wink
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 8:13 pm    Předmět: Citovat

Kdyby ti náhodou nesvítil popelník a chceš to mít všechno pěkně v cajku, tak ti dám malou radu, aby se ti nestalo to co mě.
Asi tomu nebudeš moc věřit, že jsem si hrál s popelníkem skoro 4 hodiny abych ho dal dohromady kvůli výměně žárovky, ale je to tak.
1) Vyndej popelník, vyšroubuj ho a odpoj konektor od zapalovače a ten co je hned vedle jako sám, je k žárovce.
2) Tam jak je ten samostatnej konektor, tak v tom zelenom tom, je schovaná ta žárovka. Když se pořádně podíváš na ten konektor, tak uvidíš, že on je jakoby víc ke kraji a víc k tomu zapalovači je takovej malej plíšek zasunutej rovnoběžně s tim konektorem.
3) Vem si pinzenu nebo plochý kleště a ten plíšek vytáhni. Na jednu stranu má vystrčený dvě packy a na druhou stranu uprostřed jednu.
4) Jakmile ten plíšek vytáhneš, vypadne ti ta žárovka.
5) Na druhou stranu od těch konektorů narvi nějakej hadr, jakoby pod to zelený, kde je ta žárovka. Narvi ho tam tak, aby tam byl natěsno.
6) Pak vem novou žárovku, daj jí tam zase kontaktama nahoru a plíšek tam vra, tak jak tam byl. Hadr tam slouží k tomu, aby ti ta žárovka při výměně nevypadla. Pak ho vyndej a žárovku tam trochu přimáčkni, aby tam dobře držela. A to je vše.

Vypadá to úplně jednoduše, ale dalo mi to opravdu haaafo času než jsem na to přišel. Rozebral jsem kvůli tomu celej zapalovač a nemohl jsem ho složit zpátky. Pak jsem přišel úplně náhodou na tohle.
Bohužel jsem neudělal žádný fotky, co a kde se má udělat.. Kdybyste to náhodou někdo rozebíral, tak to můžete nafotit a já tam klidně dokreslim do těch obrázků co a jak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
mr.norman



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 8:44 pm    Předmět: Citovat

zdarec lidi, chci se zeptat jestli mam jenom slabe zarovky pod pristrojovkou ci mi tam nejaka chybi ci je nefunkcni, kdyz zapnu osvetleni tak mi sviti dve zarovky vpravo a vlevo ale stred zustava tmavy takze vecer na tachci vidim jenom 200-240 coz neni spatna hodnota,ale po praze ji tolik neuziju Surprised)
Xantia activa 2.0 16v (1996)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

To budeš mít ten prostředek spíš spálenej, protože ty žárovky maj stejnej výkon Wink A nebo to může bejt taky nějakej studeòák na palubce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
mr.norman



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

tim spalenej myslis jako ze je tam treti zarovka ktera doslouzila ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 8:59 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak. Budeš si muset koupit novou žárovku, takovou tu s tou objímkou. A pokud nebude spálená, tak projdi jestli tam někde neni prasklá ta deska, ten tišák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
mr.norman



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 9:09 pm    Předmět: Citovat

oki mrknu se, jinak je na to nejaka spesl zarovka bo si muzu koupit nejakou universal ?... popripade podle ceho se to vybira ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:48 am    Předmět: Citovat

No nic speciálního to neni.. Stačí když zajedeš na benzínu a řekneš že chceš žárovku do přístrojovky s objímkou a oni ti jí daji, to je stejný snad všude.. Popř. si koupíš samotnou žárovičku bez objímky, kterou si tam pak budeš muset do tý objímky napájet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
No nic speciálního to neni.. Stačí když zajedeš na benzínu a řekneš že chceš žárovku do přístrojovky s objímkou a oni ti jí daji, to je stejný snad všude.. Popř. si koupíš samotnou žárovičku bez objímky, kterou si tam pak budeš muset do tý objímky napájet.


Určitě nejsou všechny objímky stejný, je několik typů.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 10:09 am    Předmět: Citovat

Pokud je tam std. pristrojovkova zarovka, uvazoval bych vzhledem k slozitosti zemontaze/montaze o tomto: http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi=818&cat=531&open=10&z=galerie Pokud ma nekdo presnej typ, uvitam, ceka mne vymena kontrolek a vzhledem k dementnimu dennimu sviceni, kdy zarovky vic odchazeji si myslim, ze by to mohlo stat za uvahu.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 1:19 pm    Předmět: Citovat

No jo, ale jak na to tak koukám, tak to jsou diody do normálních světel parkovaček, jako třeba u Favoritu. Tyhle do palubky nenarveš.. Tam jsou přece takový ty objímky malý.. http://uni.autodoplnky.cz/led-zarovky-s-patici-do-palubni-desky-bajonet-ko-s267414 Neřikám že zrovna tyhle tam budou dobrý, protože to jsou bodovky, ale posílám to kvůli obrázku, že tam je ta patice.

Jinak výměnu žárovek máš popsanou přímo na stránkách XA, je tam tenhle odkaz http://www.iee.put.poznan.pl/zaklady/zneie/materialy/urbanski/xantia/wym_zar_zeg.htm A dole vidíš, že tam jsou opravu ty s tou paticí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 5:07 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
No nic speciálního to neni.. Stačí když zajedeš na benzínu a řekneš že chceš žárovku do přístrojovky s objímkou a oni ti jí daji, to je stejný snad všude.. Popř. si koupíš samotnou žárovičku bez objímky, kterou si tam pak budeš muset do tý objímky napájet.



Pájet je snad potřeba není. Pokud vím, tak mají jen dva ohnutý drátky a do objímky se prostě zastrčí. Takže si myslím, že postačí koupit tu žárovku a objímku použít stávající.
Vzhledem k tomu, že rozdělávat tu palubku je opravdu pakárna, zvážil bych nákup a výměnu všech těch žároviček najednou, případně i ty LED-ky. Tak to někdo vyzkoušejte a dejte nám vědět. Very Happy
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 5:14 pm    Předmět: Citovat

Eeee, musej se pájet, to je právě ten fígl v těch objímkách Wink Ty se dávaj zase někam jinam, ty co se jen zastrčej, ale v objímce maj ty drátky připájenný, nebo navařený k těm plíškum. Schválně se na to koukni Wink

Ale pokud budete někdo dávat LED diody, tak určitě napište, na to sem taky zvědavej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
mr.norman



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

oki vsem diky, ale jak to vidim tak to budu muset rozmontovat dvakrat, jednou abych mrknul co tam je a po druhy az to tam budu davt, jinak mam jeste dotaz nesviti mi na palubce nikde mlhovky predni ani zadni, jsou tam vubec ty kontrolky bo jsou taky ty zarovcicky v r... ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)