Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nestartuje po narazu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 11:33 pm    Předmět: Nestartuje po narazu Citovat

Dnes se mi stala nemilá věc - nedostal jsem přednost a odnesl to pravý přední blatník a blinkr, čož o to žádný problém ale auto NESTARTUJE. Točí ale nechytá, není slyšet ani čerpadlo že by zabzučelo. Budu rád za každoz odpověď. Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 11:56 pm    Předmět: Citovat

Xantie by měly mít pojistku na odpojení palivovýho čerpadla po nárazu. Mělo by to být nějaké válcovité udělátko pod kapotou někde u hrdla pro dolévání kapaliny do ostřikovačů (mezi tím hrdlem a pravou koulí). Ne všechny Xantie to ale mají (moje to nemá, proto píšu udělátko, protože jsem o tom jen četl. Byl tam obrázek, ale nic blíž popsáno.).
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 11:59 pm    Předmět: Citovat

prima-men napsal:
Xantie by měly mít pojistku na odpojení palivovýho čerpadla po nárazu. Mělo by to být nějaké válcovité udělátko pod kapotou někde u hrdla pro dolévání kapaliny do ostřikovačů (mezi tím hrdlem a pravou koulí). Ne všechny Xantie to ale mají (moje to nemá, proto píšu udělátko, protože jsem o tom jen četl. Byl tam obrázek, ale nic blíž popsáno.).
To jsem bohužel už zkoušel, npadlo mě to jako první ale bez úspěchu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 12:03 am    Předmět: Citovat

Hm... Dej si do podpisu tvoje auto, třeba někdo, kdo s tím má víc zkušeností, ti poradí.

Zkus kouknout, jestli teda jde do čerpadla napětí (proud) nebo ne...

Byla ta havárka hodně vážná? Nebo se jen mačkaly vrchní plechy?
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 12:23 am    Předmět: Citovat

prima-men napsal:
Hm... Dej si do podpisu tvoje auto, třeba někdo, kdo s tím má víc zkušeností, ti poradí.

Zkus kouknout, jestli teda jde do čerpadla napětí (proud) nebo ne...

Byla ta havárka hodně vážná? Nebo se jen mačkaly vrchní plechy?
kdyby tam šel proud tak by bzučelo ne? Ne odnesly to je vrchni plechy a blinkr. Mě napadlo jestli nemůže být něco s imobilizerem? Nevedou tudy nějaké kabely od něj? Starter totiž točí ale motor nechytá
_________________
Xantia 1.6 i + LPG rv 97, Kutná Hora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:06 am    Předmět: Citovat

V tom místě za blinkrem, na obou stranách auta, je nevím kolika pinová hnědá spojovací zásuvka s x káblíky, tak bych si tipl, že některý nebo i víc to odneslo, nebo je na kaši ta spojzásuvka. Je tam blbý přístup z motoru, můžeš k tomu i po vytažení blinkru, pokud Ti zůstal, se na to mrknout, snad něco najdeš. Kdysi jsem na pravou stranu trefil srnu, normálně to jelo, ale druhý den přesně jak píšeš, "točí lehce, naskočit však nechce", a pištělo origo immo, které se mi nakonec podařilo nějakým zázrakem odkódovat, a už jsem ho pak raději nikdy nepoužil. Ta moje zásuvka tím nárazem utrpěla, i když ne moc, ale přikládám ty problémy jí.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:58 am    Předmět: Citovat

Je to přesně jak píše hombok, blběj to snad vymyslet nemohli.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 12:30 pm    Předmět: Citovat

hombok napsal:
V tom místě za blinkrem, na obou stranách auta, je nevím kolika pinová hnědá spojovací zásuvka s x káblíky, tak bych si tipl, že některý nebo i víc to odneslo, nebo je na kaši ta spojzásuvka. Je tam blbý přístup z motoru, můžeš k tomu i po vytažení blinkru, pokud Ti zůstal, se na to mrknout, snad něco najdeš. Kdysi jsem na pravou stranu trefil srnu, normálně to jelo, ale druhý den přesně jak píšeš, "točí lehce, naskočit však nechce", a pištělo origo immo, které se mi nakonec podařilo nějakým zázrakem odkódovat, a už jsem ho pak raději nikdy nepoužil. Ta moje zásuvka tím nárazem utrpěla, i když ne moc, ale přikládám ty problémy jí.
Blinkr nezustal ale je tam videt opravdu neco hnedyho, nějaký konektr a je minimálně z částirozlámaný, pokud by to bylo tím byl bych rád. Bohužel musím čekat na likvidátora pojištovny viníka. Jinak na kalkulačce svítí jak zelená tak červená dioda. Nemáte představu jestli by to mohl být jen ten konektor nebo to může být horší? Žádný velký náraz to nebyl.
_________________
Xantia 1.6 i + LPG rv 97, Kutná Hora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

V lepsim pripade jen rozpadly, rozpojeny konektor, v horsim pripade prestrizeny draty...ale pokud je ten blatnik jen promacklej a neni roztrhanej, pretrhany snad nebudou. Nejvetsi pruser je, ze jsou vsechny kabely zeleny, zluty, cerny a sedy...bez dalsiho znaceni... a pak hledej, kterej patri ke kterymu...
Kdysi jsem tohle absoloval u 1.8i. Vsechny draty prestrihany. Nakonec jsem to pomoci el. schema motoru rozchodil. Ale stravil jsem nad tim cely odpoledne.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:14 pm    Předmět: Citovat

Ty dvě diody na kalkulačce mi svítily taky, proto jsem se snažil to dát do stavu, aby to nechtělo před startováním zadávat kód podle příručky k immu, což se na několikerý pokus nějak povedlo, takže Ti přeji hodně štěstí. Já jsem to viděl tehdy už černě, přinejhorším nová ØJ, ale nakonec se povedlo.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:39 pm    Předmět: Citovat

hombok napsal:
Ty dvě diody na kalkulačce mi svítily taky, proto jsem se snažil to dát do stavu, aby to nechtělo před startováním zadávat kód podle příručky k immu, což se na několikerý pokus nějak povedlo, takže Ti přeji hodně štěstí. Já jsem to viděl tehdy už černě, přinejhorším nová ØJ, ale nakonec se povedlo.
Díky moc za reakci ja se jen bojím aby nebylo něco s ØJ... nemáš tušení co by to obnášelo? Jinak během večera sem hodím fotky blatníku a i pohled na ten konektor. Ještě jednou díky za reakci
_________________
Xantia 1.6 i + LPG rv 97, Kutná Hora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

lewkins napsal:
V lepsim pripade jen rozpadly, rozpojeny konektor, v horsim pripade prestrizeny draty...ale pokud je ten blatnik jen promacklej a neni roztrhanej, pretrhany snad nebudou. Nejvetsi pruser je, ze jsou vsechny kabely zeleny, zluty, cerny a sedy...bez dalsiho znaceni... a pak hledej, kterej patri ke kterymu...
Kdysi jsem tohle absoloval u 1.8i. Vsechny draty prestrihany. Nakonec jsem to pomoci el. schema motoru rozchodil. Ale stravil jsem nad tim cely odpoledne.
Pro vsechny případy - nemáš někde to schéma?
_________________
Xantia 1.6 i + LPG rv 97, Kutná Hora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Já schéma bohužel nemám, ale Shakal tuším něco má, ale co konkrétně teda nevím, najít ho zkus na seznamu uživatelů a zeptat se přímo jeho. Jinak to s tou ØJ, pokud to immo zůstane zablokované, tak se to asi řeší její výměnou, co jsem se doslechl, ale možná jde odblokovat jinak, to ale nechci kecat, snad někdo z kluků o tom ví víc.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

hombok napsal:
Já schéma bohužel nemám, ale Shakal tuším něco má, ale co konkrétně teda nevím, najít ho zkus na seznamu uživatelů a zeptat se přímo jeho. Jinak to s tou ØJ, pokud to immo zůstane zablokované, tak se to asi řeší její výměnou, co jsem se doslechl, ale možná jde odblokovat jinak, to ale nechci kecat, snad někdo z kluků o tom ví víc.
A výměna je asi nákladna záležitost jestli si to představuji dobře viď? Sad nevím jak se k tomu postaví pojišovna vzhledem k amortizaci...
_________________
Xantia 1.6 i + LPG rv 97, Kutná Hora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:59 pm    Předmět: Citovat

Tento problém jsem už řešil, bouračka na pravou stranu, imobilizér dělal to samé, zásuvka uvalená- je v ní těch drátu dost. Bude to chtít dobrého elektrikáře.
Dej si do podpisu bydliště.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)