Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Občasné špatné točení starteru

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 11:33 am    Předmět: Občasné špatné točení starteru Citovat

Mám půl roku starou tušim 66 Amh baterii a stává se mi že občas špatně točí startér je to jako by byla vybitá baterka a motor se sotva převaluje ale stačí zkusit startovat znovu a starter točí jak divej.Kontakty na baterce jsou očištěny a baterka může být klidně i po nabití.Mam tušení že to bude asi něco ve startéru ale pokud máte s tim nějakou zkušenost tak poradte.elktrice moc nerozumim ale pokud dáte někdo dobrej postup na opravu starteru tak se do toho klidně pustim
Dík Petr
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

zaměřil bych se na startér, a tam je toho trochu víc co to může dělat:
1) vůle vložiskách
2)špatný uhlíky(pokud to někdo už kuchal můžou být z nevhodného materiálu)
3)špatná kotva
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

Já bych tipoval uhlíky hned na prvním místě. A to se v tom ani nikdo nemusel hrabat. Prostě startér už může mít svoje odstartováno (zvláště, je-li to skutečně babička).

Kdysi mě přesně totéž potkalo u VW Brouka. Někdy to dokonce nestartovalo vůbec, musel jsem tyčkou od heveru na startér pobušit, (krátké) uhlíky dosedly a pak už šlo nastartovat. Stačilo koupit nové, vyměnit a jezdí se dál. Naštěstí tam šly snadno vyměnit, jak je to u Xa nevím, ale jistě někdo poradí.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 8:29 pm    Předmět: startér Citovat

Tak jsem dnes vyndal uhlíky ze startéru naštěstí jdou krásně vyndat bez demontáže startéru z vozu.Na délku maji 8mm ale bohužel jsem nikdy nové neviděl tak nevíte jak jsou original nové uhlíky dlouhé?Mám ale pocit že např. ve vrtačce jsou alespon jednou tak dlouhé.Tak snad by to mohlo zkončit výměnou uhlíků.Nevíte někdo kolik stojí?Můžete napsat i kolik stojí kotva a ložiska
Dík Petr
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 6:47 pm    Předmět: uhlíky Citovat

Tak zatim jsem uhlíky neměnil ale když jsem je měl venku tak jsem je pilníkem srovnal očistil všechny přívodní kabely a zatím starter funguje bez problémů.Koukal jsem v krámě na nové uhliky podle mého odhadu jsou asi 2 cm dlouhé ale bohuže zrovna ty moje nemaji.Je tam na výběr asi 10 variant podle typu starteru.Všechny kolem 400kč
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 7:35 pm    Předmět: Citovat

Jo a taky ošáhni jak ti drží na cívce ten plast co v něm drží ty šrouby s přívodníma kabelama,je to tam zalisovaný a po čase se to uvolní a uvnitř není dobrej kontakt. Já to pořešil tak že jsem vyndal cívku a ve svěráku to opatrně přihnul z5 ,no žádnej lepší přípravek nebyl po ruce. Potom jěště pro jistotu pojistil pryskyřičnym lepidlem to kvůli vlhkosti. No a na kotvě bych při výměně uhlíků vyškrabal drážky po kterejch jezdí ty uhlíky. Páč ten prach z uhlíků je vodivej. Hodně štestí při opravě. Dej vědět jak jsi pochodil.
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Libor46



Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Roštín

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

V první řadě bych skontroloval ukostření motoru. Tam bývá taky často chyba. Stávalo se to hodně často na favoritech. Dělalo to přesně toto.... Prostě špatná kostra, ale nevím... nejsem u toho... jen by to chtělo skontrolovat...
_________________
Xantia 1,9 TD Berline 94"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

xantia X1.1,9 TD. studena toci jako blazen, tepla starter sotva prevaluje, muzou to byt uhliky? dekuji za radu.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)