Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tachometr

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
belcars



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 11:21 am    Předmět: Tachometr Citovat

Mám Xantii 1.9TD, r.v. 96, mám problém s tachometrem - vůbec nefunguje. Můžete mi prosím někdo poradit co s tím... Někdo mi říkal, že je tam elektronický tachometr. Dík za každou radu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 4:30 pm    Předmět: Citovat

Bývají špatné spoje-studeòáky, přímo na tachometru.Musí se rozebrat palubka,jakoby jsi měnil žárovky osvětlení.Tady máš foto těch studeòáků:
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?akce=obrazek_ukaz&media_id=1676
Může být chyba i jinde,ale tady to se stává a než bych začal něco měnit,tak bych mrkl na tohle.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 4:39 pm    Předmět: Citovat

taky bych to viděl na studeòáky,asi budu mít něco podobnýho na palivoměru.Tak až jednou budu měnit žárovky,tak to vezmu najednou. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obelix



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Lanškroun

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 9:39 am    Předmět: Re: Tachometr Citovat

Mám úplně stejný problém. Tachometr mi vůbec nefunguje, nepřibývají ani kilometry na počítadle. Pouze na denním počítadle občas naskočí několik stovek metrů, max. několik kilometrů (např. za 500km tam naskočí pouze cca 1-2km). Přístrojovou desku jsem měl už rozebranou a studené spoje na kontaktech tachometru jsem opravil, ale ty se projevují spíš tím, že tachometr zůstává viset někde okolo 70km/hod - alespoò tak se mi to projevovalo dokud tachometr fungoval. Myslím si proto, že problém bude nejspíš ve snímači rychlosti, který je na převodovce. Napovídá tomu i to, že na diagnostice byla v chybově paměti hláška o vadném snímači rychlosti. Vzhledem k tomu že nový snímač rychlosti je dost drahý (cca 3800Kč), bych se chtěl zeptat jestli někdo nevíte o snímači z nějakého vraku? Dost by mi to pomohlo, protože od doby kdy mi přestal fungovat tachometr nejenže nevím jak rychle jedu, ale občas zlobí volnoběh (motor po vyřazení zhasíná) a údajně by příčinou mohlo být to, že řídící jednotka má chybné údaje ze snímače rychlosti. Díky předem za nabídky.
_________________
X1 Break, 1.8i 8v, r.v.95


Naposledy upravil Obelix dne pá únor 02, 2007 4:10 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 10:02 am    Předmět: Citovat

zkus zavolat sem http://www.dovozauta.cz/ ,tady určitě něco seženeš,ale koukám,že to máš trochu z ruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 6:26 pm    Předmět: Citovat

A co zkusit ten snimac vyndat a vycistit?? Nez budes kupovat "novej"...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obelix



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Lanškroun

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 4:24 pm    Předmět: Citovat

lewkins napsal:
A co zkusit ten snimac vyndat a vycistit?? Nez budes kupovat "novej"...


Myslíš, že by to mohlo být pouze znečištěním? Nevím jak přesně ten snímač vypadá, ale vzhledem ke "skvělé" dostupnosti jsem si říkal, že by to byla zbytečná práce, dokud nebudu mít jiný. Dá se na něj dostat pouze zespodku auta a je tak šikovně schovaný, že na něj není vůbec vidět, dá se pouze nahmatat a už vůbec netuším jak je tam připevněný. Rozdělával to už někdy někdo? Pokud ano, prosím o radu jak na to a se na něj konečně podívám. Díky
_________________
X1 Break, 1.8i 8v, r.v.95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 6:02 pm    Předmět: Citovat

Nevim presne jak ho tam mas pridelany ty. Muzou bejt dve varianty, ktery mne napadaj. Bud je to pridelany kovovym pliskem a sroubkem(tusim ze na 10klicek) nebo je to zaaretovany takovym plastovym vehementem z boku...vypada to jako plastovej konickej hrebik...
Snad mne nekdo opravi a upresni...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obelix



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Lanškroun

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 1:02 pm    Předmět: Re: Tachometr Citovat

Tak už jsem se konečně dostal k tomu abych ten snímač vymontoval a už vím v čem je problém. Když to napíšu jednoduše, tak je to prostě rozbitý... Konkrétně je na tom snímači ukroucená osička, která spojuje šnek v převodovce s vlastním snímačem. Je to plastová hranatá tyčka o průřezu cca 3x3mm a délce někoik cm. Oprava v podstatě nemožná, protože tělo snímače nejde rozebrat. Teď už aspoò vím že na 100% potřebuju sehnat jiný snímač rychlosti. Nemáte někdo nějaký navíc?
_________________
X1 Break, 1.8i 8v, r.v.95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mlynar



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 5:24 pm    Předmět: Tachometr Citovat

Nevím, jestli jsi problém s přetrženou osičkou tachometru již vyřešil, ale pokud ne tak ti chci říct, že v mnoha autovrakovištích prodávají snímače rychlosti cca do 500Kč. Pozor ale je jich mnoho typů, které nejde zaměnit (já jsem vyzkoušel dva než tachometr ukazoval dobře).
_________________
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaborák



Založen: 8.4.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 8:52 am    Předmět: Citovat

Mám Xantii 1.9TD, r.v. 98, také mám problém s tachometrem, funguje, ale nelze vynulovat denní počítadlo a tak stále jen přičítá a přičítá! Budou to asi ty studeòáky, ale nejsem sám schopen je přepájet, natož tachometr vymontovat. Z vozíku to prostě nelze a servis je pro mne drahý a tak na to počítadlo nekoukám a jezdím! Zdravím všechny fóráky!
_________________
Zaborák

Xantia 1,9 TD, jezdím za 8,5 l s automatem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Zdar kolegové právě jsem vyndal a rozebral snímač rychlosti zjistil jsem že hřídel od nánonu ( pr. 8mm ) je spojena tou plastovou osičkou s hřídelí na které je snímač (pr. 5mm ),ale já mám tu osičku oholenou do kulata a asi jen 2 mm od konce je hranatá ( 3*3 mm ).Když točím tou částí s náhonem tak se snímač netočí . Dá se to ještě zachránit ,třeba slepením,nebo to musí být pohyblivé ? Jo a až to budu nasazovat ,tak se bojim aby mi tam ta spodní část nespadla do převodovky? (pokud to bude na volno ) Dik. Kdybych uměl přidávat fotky tak bych se samozřejmě podělil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 12:40 pm    Předmět: Citovat

vubec neres nejake opravy,a kup si jiny snimac,klidne z vrakace treba v APK v chrastanech,tam by je mohli mit(praha,rudna)ja bych s tim vubec nijak nelaboroval,co kdyz ti neco spadne do prevodovky,a bude to pak pruser.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)