Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

přeměření relé ABS

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 11:24 am    Předmět: přeměření relé ABS Citovat

Můžete mi někdo poradit jak mám zkontrolovat tmavězelené relé ABS zda správně funguje.Když by to šlo tak nějaký podrobný postup co kde a jak měřit .Dočetl jsem se že když svítí kontrolka ABS a relé se vyndá tak kontrolka zhasne ale u mě svítí pořád dík za info.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Po vytazeni rele u X1 sviti kontrolka dal.

Jedno rele mam doma navic... vzhledem k tomu, ze nesidlime daleko od sebe, hod mi soukr zpravu a muzem se nekde srazit. Delam v Probostove, takze se tam celej tejden vyskytuju.

Michal
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Na relé máš nakreslený schéma, stačí se jenom podívat.
30 je přívod, 30a je přívod přes diodu, 87 a 87a jsou přepínací kontakty. 85 a 86 jsou kontakty cívky.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 9:45 am    Předmět: relé Citovat

To je sice hezké že se můžu na to relé podívat ale i když to tam uvidim nakreslený tak pořád nevim jak to zkontrolovat a proměřit (nejsem elektrikář) ale kdyby jsi napsal např. připoj zkoušečku na konektor 30a propoj to z konektorem 3b zkoušečka ti ukáže 20 ohmů tak pak by mi to pomohlo protože každý se elektrice nevěnuje a nerozumí tomu.
Třeba článek o kontrole čidel ABS je takový příklad jak na to.Je tam postup jak máš nastavit zkoušečku a co kde máš měřit to potom pochopí každý i když elektrice vůbec nerozumí.Tak když budeš mít čas a chut tak mi napiš jak to zkontrolovat trochu podrobněji jinak mi to vůbec nepomůže.
dík Petr
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

Já taky nejsem eletrikář, ale Xantie mě naučila Very Happy .
Záleží, co máš za měřák, lepší by bylo poprosit nějakého eletrikáře, je to práce na chvilinku.

85 a 86 je cívka relé, odpor cca 90 Ohmů. Pokud sem připojíš 12 V, uslyšíš cvaknutí. Pokud máš nějaký měřák, který je schopen měřit odpor, tak bez napětí na cívce (vývody 85 a 86) ti vývody 30 a 87a vedou, to znamená, že ti měřák ukáže hodnotu 0,01 (to je příklad, prostě to začíná 0) a vývody 30 a 87 nevedou, ukáže ti to hodnotu 1.
Pokud připojíš napětí na cívku (85 a 86), tak ti 30 a 87a nevede a 30 a 87 vede.

Kontrola diody:
měřák na měření diod, kontakt COM připojíš na vývod 30 a druhý konec na 30a, tak ti měřák ukáže cca 560 (dioda vede). Pokud vývody přehodíš, na měřáku by měla být 1 (dioda nevede). Pokud budeš mít při obou zapojeních stejné hodnoty, je dioda proražená (špatná).

Jde to i proměřit za pomoci zdroje 12 V (baterky) a žárovky. To je ale trochu složitější. Tak teda radši předpokládám, že máš alespoò základní měřák.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 9:11 pm    Předmět: měření relé Citovat

Tak to je super návod dík.Měřák mám dnes už se dá kvalitní sehnat za pár stovek.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Jen doplnim...
Pokud nemas merak s funkci mereni diod(coz nepredpokladam), odpor diody je priblizne 16kOhmu v propustnem smeru(30a +, 30 -)...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)