Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Netopí

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 1:16 pm    Předmět: Netopí Citovat

Mám Xantii rv 97, 1.6i + LPG. Přestala mi topit a stoupla rucicka teploty (vždy se pohybovala na 80 st a ted klidne i 100) po přepnutí na LPG se občas stane že teplota začne rapidne klesat a auto začne topit, neví někdo kde hledat chybu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 2:44 pm    Předmět: Re: Netopí Citovat

Dzony napsal:
Mám Xantii rv 97, 1.6i + LPG. Přestala mi topit a stoupla rucicka teploty (vždy se pohybovala na 80 st a ted klidne i 100) po přepnutí na LPG se občas stane že teplota začne rapidne klesat a auto začne topit, neví někdo kde hledat chybu?

Nechci tě strašit,ale tohle jsem měl když mi ruplo těsnění pod hlavou a na podruhý odešla hlava.Motor běží a tlačí plyn do vody,tam kde je nejvyšší místo"radiator" se usazují bublinky a radiator přestane topit.teplota vody dosáhne stovky,termostat se otevře plynová bublina projede do expanzky a motor se trochu ochladí,ručička klesne.Jestli to tak je,tak by ti měla ubývat voda v chladiči,v expanzce by jsi cítil plyn a když auto zrovna netopí,tak z odvzdušnováku u radiátoru by šlo dost plynu.
Ale třeba jesm jenom ulítnul a je to nějáká kravina
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 6:06 pm    Předmět: Re: Netopí Citovat

RINGO napsal:
Dzony napsal:
Mám Xantii rv 97, 1.6i + LPG. Přestala mi topit a stoupla rucicka teploty (vždy se pohybovala na 80 st a ted klidne i 100) po přepnutí na LPG se občas stane že teplota začne rapidne klesat a auto začne topit, neví někdo kde hledat chybu?

Nechci tě strašit,ale tohle jsem měl když mi ruplo těsnění pod hlavou a na podruhý odešla hlava.Motor běží a tlačí plyn do vody,tam kde je nejvyšší místo"radiator" se usazují bublinky a radiator přestane topit.teplota vody dosáhne stovky,termostat se otevře plynová bublina projede do expanzky a motor se trochu ochladí,ručička klesne.Jestli to tak je,tak by ti měla ubývat voda v chladiči,v expanzce by jsi cítil plyn a když auto zrovna netopí,tak z odvzdušnováku u radiátoru by šlo dost plynu.
Ale třeba jesm jenom ulítnul a je to nějáká kravina

Ted jsi mě vystrašil víc než dost, mám pocit že voda ubývá nemám na nadržce rysku takže to můžu ususzvat jen z odhadu ale bojím se že ubývá. No nepřijde mi že bych cítil plyn ale dolil jsem krapet destilky a nechci to zakřiknout ale auto začalo topit jako divý a to jsem dolíval už o víkendu a bez výsledku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miky



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 8:46 am    Předmět: Netopí Citovat

Ahoj.
Tak poslouchej mojí zkušenost.
Koupil jsem auto v Ačkách a pro vlastní klid vyměnil všechny náplně. Na zimu jsem se rozhodl dopřát mu pro jistotu novou chladící směs a tak přišlo na koupi Fridexu G48 jak údajně velice kvalitní směsi. Po zkušenostech ostatních jsem se rozhodl i já, že před výměnou udělám také proplach. Prolil jsem auto asi 10litrama destilky a potom nalil už předem namíchanou směs 1:1 fridex - voda. Odvzdušnil jsem dle návodu a vše v naprostém pořádku. Ale ouha - po 14 dnech mi začala stoupat a následně zase klesat teplota vody. Vždy tak ke 100°C a pak na 70. Bylo mi to divný a do toho to přestávalo topit. Taky nárazově. Chvíly jo chvíly ne. Stále jsem odvzdušòoval a chlácholil se že je to jen blbě odvzdušněný. Potom se přidal problém se silnou kouřivostí z výfuku a to mám benzína. Vše se rapidně horšilo až jsem skončil v servisu. Podfouklo těsnění pod hlavou. Prý jsou směsi nemrznoucích kapalin navzájem hodně špatně snášenlivý a ty ze zahraničí, ještě původní, jsou agresinví jak hrom. No prostě sežralo mi to těsnění a ještě nažralo hlavu Sad Twisted Evil
Teď se jen modlím na kolik mě to vyjde. No a podepsal se na tom i servis, který mi loni měnil rozvoďák a pár ventilů po prasklým řemenu - odflákly práci a nedotáhly to pořádně jak se má. To ale do jiné rubriky a tam písnu i jejich název a polohu a si nikdo další nenaběhne.
Tak to asi vše za mě - snad budeš mít větší kliku.
_________________
XA2 automat, 2.0i 16V, Exclusiv 2000
X1 1.8 16V 1996 KLIMA a to same na díly(bez Klimy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

Každý máme nějakou zkušenost. Crying or Very sad
Já osobně bych do chladiče nikdy nenalil "nějaký" FRIDEX, G48 a podobný sra*ky.
Protože jsem celý život jezdil ve FIATech, tak jsem používal PARAFLU, určenou pro FIATy. Po 12 letech jsem musel jeden motor rozdělat a místa kde "teče" voda byla lehce nazelanalá, absolutně bez usazenin a koroze, těsnění pod hlavou a hlava jak nové. ( FIAT má blok i hlavu z hliníku)
Majitelé FAVORITů by mohli vypravovat o sežraných hlavách a těsnění od FRIDEXu, nebo co tam lejou ve ŠKODIVCE. Shocked
Takže do CITROENa jen CITROEN ANTIFREEZE. Wink (a nikdy jinak)
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miky



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Henry napsal:
Každý máme nějakou zkušenost. Crying or Very sad
Já osobně bych do chladiče nikdy nenalil "nějaký" FRIDEX, G48 a podobný sra*ky.
Protože jsem celý život jezdil ve FIATech, tak jsem používal PARAFLU, určenou pro FIATy. Po 12 letech jsem musel jeden motor rozdělat a místa kde "teče" voda byla lehce nazelanalá, absolutně bez usazenin a koroze, těsnění pod hlavou a hlava jak nové. ( FIAT má blok i hlavu z hliníku)
Majitelé FAVORITů by mohli vypravovat o sežraných hlavách a těsnění od FRIDEXu, nebo co tam lejou ve ŠKODIVCE. Shocked
Takže do CITROENa jen CITROEN ANTIFREEZE. Wink (a nikdy jinak)


Tak a máme to Smile příště už jen origo. Za blbost se platí a stále je to pravda.
Tak až doplatím snad se poučím Wink
_________________
XA2 automat, 2.0i 16V, Exclusiv 2000
X1 1.8 16V 1996 KLIMA a to same na díly(bez Klimy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 10:05 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, zlatá parafla z Tuzexu, Laughing taky jsem ji kupoval, mezi nejlepší kapaliny pro diesely považuji osobně originál chladící kapalinu Ford od motorcraftu. Po neblahých skušenostech s náhradami ve Fordu Transitu a topení až po ujetí skoro 20 Km, se motor zahřeje daleko dřív na origo forďáckou kapalinu a tím i dříve topí. Kdo tomu nevěří-nemusí. Někomu se akorát nemusí líbit její barva-je červená.
Cenově vychází asi na 100Kč / 1L., ale stojí za to.
Momentálně to na nějakou zimu nevypadá, ale když je pravá zima tak ji používám i v citroenu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dzony



Založen: 2.11.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 11:40 am    Předmět: Citovat

Abych rek pravdu tak nevim co se v aute nachází zač protože jsem to neměnil, ja vím je to ostuda Smile Autičko až do dneška opět topilo ale dnes zase přestalo, je zajímavé že přestává vždy ve středu Smile už je to třetí středu za sebou myslím Smile Bohužel si nevím rady jak tenhle problém vyřešit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)