Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pripravky na plneni koulí
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 7:23 pm    Předmět: Pripravky na plneni koulí Citovat

Nechci nikomu kazit ksefty ale nejblizsi plneni mam 45km a to se mi nechce jezdit.Neni to sice neprekonatelna vzdalenost ale myslim,ze bych si to dokazal udelat sam.Jde jen o to, mit ty pripravky a dusik.
Takze kdo poradi,jak na to.Vim,jak se kontroluje tlak v kouli a nejake dily uz na to mam.Teoreticky taky vim,jak se doplnuje dusik do kouli ale potrebuji nejaky nacrtek toho pripravku.Chci se vyvarovat chyb pri vlastni tvorbe.Povolit koule by taky nebyl problem. Dusik bych bud sehnal nebo vim kde ho maji.
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

jeden moooc šikovný soustružník už mi zařízení vyrábí,takže brzy budu plnit koule taky-mám dost známých co mají citroeny a flašku s dusíkem platím tak jako tak-a už pro foukání kol,nebo tlakové zkoušky okruhu klimatizací.

takže můžeš jezdit foukat ke mně-je to jen 30 kiláků..... Smile


no a teď k té výrobě-udělat to určitě jde,ale vzhledem k poměrně vysokým tlakům to musí být vytvořeno z pořádných kousků železa-takže materiál a i práce s výrobou stojí dost peněz.takže pokud se plněním koulí nechceš zabývat komerčně,tak je návratnost vynaložených investic v nedohlednu....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smiki1



Založen: 3.11.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: KV

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 11:23 pm    Předmět: Citovat

Já to mám 100km k nejbližšímu plniči, tak jsem nad tím taky uvažoval.Mašinku na plnění si můžu vyrobit sám (prostředky mám),ale nevím jak na to,nevím jak to má vypadat.Jednu jsem viděl u Pelikána v Plzni,byla na orig.ventily.Nemáte někdo nějaký nákres?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 12:11 am    Předmět: Citovat

No, já teda koule neplním, ale dělat si to sám nekomerčně, jen kvůli tomu, že není nikdo poblíž... Na to bych se asi vykašlal. Je to investice minimálně na rok nebo dva, popř. 40 000 kilometrů. Tak bych si třeba udělal s rodinou nebo přítelkyní výlet a spojil to s tímhle... Cool Když si člověk vezme, že jen cena dílů a čas tím strávený je nesrovnatelně větší a delší, než cena cesty + foukání a doba cesty + doba foukání... Ale je to na každém...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 8:05 am    Předmět: Citovat

Já bych jel jedině za PaMem a klidně i víc než 100 km. Na co to auto pak máš, když se ti nechce jet ani 50 km. To máš na ježdění jen po městě?
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Mám to k PaMovi taky 100km, nejedu k němu jen tak. Vždy se u něj stavím při nějaký cestě, ale klidně bych těch 100km tam a 100km zpět jednou za dva roky jel extra kuli plnění. Jednak je PaM kapacita na tuhle věc, za druhý ti všechno ochotně ukáže a vysvětlí a za třetí když rozumíš kolotoči, tak se necpi k houpačkám - dělej svojí práci a ostatní nech dělat jejich práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

tak vyjmecne musim s kirkizem souhlasit i kdyz mi to se*e... Twisted Evil ja mam spotrebu tesne pod jedenact,jsem chudej,mam malo casu,ale co mam xantu tak CO TO PROBOHA JE 100km???? (bang)
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 11:40 am    Předmět: Citovat

jestli chceš dam ti ventilky a budeš mít pokoj.schrastíš dusík uděláš téčko s manometrem a mužeš si foukat do koulí každý den Shocked s dofuk koulí není jen tak musíš otom mít paru Idea
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Když to tady čtu,tak si myslím že jsem asi pořádnej magor,když se chci jet podívat k PaMovi 300km tam a 300km zpět. Very Happy Very Happy
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

proč magor ?? dělá kvalitně a ví kam šahnout Idea já mam citroeny jako koníčka,,koule foukam protože těch citroenu je v rodině je moc" a když neco nevím tak kouknu na citroen cluby a vždy tam najdu napovědu a hadej od koho??
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bobo



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 73
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 2:12 pm    Předmět: Citovat

Jenom takový malý dotaz. Jak často plníš koule, že se pouštíš na tak křehký led?
_________________
CITROEN C5 2,2HDi 7litrů/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 4:56 pm    Předmět: Citovat

To rad slysim ,ze se bude plnit ve F-M.Nesouhlasim s tim krehkym ledem.Plneni je ciste mechanicka zalezitost a ani nemusim mit siroky prehled o typech kouli.Staci mi vedet,na kolik se plni koule pro me auto.O navratnosti ani nepremyslim.To bych ani nemohl mit auto,protoze se to nevyplati.Tome,myslim ze ani Ty tem ventilkum moc neveris,pry to muze netesnit.Ale je to taky moznost.Proste mam s toho dobry pocit,kdyz si mohu neco opravit sam.Velmi si cenim techto klubovych stranek.Nebyt jich,potazmo Vas,nemam xantii ale neco jineho.Nerad se hrabu v eletrice protoze ji moc nerozumim.Kdo nic nedela,nic nepokazi ale take nic nedokaze.
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

Tak to je hustý tohle Very Happy Xantie je složitý auto samo o sobě Very Happy Souhlasim s klukama. Pokud někdo rozumí kolotoči, tak a se necpe k houpačkám. I já jezdim asi 70km kůli plnění koulí, protože chci kvalitu a ne jen nějaký doplnění... Jestli myslíš že nepotřebuješ nic znát o koulích, tak jsi na omylu.. Když mi p. Zetocha plnil koule, asi 3 hodiny v kuse o tom dokázal hovořit, co je k čemu, proč to tak je, jak se pozná tohleto, támhleto, proč se nesmí dát tahle koule sem a tahle tam, jak zjistit špatnou membránu, jak se přetěsòuje ten ventil... No nic, pardon, ale tohle mě docela rozesmálo, plnit si "jen tak" koule doma bez jakýchkoliv vědomostí a případně to ještě nabízet známým Very Happy Dávám přednost kvalitě po všech stránkách. Viz PaM, Zetocha, Rada a další Cool
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem to kdysi zkoušel dofouknout koule ale tenkrát jsem o tom mnoho nevěděl, vyrobil jsem si plnící ventilky ale dlouho to nevydrželo. Na autě si dělám skoro vše sám , mám to levnější a hlavně kvalitnější než v servisu. Ale když mám spolehlivého odborníka který je navíc i levný tak jedu k němu. Takže koule jedině u PaMa.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

Tak já ti to teda bonznu,

jak fouká koule PATaMAT Wink







Když si spočítáš všechen čas co tomu věnuješ ( místo toho bys mohl vydělávat tím co umíš a děláš ..) a materiál a výrobu ..., tak návratnost pro vlastní použití je v nedohlednu ... To se ti opravdu vyplatí jet k někomu kdo to umí a ten ti mimo jiné prohlídne hydru na spodku a zkontroluje správnou funkci a vejšku a korektory a .... Idea
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)