Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

rada při koupi
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tosanda



Založen: 6.12.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 8:47 pm    Předmět: rada při koupi Citovat

rada při koupi... Øeším dylema ohledně koupě XA 1,9 TD break, najeto 100tis., r.v. 2000, servisní knížka, nové rozvody, koule, první majitel z citroen prodejny z IT, cena 80000,- a XA 2.0 HDI break z CZ, původ nezaručen, r.v.1999, silně ochmataný volant dle tacho najeto 240000 km, nutno dodělat rozvody a cena 65000,-. VYPLATÍ SE JÍT DO HDI I S TAKOVÝMTO ROZDÍLEM KM? Cena po nutných výměnách bude u obou aut téměř stejná. Auta jsou bez koroze a velmi pěkná. Jen ty km. Jak by na to šel zkušený xantiák? Díky, Petr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 9:08 pm    Předmět: Citovat

Tak to ti neporadím,1,9TD je velmi dobrý motor,bohatě stačí na normální jízdu,a ve městě žere stejně jak HDi.

Zdravý rozum říká jít do TD,ale pozor!Italové jsou prasata,o auta se nestarají,jsou v tomto velice podobní čechům,opravuje se,až když auto nejede,jinak se na všechny drobné závady se.e,znám pár xantiáků,co mají auto po italovi,a řeší skryté problémy,např.že jsou všechny hadice steřelé(horké podnebí).Ale taky tenhle ital může být výjimka.

Jinak,naše Hdi bylo kdysi bourané,podle tacho cca185 000km,ale z němec,po třetím majiteli,volant rozhadrovaný,spojka zabírá nahoře,a silně ojeté všechny pedály,takže ty KM stočené byly,o tom žádná.
Ale je o absolutně bezporuchové auto,závady opravdu žádné,nic jsme nemenili,čerpadlo v nádrži,lišta railu,vstřikovače,vše je původní,a auto chodí jak fík,motor co má nalítáno bůhvíkolik,tak jezdí jak o život,turbo nedává ani kapku oleje,a na měrce se hladina za 15000km ani nehne Wink

Takže v tomhle ti neporadím,rozhodni se sám,ani jedno asi nebude špatná volba.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tosanda



Založen: 6.12.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Díky za postřech ohledně zpuchřelých hadic. Osobně dávám přednost TD, i když je slabší, ale je to jetý o polovičku co to HDI. Na ty hadice dám majzla, dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 9:36 pm    Předmět: Citovat

Při stejným rozhodováním jsem volil TD. Wink
Preferoval jsem jednoduchý, nenáročný motor a rozhodnutí podpořila prohlídka auta. Nepatřím k těm co musí jezdit pro naftu jen k věhlasným čerpačkám, aby se náhodou něco nestalo s motorem nebo vstřikama apod.
Je to taky "ital" neurčitého počtu km, ale už 15t km slouží bez poruch. uk, uk.. (díky Italovi nebo "tomu" co XA dovezl)
Ropnou krizi 35 Kč/l jsme (já a TD) přežili na "bio" za 20Kč/l a spokojeně jsme "chrochtali" oba. Laughing
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 7:23 am    Předmět: Citovat

Za těchto podmínek bych já osobně volil to TD z IT Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Já sám při koupi druhé XA jsem si nejdřív vzal VIN a poslal ho na:

info@citroen.cz


s dotazem na původ vozu, zemi prodeje, datum výroby (porovnáš s kódem v mot. prostoru), výbavu a případné info o návštěvách origo servisu Citroen. Tohle všechno ti ochotně napíšou, odpověděli během jednoho dne.

Tohle není univerzální a jediné, ale je to jen další dílek do mozaiky o rozhodování.

Dej vědět jak jsi dopadl.
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

Já bych si nejdřív prověřil VINkem auto a pak šel do Itala Smile jestli je k tomu serviska a Ital byl v Citroen servisu.. nemusel se k tomu chovat jako většina Smile
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

Je pravda,že italové nemají slitování s autem.Jezdí sice excelentně a bravurně,přitom ne agresivně,ale jako majitelé aut prostě jezdí jezdí a jezdí,neznají slovo údržba,aspoñ ti u kterých jsme vždy pobyli my a taky jejich známí to tak řešili.Prostě berou auto fakt jako spotřební a uživatelskou věc.Jenomže i přesto všechno vypadali jejich auta i po letech služby pořád líp-jak karoserie,ta neměla chybu natož rez,tak podvozek.A to díky jejich dobrým cestám i v tom posledním zapadlém sadu za městem.. Crying or Very sad ,kde se vinuli krásně udržované asfaltky bez děr,na takových cestičkách by se u nás s hrdostí jezdilo na bruslích!Motor nehodnotím,tj opravdu otázka každého konkrétního auta a majitele a taky výdrže konkrétní značky.Je ale fakt,že měli vždy auto pracovní do sadu a auto rodinné a o to se starali aspoñ ohledně čistoty dostatečně.Odbočil jsem,ale chtěl jsem tímto říct,že Vin nechat vypsat určitě,když to jde,ale zas tolik bych italských ojetin nebál,oni opravdu taky mění auta I JEN proto,že chtěj novší nebo větší a jiný důvod to nemá.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenědz_st



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, míám Itala a totálně vybydlený , neudržovaný a olítaný auto , navíc se silně stočenými km . už bych nikdy do Itala nešel , jsou to prasata . Syn má Saxo z I a nemlich to samé . Když dovoz tak : D , A, Ch. Ale je to jen můj názor.







------------------------
X 2 Hdi 80 kW rv 00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Já ti to věřím kenědzi opravdu jo,já zase uvádím čistě svou zkušenost,ono je možná taky rozdíl z které části Itálie-sever itálie,čili Sudtirol Laughing ,je samý němec a rakušák původem,ti naši se jmenovali typicky-Unterszulznerovi Laughing a bude rozdíl obecně auta z nižšších italštějších,temperamentoooo regionooo chaotičtějíšch oblastí.Vážně jsme pokaždé uvažovali o koupi jejich ojetiny-mercedes+W.passat apod.Byli v super stavu najeto za 10 let 120-140 000 km.Dnes už by to člověk neřešil,ale tehdy to byly pro nás čupr auta a za babku.Tak proto na to nevzpomínám špatně.Nakonec ty auta koupili arabáči za ceny kolem 10 000 kč,u nás se prodávaly ixnásobně dráž.Dnes se vozí takové moře aut z Itálie,že se to asi ale už nedá srovnat a je mezi tím moře šunek,prostě se musí auto proklepnout nemlich stejně jako z Holandska či D,nebo Belgie.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 6:04 am    Předmět: Citovat

no já mam C5 z Milana nevím co za tipy italu tam žije,ale interier krom volantu a madla dveří uplně supr,popelník a zapalovač nepoužitý Shocked ohledně kary odřené narazníky a oba blatníky pod bočními blinkry.podvozek také nemá zavady,v servisce poslední zaznam v06 roce při 110tkm-při koupi 08 měla 192tkm.osobní skušenosti s auty puvodem I a Holandska nejsou nejlepší,ale opravdu je nemužeme hazet do jednoho pytle Very Happy ja volím TD Very Happy Very Happy češi nedají do autí kvalitní díl a pokud je na prodej tak tím tuplem Evil or Very Mad
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tosanda



Založen: 6.12.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

Přišla odpověď z citroen info...

uvedené vozidlo bylo uvedeno do provozu dne 31.1.2000, záruční lhůta
skončila dne 31.1.2001.Země 1.uvedení do provozu : Itálie. Bohužel, záznamy o servisních prohlídkách či údržbě, nemáme v naší databázi. Ty by měly být součástí servisního a záručního sešitu, pokud je k dispozici. 1.majitelem
vozidla byla firma

V jakých případech je možné, že záruka skončí po jednom roce? není to znamení, že bylo auto výrazně bourané?

jinak díky všem za odpovědi, každá rada dobrá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

tosanda napsal:
Přišla odpověď z citroen info...

uvedené vozidlo bylo uvedeno do provozu dne 31.1.2000, záruční lhůta
skončila dne 31.1.2001.Země 1.uvedení do provozu : Itálie. Bohužel, záznamy o servisních prohlídkách či údržbě, nemáme v naší databázi. Ty by měly být součástí servisního a záručního sešitu, pokud je k dispozici. 1.majitelem
vozidla byla firma

V jakých případech je možné, že záruka skončí po jednom roce? není to znamení, že bylo auto výrazně bourané?

jinak díky všem za odpovědi, každá rada dobrá!


Hmm, rok záruka, to je fakt divný, ještě jsem to neslyšel. A bylo firemní říkáš? To s tim mohl jezdit kdo měl ruky nohy a jedno oko. I když beru to podle toho jak se s firemním autem zachází v našich krajích, nevím co je zvykem v IT. Asi bych tento dotaz ohledně roční záruční doby - důvodu ukončení záruky po roce opět poslal zpátky Citroenům jako reakci na ten mail co ti poslali.

Anebo se možná najde někdo kdo se s tím už setkal..... (Jožko, jsi tu? Surprised Surprised )
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tosanda



Založen: 6.12.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 3:03 pm    Předmět: Citovat

tak jsem volal do citroenu a opravdu do roku 2002 dávali na xantie jen 1 letou záruku! To si kucí francouzský moc nevěřili:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenědz_st



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

Zdravím , také jsem napsal na info citroen prosbu o zjištění dat mé Xa ale v...... se ma mě , asi jsem jim nestál za odpověď . Myslel jsem že mají jinačí přístup !
Zdeněk






------------------
X2 Hdi 80 kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)